Велес

R

Razorblade Kiss

Гостин
Ја сакав во курва,но курва со менструален циклус не бива:pipi: :pos2: ,па седев дома и јадев баклава. Вака така,пак собрав 150 ден. тенк гад баба ми уште ме сака.
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Nit planirav, nit bef niz gradof.
Se zezkav so brat mi cela vecer i ne ja daam taa vecer za niso na svetof auiiiiiiiiiiiiiii!!
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Не бев никаде ни ја.
Шознам,некако ми е останато дека за Прочка треба да седам дома,и поради фамилијата,го почитувам тоа....
А и не ми се оди на маскембали по кафичи или слични глупости,некако ми е глупо,мразам маски....
 

Kir4e

OdPrilep Ebago
Член од
1 февруари 2007
Мислења
269
Поени од реакции
5
POmalce od Prilep :)
 
Член од
12 јануари 2006
Мислења
374
Поени од реакции
9
Се навратив на неколку страници од темава и гледам се квкате за паркот и кафичите.
Ја иако многу пати сум дел од таа „Гламур гужва“ што ја викате вие(или како ја нарековте),многу го почитувам тој животен стил што го имате и живеам со неколку луѓе од вашата екипа,па дури со едно ДЕТЕ знаеме секогаш да си ја завршиме вечерта и 2цата на Костурница седнати со виното од БЕНЗИНСКА(стварно незнам што има веза од каде е виното:?) и ако даде Господ некое мезенце и баш е закон,свртени накај Велешката панорама,но сепак далеку од сите тие ебиветер активности и проблеми.

А кафичите ќе ги преместуваат во празните дуќани во Сала Парк а таму каде што е паркот срамнет со земја „Аце наш-гулем маж“ ќе градел нешто друго.Паркот ќе бил среден,осветлен.Но секогаш можете да прочачкате неколку ламби,има доста електричари како што знам таму :D

ПС.Ја не одам у Гламур за да зјапам у 12 годишни девојчиња у миничи,на кои првен цицките им растат па забите и да гледам да ги качам у кола.Јас си одам таму оти многу луѓе што ги знам одат таму и баш ми е супер,а не дека не е и тоа точно што го кажа некој пред тоа за дел од луѓето таму.
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Се навратив на неколку страници од темава и гледам се квкате за паркот и кафичите.
Ја иако многу пати сум дел од таа „Гламур гужва“ што ја викате вие(или како ја нарековте),многу го почитувам тој животен стил што го имате и живеам со неколку луѓе од вашата екипа,па дури со едно ДЕТЕ знаеме секогаш да си ја завршиме вечерта и 2цата на Костурница седнати со виното од БЕНЗИНСКА(стварно незнам што има веза од каде е виното:?) и ако даде Господ некое мезенце и баш е закон,свртени накај Велешката панорама,но сепак далеку од сите тие ебиветер активности и проблеми.

А кафичите ќе ги преместуваат во празните дуќани во Сала Парк а таму каде што е паркот срамнет со земја „Аце наш-гулем маж“ ќе градел нешто друго.Паркот ќе бил среден,осветлен.Но секогаш можете да прочачкате неколку ламби,има доста електричари како што знам таму :D

ПС.Ја не одам у Гламур за да зјапам у 12 годишни девојчиња у миничи,на кои првен цицките им растат па забите и да гледам да ги качам у кола.Јас си одам таму оти многу луѓе што ги знам одат таму и баш ми е супер,а не дека не е и тоа точно што го кажа некој пред тоа за дел од луѓето таму.
Поштено.
Еден од оние кои иако одат таму каде што одат,не се вклопуваат во сивилото.Барем така на прв поглед изгледа.
БтW,со Лазо живееш?
Он топик:
Шо има ново бе у Велес?
Глеам никој нема оддамна пишано на темава....
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Неам прошетано низ чаршија асално со векови.
Те нетука, те болна, те планови други.
Ама коа испаднав првпат по некое време, глеам пола град нови фаци? втф? а оно нов бран 11годишњаци и браќа босанџерос.
 
Член од
12 јануари 2006
Мислења
374
Поени од реакции
9
Поштено.
Еден од оние кои иако одат таму каде што одат,не се вклопуваат во сивилото.Барем така на прв поглед изгледа.
БтW,со Лазо живееш?
Он топик:
Шо има ново бе у Велес?
Глеам никој нема оддамна пишано на темава....

Да,да лично и персонално од 3 годинки

За у Велес ново...па кога можело да се рече дека има нешто ново??Еееее црквата е при крај уште (2-3 месеца):pos2: и утре играат ракомет Македонија-Србија од 17.45 сала Парк има да биде фул полна
 
А

Адриано

Гостин
Абе изо Умрел бе!!!
и Тоше љутката тепал џандар:pos2:
 
Член од
18 март 2008
Мислења
153
Поени од реакции
0
lele tose ljutkata mafijas e eeeeeeee kaj ziveeme
 
А

Адриано

Гостин
Зашто го тепал бе:sakas_ust?
Абе дошле џандарите и му го збирале на Изо мозокот од автопатот и Тоше си стоел си посматрал!
Дошол некој џандар му рекол да се тргне и овој фанал ги запуцал!
Алал да му е господ здравје да му дае:vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom