Велешко Езеро (Езеро Младост)

T

TheThinker

Гостин
Малце офф топик..... ме интересира дали некој може да ми помогне да дојдам до Бабуна - Велес? Се организира журка наскоро таму, сакам со воз од Скопје да тргнам. Дали е блиску и е изводливо да се стигне пешки од кога ќе стигнам во Велес???? Фала однапред.
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Малце офф топик..... ме интересира дали некој може да ми помогне да дојдам до Бабуна - Велес? Се организира журка наскоро таму, сакам со воз од Скопје да тргнам. Дали е блиску и е изводливо да се стигне пешки од кога ќе стигнам во Велес???? Фала однапред.
Од железничката до Бабуна баш и не верувам дека ќе се снајдеш, ама има некој добри 10 километри, за пешки не би ти препорачал, такси 120 денари во еден правец оди. Ако сакаш пиши ми во пп ќе ти објаснам по детално како да стасаш до правата дестинација, а пошо и јас ќе одам, може и да се организираме.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Малце офф топик..... ме интересира дали некој може да ми помогне да дојдам до Бабуна - Велес? Се организира журка наскоро таму, сакам со воз од Скопје да тргнам. Дали е блиску и е изводливо да се стигне пешки од кога ќе стигнам во Велес???? Фала однапред.
Можеш да се симнеш кај агриа ...пред патот кој води до бабуна, до таму ти е најблиската пруга :)
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Picture 381.jpg
среќа што заврна вчера 09.07.2013 година и го изгасна пожарот над камперите.
и лани така несовесни лица запалија каршија кај викендиците(и сега се гледат исушените борови) Picture 382.jpg ........
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom