Велес

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.657
Во програмата имаше катна гаража кај судот.
i zatvoren bazen kaj Vasil imase vo programata :D

Veles e edna od najsiromasnite opstini i tie pari so gi imase gi iskoristija po selata kaj albancite patista i vodovod da im namestat, glasovi se vo prasanje.
Ako ne pustat od gore nekoj denat ili od EU fondovive da se fati nekoj proekt, nisto ne pravime.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.735
Поени од реакции
24.383
i zatvoren bazen kaj Vasil imase vo programata :D

Veles e edna od najsiromasnite opstini i tie pari so gi imase gi iskoristija po selata kaj albancite patista i vodovod da im namestat, glasovi se vo prasanje.
Ako ne pustat od gore nekoj denat ili od EU fondovive da se fati nekoj proekt, nisto ne pravime.
Е извини, ама патишта и водовод се далеку побитни од катни гаражи и базен.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.657
Е извини, ама патишта и водовод се далеку побитни од катни гаражи и базен.
taka de, ama gradot e pobiten od selata, on vo programata imase milion raboti nabrojano, prvo sto fati da pravi e vo selata , ez.mladost, pat do pesti i sl, gradot koj go ebe. I vo Veles ima uste kanalizacija od tursko koja treba da se smeni i ulici za krpenje i asfaltiranje.
 
Член од
28 август 2013
Мислења
3.984
Поени од реакции
11.910
taka de, ama gradot e pobiten od selata, on vo programata imase milion raboti nabrojano, prvo sto fati da pravi e vo selata , ez.mladost, pat do pesti i sl, gradot koj go ebe. I vo Veles ima uste kanalizacija od tursko koja treba da se smeni i ulici za krpenje i asfaltiranje.
Си го смени доводот и канализацијата у неговото маало :D
 

korka

Голтар
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.027
Поени од реакции
435
Абе се е ок.Нека градат ама не ми е јасно до платени паркинзи ли стасавме.Само проблемот е сега избори се ближат па да си поплукаат да се домава тоа што се може.И кој коштаплер го зема пајаков??И јас би купил еден пајак па еби го народот за паркинзи.Многу не човечки работи се прават.Секогаш е ебан обичниот свет и нормалниот смртник.Ај да видам дали на локалниве мафијаши ќе им маваат казни или пак ќе биде истата.Само сечење гумите на пајакот.Ама нема да има пајак туку ќе купат од тоа железата за гумите и крај ќе биде.Будала е некој да инвестира у пајак кога може да го подебува народот со еден катанец.
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.583
Поени од реакции
3.591
Се е во ред со водоводот ама барем нека го сработат како што треба. Во ист момент во градов на 10 места се менува водоводот (еден ден на едно место работат друг ден на друго). Во случајот кај мене улицата ја раскопаа во јануари, а завршија пред месец дена. Безмалку 1 година газевме во кал. А револтот да биде уште поголем пред 2 години улицата ја поплочија со бекатон, сега ја раскопаа, ја средија канализацијата, а плочките не ги вратија втф???
 
Член од
28 август 2013
Мислења
3.984
Поени од реакции
11.910
Се е во ред со водоводот ама барем нека го сработат како што треба. Во ист момент во градов на 10 места се менува водоводот (еден ден на едно место работат друг ден на друго). Во случајот кај мене улицата ја раскопаа во јануари, а завршија пред месец дена. Безмалку 1 година газевме во кал. А револтот да биде уште поголем пред 2 години улицата ја поплочија со бекатон, сега ја раскопаа, ја средија канализацијата, а плочките не ги вратија втф???
Плочките ви се на кружниот тек кај сендичара Круг, за кај вас од патеката од гимназија ќе извадат.
 
Член од
21 јуни 2018
Мислења
610
Поени од реакции
262
Е извини, ама патишта и водовод се далеку побитни од катни гаражи и базен.
Најбитно е од кој тендер има најголем процент. 10км пат прави до Бузалково, а во град нема место за паркирање од Гимназија до Стар Мост.
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.374
Поени од реакции
1.948
Улицава од Официрски до Пошта ја раскопаа, и така ја оставија. :facepalm:
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.273
Поени од реакции
27.723
Е извини, ама патишта и водовод се далеку побитни од катни гаражи и базен.
Zosto da ne moze i dvete paralelno?
U centar kakov haos e sekoj den, covek treba 5 pati da vrti niz grad da doceka mesto da se oslobodi na parking.
Sega kaj edvaj naogame mesto, pa i ke treba da plakame za makata.
Pajak sluzba ko sho znam u gradov seuste nema, a i koga ke se napravi, sekako deka selektivno ke sobira koli.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom