Велес

R

Razorblade Kiss

Гостин
Неретва, Сараевска, Марксова, Енгелсова, Ленинова, Белградска, Скопска, остануваат Самоборска, Моша пијаде, Прва Комуна
Убаво си пишува.
Годес фала дарлинг што кажа на сите на која улица
живеам,уште бројче да им дадеш хаха.
 
M

**MEMORY**

Гостин
Dzings, ај дроби на друго место. Гит од тука...

А ова со менување на имињата на улиците, од кога ќе почне да се спроведува, или се спроведува веќе?
 
А

Адриано

Гостин
Незнам одкога ке се менува ама најверојатно од летово!
текстот беше објавен на www.tirekovmirece.com велешкиот портал!
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Pred odprilika edna godina vi pishuvav za vashiov grad, gledam sega se e isto samo datumot e drug. Je Bi Ga, krvta voda ne biva..... Od sedma strana na temava pa na dalje edno 10-15 postovi mi se sekako! Fakti fakti..kolklu da sakash... ili kako shto sum napishal togash
imam poishe fakti nego zgradi vo Veles!
 
Член од
18 март 2008
Мислења
153
Поени од реакции
0
trac nekoj be eeee ima li kaj nas
nekoja seirdziska rabota ne deka sum seirdzija ama bi slusnal nesto voa noa
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
trac nekoj be eeee ima li kaj nas
nekoja seirdziska rabota ne deka sum seirdzija ama bi slusnal nesto voa noa
Да има, прекини да пишуваш глупи и бесмислени постови на темава, имаш најмалку 4-5 мислење у стил "старо ново? кажете некој трач? пичиња мичиња има ли?", мрдни газот од компјутер, испадни и прошетај, ако сакаш и седни со старците на сармаалe, на којник, пред гимназија... било каде и онака "се знаат" па фино лепо ќе те информираат.
 
Член од
12 февруари 2008
Мислења
323
Поени од реакции
4
ВО ВЕЛЕС Е НАЈГОЛЕМАТА ЗГРАДА ВО СВЕТОТ И НА КРОВОТ МАГАРЕ ПАСЕ
НЕ ЗБОРЕТЕ НИШТО ЛОШО ЗА ВЕЛЕС ДА НЕ ВЕ СЛУШНЕ БАЖЕ ШТРКОТ
 
Член од
23 февруари 2008
Мислења
35
Поени од реакции
0
Abe ubav ni e NAS Veles,kakov-takiov NAS si e.I si go sakam mn.Aj sega nekoj neka mi kaze na sto lici be ludje vo centar na gradotskara curi na golemo,,INGILIZ,,a gradonacalnikot toa ni go dozvoli,pa postavi pred kafanata klupi,fontana,a curi li curi,magla od cad,lisici da brkas,na ednata zgrada strofa od ,,Se k"ti nokta crna,a na drugata zgrada ,,Ako kuka ne napraviv..od Kocfo Racin,i gledaj ja slikava ludje zderat lepinja,sednati na klupi,zadimeno,i site zinale vo napisanoto,barem ako dosega ne znaele od sega ke znaat po edna strofa od nasiot poet.Bruki,a gradonacalnikot so arhitektot sekoj den ide da vidi dali ,,Ingilizot,, ima promet,a da go pobaras na rab. mesto taa Katica na 100 kolosek ke te akne.E pa ke vidi dali ke glasam za nego segasto dukani,sto rab. mesta zatvori,samo za toj sto ima pak da ima.Jas ne znam kako izdrzuvaat ludjeto vo zgradite,a pa sto skara e rskavci,sanitarna,pazarna inspekcija go zatvori na avtobuska i tuka se namasti.
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
А каде у Велесов не смрди на скара? Почни од трговски (мада има и погоре), па следеше Ерик, "нажалост" го срушија, ама тука е Снупи да чурка, па сеа Ингилизот кај пошта, автобуската со години е у чуревници и да не ги редам. Не знам само шо ти е толку чудно :toe:
 
А

Ајсшутер

Гостин
А каде у Велесов не смрди на скара? Почни од трговски (мада има и погоре), па следеше Ерик, "нажалост" го срушија, ама тука е Снупи да чурка, па сеа Ингилизот кај пошта, автобуската со години е у чуревници и да не ги редам. Не знам само шо ти е толку чудно :toe:
Не смрди,скарата мириса напрај споредба помегу смрди и мириса
 
А

Адриано

Гостин
Зависи до чоекот ако си кафанџиски тип ти мириса, ако не си ти смрди!
 
M

**MEMORY**

Гостин
Сепак и јас би се согласила дека смрди...
Џабе, нема ништо да се превземе со новата ни скара кај поштата, инаку досега 100 пати ќе ги мавнеа од таму, а не па уште и атмосферче да им прават со клупи и фонтани... Ќе има редици пред ингилизот во секој дел од денот, а од таму ќе си чади, и ќе си чади, и пак ќе си чади... А центарот ќе смрди, и пак ќе смрди, и сеуште ќе смрди...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom