Велес

Член од
18 март 2008
Мислења
153
Поени од реакции
0
epa velesani
staro novo nekoj trac pa nisto ne se pisuva ni voa ni noa
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
E! Ova moram da go napisham:
Nekni ideme na rabota, iskrsna neshto moravme da svratime do veles, i si vleguvame u prviot vlez od kaj Bashino selo i ne zapira policija tchno karshi zeleznchka .... i mu pishuva na shoferot kazna za nedozvolena brzina, a pazi vamu:
vozevme so 55km/h a dozvoleno vo veles bilo 40!
Nemozete ni da zamislite kako mu ja iskomentirav kaznata na toa ebankoto veleshki! U kurac.... morav da vi napisham... ne deka nema sto da kazam za vashiov NAJGRD grad i ne deka nishto ne se desilo ama stvarno ej, vie ste opshtonacionalna katastrofa!:majmun11:
 
Член од
18 март 2008
Мислења
153
Поени од реакции
0
E! Ova moram da go napisham:
Nekni ideme na rabota, iskrsna neshto moravme da svratime do veles, i si vleguvame u prviot vlez od kaj Bashino selo i ne zapira policija tchno karshi zeleznchka .... i mu pishuva na shoferot kazna za nedozvolena brzina, a pazi vamu:
vozevme so 55km/h a dozvoleno vo veles bilo 40!
Nemozete ni da zamislite kako mu ja iskomentirav kaznata na toa ebankoto veleshki! U kurac.... morav da vi napisham... ne deka nema sto da kazam za vashiov NAJGRD grad i ne deka nishto ne se desilo ama stvarno ej, vie ste opshtonacionalna katastrofa!:majmun11:
pa da ti kazam ve videl policaecot opinci grdi a moze ste mu licele na seljaci nepismeni pa vi opnal kazna edna a koga ke dojdes pak pak ke ti ja opnat heheheeee mrsul veles e zakon:pos:a ti mozes:tapp:
 
Член од
12 јануари 2006
Мислења
374
Поени од реакции
9
E! Ova moram da go napisham:
Nekni ideme na rabota, iskrsna neshto moravme da svratime do veles, i si vleguvame u prviot vlez od kaj Bashino selo i ne zapira policija tchno karshi zeleznchka .... i mu pishuva na shoferot kazna za nedozvolena brzina, a pazi vamu:
vozevme so 55km/h a dozvoleno vo veles bilo 40!
Nemozete ni da zamislite kako mu ja iskomentirav kaznata na toa ebankoto veleshki! U kurac.... morav da vi napisham... ne deka nema sto da kazam za vashiov NAJGRD grad i ne deka nishto ne se desilo ama stvarno ej, vie ste opshtonacionalna katastrofa!:majmun11:

Незнам оти не ве привел во станица да ги видите малку подрумите под обвинение за кретенизам и простотилак.НЕМОЈ ДА СЕ БРУКАШ САМ БЕ ДРУЖЕ!!!
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Jas mislenje imam odamna kreirano za stokata makedonska! NE treba pak da razmisluvam, otvorete ja temava nekolku stranici nanazad i ke vidite, imam preku 10-15 posta napishano sekako ako ne i poveke! Odamna sum odkazan jas od toj vash grad, nego ispadna takva rabotata pa moravme da vlezeme inaku veruvaj sum kazal: 'nikad nikad ni u ludilo ako sum jas u prashanje ne bi vlegol tamu, se nerviram i koga vozot/avotbusot ke projde niz veles a kamo li neshto drugo. I Madness da i kazam pogolema bruka od toa nekni na sred ulica ne veruvam deka moze da ispadne, bashka jas nikad nikad ne se srmam od toa shto e moe i toa shto sum! Aj pozdrav i nemoj mnogu lichno da me svakate zashto ke pochnam da 'tepam'!
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
1.483
Поени од реакции
2
Па затоа во Велес ќе има ред во сообраќаот.Ако ги оставаат сите да возат повеќе од дозволеното,по 20 сообраќајки дневно ќе има.А ако ти лупнеа казна у твојот град,ќе го мразеше градот нели?
 
Член од
18 март 2008
Мислења
153
Поени од реакции
0
Jas mislenje imam odamna kreirano za stokata makedonska! NE treba pak da razmisluvam, otvorete ja temava nekolku stranici nanazad i ke vidite, imam preku 10-15 posta napishano sekako ako ne i poveke! Odamna sum odkazan jas od toj vash grad, nego ispadna takva rabotata pa moravme da vlezeme inaku veruvaj sum kazal: 'nikad nikad ni u ludilo ako sum jas u prashanje ne bi vlegol tamu, se nerviram i koga vozot/avotbusot ke projde niz veles a kamo li neshto drugo. I Madness da i kazam pogolema bruka od toa nekni na sred ulica ne veruvam deka moze da ispadne, bashka jas nikad nikad ne se srmam od toa shto e moe i toa shto sum! Aj pozdrav i nemoj mnogu lichno da me svakate zashto ke pochnam da 'tepam'!
druze ne deka ti vikam loso samo ne e vazno tvoeto mislenje mnogu mnogu a edno e policijata a drugo e narodot i + ti ne vrekas nas kako velesani
abe seljak i uste i vikas deka ke ne tepas e bravo be maze golemo na net
na forum maz,a za tepanje ne vredi da pravime muabet
edno bi ti kazal:ne idi vo veles vikas morav da dojdam mora da se umre samo.a ne kaza zosto go mrazis veles..........da ne te ima samareno nekoj velesanec ili pak te ebel :uvo: da ne dojdes u veles pa :tapp:
a nie sme mnogu ubav grad da znaes samo
 

Fruity Girl

Crazy Drama Queen
Член од
23 април 2008
Мислења
33
Поени од реакции
3
И шо од тоа?
Не ми е јасно,стварно.Ке ебеш,ке ебеш,ке ебеш....и?
На крај ке сватиш дека имало многу повеке во животот од обичен секс со непознати лица,ама тогаш ке биде касно за да се вратиш наназад и одново да ги искусуваш работите.Периодот за тоа ти поминал во ебење или во припреми за ебење.
како шо од тоа на крај ќе си фатиш едно ракче на простата и ајт со здравје мислам у најмала мера хехе:pos2: :pos2:
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Сум бил у Велес два пати... Интерсно гратче , поготово ради тоа што е целото како брдо ... Интересно е :) И да, се качивме до тоа споменикот што е карши Велес на брдото, незнам како се викаше, има бааѓи за качување по скалите за да стигнеш горе :)
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Сум бил у Велес два пати... Интерсно гратче , поготово ради тоа што е целото како брдо ... Интересно е :) И да, се качивме до тоа споменикот што е карши Велес на брдото, незнам како се викаше, има бааѓи за качување по скалите за да стигнеш горе :)
Костурница.
Е да,има многу скали,ама па интересно е коа ке се качиш горе,има посебен филинг некако.
nema sto da kazam za vashiov NAJGRD grad i ne deka nishto ne se desilo ama stvarno ej, vie ste opshtonacionalna katastrofa!:majmun11:
Уште еден чистокрвен "скопјанец",на кој мајка му е од некое планинско село од Малешевијата,а татко му од Пичкусиматериново.
Како можеш уопште да даваш коментари за некој град,и да ги врегаш неговите жители,само поради тоа што полицаец од тој град ти дал казна.Каква врска има градот Велес со тоа,не ми е јасно...
Темава е за Велес.Ако градот не ти се допага,напиши го тоа,наведи ја причината зошто е тоа така и shutta fuck up...Навреди не се пожелни.
а ќе бидат избришани 29-ти Ноември, Козара, Сутјеска,Игманска, Иво Лола Рибар, Неретва, Сараевска, Марксова, Енгелсова, Ленинова, Белградска, Скопска, остануваат Самоборска, Моша пијаде, Прва Комуна, Првомајска, или градот ќе добие нови 120 имиња, половина од постојните ќе бидата заменети
Е како може бе да мењаваат?
Цел живот сме Прва Комуна,и сеа на некој оти му е тешко да признае дека социјализмот е неизоставен дел од нашата историја,ке менуе имиња на улици.И шо ке се постигне со тоа,не ми е јасно...
Никад не сум се мешал у политика,ама воа е чиста глупост ебати...
 
Член од
12 јануари 2006
Мислења
374
Поени од реакции
9
Jas mislenje imam odamna kreirano za stokata makedonska! NE treba pak da razmisluvam, otvorete ja temava nekolku stranici nanazad i ke vidite, imam preku 10-15 posta napishano sekako ako ne i poveke! Odamna sum odkazan jas od toj vash grad, nego ispadna takva rabotata pa moravme da vlezeme inaku veruvaj sum kazal: 'nikad nikad ni u ludilo ako sum jas u prashanje ne bi vlegol tamu, se nerviram i koga vozot/avotbusot ke projde niz veles a kamo li neshto drugo. I Madness da i kazam pogolema bruka od toa nekni na sred ulica ne veruvam deka moze da ispadne, bashka jas nikad nikad ne se srmam od toa shto e moe i toa shto sum! Aj pozdrav i nemoj mnogu lichno da me svakate zashto ke pochnam da 'tepam'!
Кое мислење го имаш ти бе??Ти немаш мислење за времето надвор какво е.
Верувам дека и ти си некој од скопските педери кој има некое длабоко велешко потекло,бидејќи пола Скопје е велешани,а пра пра бабати не ти оставила наследство.
Дај наведи ми ги причините зошто толку го мразиш Велес како град и велешани. (можам да се кладам дека некаде во приказната ќе имаш скриено некоја велешанка што те заебала гадно)
Ако не си сакал да влезеш во градот,што не те оставиле на надвожњак,па да си ги почекал колегите таму??
+ Знаеле нашиве џандари да ја познаат стоката како тебе и да те казнат

И НЕМОЈ ДА СЕ БРУКАШ УШТЕ
 

Kajgana Shop

На врв Bottom