Велес

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Се решив после планирање од времетраење цело лето, есен и пола зима да дојдам во Велесот... :pipi: И сакам да ги запознаам велешките форумџии, секако оние што се расположени за запознавање :pipi:
Планирам во сабота да идам... :pipi:
навечер? please count me in! :pipi:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Се решив после планирање од времетраење цело лето, есен и пола зима да дојдам во Велесот... :pipi: И сакам да ги запознаам велешките форумџии, секако оние што се расположени за запознавање :pipi:
Планирам во сабота да идам... :pipi:
Да не ти се сонило нешто?
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
убаво е да има рации,поарно полицијата да дрма да забранува алкохол на малолетници отколку да се налокаат па да си прават проблеми.
како за нова година секоја година има пораст на децата што се опиваат и завршуваат на гликоза.
И шо оти има рации бе пеер?
Некој ако сака да се опие,ке се опие и полицијата неможе да направи ништо околу тоа.Со рација може само да навлече гнев,па тоа да го прават уште почесто,колку за инат само.
Многу подобро е да има едукација и превенција,ама не кампањи у стилот:Дрога(Алкохол),не благодарам...ИМАМ!!!
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Се решив после планирање од времетраење цело лето, есен и пола зима да дојдам во Велесот... :pipi: И сакам да ги запознаам велешките форумџии, секако оние што се расположени за запознавање :pipi:
Планирам во сабота да идам... :pipi:
Јас бев ама со никој не се запознав.Добро и јас бев малку заљфатена.Се надевам следниот пат ќе ги запознаам
 
А

Адриано

Гостин
И шо оти има рации бе пеер?
Некој ако сака да се опие,ке се опие и полицијата неможе да направи ништо околу тоа.Со рација може само да навлече гнев,па тоа да го прават уште почесто,колку за инат само.
Многу подобро е да има едукација и превенција,ама не кампањи у стилот:Дрога(Алкохол),не благодарам...ИМАМ!!!
абе и јас не сакам рации шо мислиш кејф ми е да ми иде џандар да ми свети со тоа фенерот у фаца да ме прашуе кај одам шо праам оти пијам и такви глупости.
ама мора да ги има тие рации.
Кампањите што ги прават Дрога-не благодарам воопшто не функционираат.Еве помисли шеташ низ чаршија ти даваат флаер ти пишува се што треба да направиш и што треба да не правиш.Ама никој не го почитува тоа ниту јас ја редовно си пијам секогаш кога има добра забава или добро друштво.
ама пак подруго е со Рација,Те фаќаат во станица до сабајле додека да дојде татко ти и плус дома карање викање:tapp:.Па за друг пат ке знаеш дали треба така.
Или треба како во времето на Југославија кога ке те фатат Џандарите да ти оплескаат убав ќотек па после од Алкохол ке бегаш како од Ѓавол:pos2:
 

Black LiLy

Her Majesty, My Queen, HIP-HOP
Член од
5 ноември 2007
Мислења
109
Поени од реакции
3
Се решив после планирање од времетраење цело лето, есен и пола зима да дојдам во Велесот... :pipi: И сакам да ги запознаам велешките форумџии, секако оние што се расположени за запознавање :pipi:
Планирам во сабота да идам... :pipi:

Идам и јас:vozbud:
:pipi:
 
С

Сатори

Гостин
~*~

Клучниот момент во приказната е пругата!
Но најбитниот момент е феминистичкото лоби.:pipi:
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Клучниот момент во приказната е пругата!
Но најбитниот момент е феминистичкото лоби.:pipi:
Вики... Токму така... :pipi:

Конечно после 7 години го посетив повторно Велес. Овојпат го гледав од поинаков агол...
Градот неочекувано пријатно ме изненади... Прво уживав гледајќи го Вардар додека патував со вовчето... Не пречека Вики (Сатори) и од самиот почеток почна да ни кажува за местата и објектите околу нас...
Гимназијата, амфитеатарот, тоа паркчето над амфитеатарот, па каде тука се собираат металци, каде скинери... Па не однесе да јадаме во „Снупи“... :vozbud: Лелее јас од сега само ради јадењето ќе идам Велес... Само што излеговме од „Снупи“ си реков- а да се вратиме за два сати за да пробам од овде уште нешто да пробам од јадењава? :pos: Велес по цените веќе ме потсеќа на мојот роден град... :pipi:
Повторно после низ град, ја видовме касарната патем... Али она што ми падна во око беа девојчињава од Велес... Добро бе, со што ве хранат вас, од што ви е тоа, се што видов бе со плаво или друго крупно светло око беше :nesvest: Леле феномени еј :pipi: Велешанки- убави девојки :kesa:
На кригла пиво бевме во пабот... Убаво местенце... После Вики не однесе низ паркот :vozbud::vozbud::vozbud: Паркот е прекрасееен... :vozbud: Створен за клошарчиња ко мене :pipi: Башка тоа стадионот покрај... Морам ја таму да дојдам преку лето...
Убав ден поминав во Велес... :pipi:
Вики... Фала што ни беше домаќинка и водич :back:
 

Black LiLy

Her Majesty, My Queen, HIP-HOP
Член од
5 ноември 2007
Мислења
109
Поени од реакции
3
Каков прекрасен ден...И должиме со Шпањолката на девојкава прошетка низ Гостивар некогаш:) Инаку, јас си поминав прекрасно, и јас да и се заблагодарам на Вики што беше добар водич и што ми покажа места кои минатиот пат не ги видов, па создадов погрешен впечаток за Велес...а убав град е...Мирен. Навистина магичен. Сите места што ги спомена Еспањола се неодоливи...Сепак, мене највеќе ми се допадна зајдисонцето и во прва прилика ќе ја ставиме фотката што ја направивме...Шините се несекојдневен и морбиден дел од Велес...Пабот...ахххх:pipi: пивцето, храната...како да бев на ексурзија, само Рациновата куќа уште што не ја видов...
Викице, супер беше:) Наредниот пат, ние ќе бидеме домаќинки, а ти гостинка кај нас:vozbud:
:smir: :smir: :smir:
 
С

Сатори

Гостин
~*~

Ќе биде, ќе биде!
Мора да го презентираме Велес на вистинскиот начин, барем сум завршила добра работа.

Инаку, мојот град ... мојот град е просто прекрасен и јас го љубам со целата моја душа!:devojce:
 

Black LiLy

Her Majesty, My Queen, HIP-HOP
Член од
5 ноември 2007
Мислења
109
Поени од реакции
3
Ќе биде, ќе биде!
Мора да го презентираме Велес на вистинскиот начин, барем сум завршила добра работа.

Инаку, мојот град ... мојот град е просто прекрасен и јас го љубам со целата моја душа!:devojce:

И јас мојот:smir:
 
Член од
11 јуни 2006
Мислења
49
Поени од реакции
6
Veles mi e roden i drag,no vo Skopje e mojata dusha.Posteno od se srce si go sakam,veselo me precekuva vo pregratki,na peronot na zeleznicka.Go napustam so misla deka ke go posetam povtorno.. povtorno.. povtorno
P.S.kamenot tezi na svoeto mesto
 
N

n/a

Гостин
A be veleshani...
manete se od poezija-ic ne e vreme da im gi zimate strushkite veceri (i ruceci) na poezijata na struzani.

Vie kazete dali onaa kukjata na Karovci stoi uste na isto mesto?
I dali planirate da gi proteruvate sami ili da doagja eden skopski odred?
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
Мммм која атмосфера ја имаше вечерва :) 80% од тие шо беа испаднати беа маскирани и сите беа некако посебно шоубави....

Ура за типот со завоите и розевата танга! :vozbud:


.....и за Eric Draven :pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom