Велес

Член од
28 август 2013
Мислења
1.698
Поени од реакции
3.408
Edvaj cekam lokalni izbori, se nadevam ke go trgneme ludakov od kancelarija pred da napravi dopolnitelna steta i mizerija.
Тоа нема да се случи набрзо, барем се додека има пари во буџет да се исплаќаат административците. А доколку снема, можеби нас ќе ни лупнат поголем данок, за да има за нив, за плати :)
 

korka

Голтар
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.013
Поени од реакции
431
За две до три мај може ќе се оправи.Ама изгледа и он има наредби од други така да ќе тапкаме во калта уште многу
 
T

Torchyrus

Гостин
Кога и да ја отворам темава, се газам од смеа на првото мислење од типот што ја има отворено... :ROFLMAO:
Добар вовед нема што :toe::pos:
И што е најјако тоа му е единствено мислење и само тогаш бил онлајн :ROFLMAO:
 
Последно уредено од модератор:

korka

Голтар
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.013
Поени од реакции
431
Кога и да ја отворам темава, се газам од смеа на првото мислење од типот што ја има отворено... :ROFLMAO:
Добар вовед нема што :toe::pos:
И што е најјако тоа му е единствено мислење и само тогаш бил онлајн :ROFLMAO:
Тогаш е отворена кога беше мафија Франкфурт.Врти сукај не беше лошо.Носеа готовина во градот и сепак се живееше.Бутици продавници кафичи ноќни клубови.Имаше обрт на пари што му фали на градот.Сега си еба матер се.Колку се имаат одселено од градот тоа е и жалосно и страшно.Моментално Велес е некој си 25 000 жители максимум
 
Член од
21 јуни 2018
Мислења
415
Поени од реакции
143
Тогаш е отворена кога беше мафија Франкфурт.Врти сукај не беше лошо.Носеа готовина во градот и сепак се живееше.Бутици продавници кафичи ноќни клубови.Имаше обрт на пари што му фали на градот.Сега си еба матер се.Колку се имаат одселено од градот тоа е и жалосно и страшно.Моментално Велес е некој си 25 000 жители максимум
Некој живот изгубил од нивната печалба.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
6.424
Поени од реакции
10.576
Тогаш е отворена кога беше мафија Франкфурт.Врти сукај не беше лошо.Носеа готовина во градот и сепак се живееше.Бутици продавници кафичи ноќни клубови.Имаше обрт на пари што му фали на градот.Сега си еба матер се.Колку се имаат одселено од градот тоа е и жалосно и страшно.Моментално Велес е некој си 25 000 жители максимум
25.000 не ама 35.000 тука некаде ќе е.
 

Darling

uwu
Член од
5 јуни 2009
Мислења
9.339
Поени од реакции
15.700
Тогаш е отворена кога беше мафија Франкфурт.Врти сукај не беше лошо.Носеа готовина во градот и сепак се живееше.Бутици продавници кафичи ноќни клубови.Имаше обрт на пари што му фали на градот.Сега си еба матер се.Колку се имаат одселено од градот тоа е и жалосно и страшно.Моментално Велес е некој си 25 000 жители максимум
Ami eve i sea veles se davi u kokain, pa ne gleam nekoe jako podobruvanje.
 
Член од
15 февруари 2019
Мислења
223
Поени од реакции
893
Во Велес сум бил само еднаш како сведок на суд, иако сите луѓе што ги познавам од Велес на факултет итн. се предобри луѓе, градот ми има останато во меморија како убедливо најодбивното место кај нас, хаотичен и мешавина на бразилско гето со пост-воена Сирија. Не фасадиран, не среден и без плански граден.

Инаку памтам дека у сендвичарата близу судот јадевме гром хамбургер за 50 денари а тетките во судот беа.... :icon_lol:
 

korka

Голтар
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.013
Поени од реакции
431
Ami eve i sea veles se davi u kokain, pa ne gleam nekoe jako podobruvanje.
Море сега повеќе се дави во кокаин.Порано барем имаше и се дуваше доста.Сега сите се удрени на кралската роба и мислат дека е најубаво.Девојчиња парче се прават за некоја црта
 
Член од
28 август 2013
Мислења
1.698
Поени од реакции
3.408
Море сега повеќе се дави во кокаин.Порано барем имаше и се дуваше доста.Сега сите се удрени на кралската роба и мислат дека е најубаво.Девојчиња парче се прават за некоја црта
Тоа веројатно се бивши заварувачи, сега напреднале во мајстори :D
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.296
Поени од реакции
1.730
Море сега повеќе се дави во кокаин.Порано барем имаше и се дуваше доста.Сега сите се удрени на кралската роба и мислат дека е најубаво.Девојчиња парче се прават за некоја црта
Воа сега е повеќе амфетамин, и тоа многу повеќе, одколку кокаин.
 

korka

Голтар
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.013
Поени од реакции
431
Воа сега е повеќе амфетамин, и тоа многу повеќе, одколку кокаин.
Абе не е битно.Битно е на нос.Кој се разбира дали е амфета или кокаин.Бело е бело битно да се шмрка,ако не спијат и пореметени се после 2 дена а може и повеќе.Со амфетаминот не се спие со денови а мислиш дека си топ.Робата е коска.500 денара е оргинал амфета ама кај нас се дава за 100 еури
 
На врв Bottom