Велес

fantom y

Fuck OFF!
Член од
27 јануари 2008
Мислења
253
Поени од реакции
12
Се убаво во Велесов само проблем е шо малце даваат сончоглед за 10 че :) :pos2:
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
Се убаво во Велесов само проблем е шо малце даваат сончоглед за 10 че :) :pos2:
Еј да бе, секогаш сум се жалела за воа :pos:

Ама па најубавиот сончоглед го имаме
- тој од кај семкарот :pos2: (семкарница Македонија де :))
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Ај сериозно некој нека ми објасни која е финтата на шетање нагоре надоле низ чаршија и тоа само на едната страна од улицата а другиот тротоар е празен?
 
U

UnholY

Гостин
Ај сериозно некој нека ми објасни која е финтата на шетање нагоре надоле низ чаршија и тоа само на едната страна од улицата а другиот тротоар е празен?
Па не сакаат сите да се буткаат во таа гужва таму...не можат луѓево да се разминат, не можам да поднесам да се шетам на таа попрометната страна,прилично е глупо и незгодно секој со секого да се бутка и да се врши размена на остри погледи.....кога се шетам на таа страна поготово преку викендите навечер ми е исто како да сум на аџилак во Мека :)
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
И јас кога ќе отидам во Велес избегавам да шетам на прометната страна ама гледам дека многу луѓе го практикуваат тоа и затоа не ми е јасно.Тебе ти е глупо што разменуваат погледи и се буткаат а кога ќе застанат пола саат на муабет иди па размини се а откако ќе си кажат чао почнува да е интересно.Одма дознаваш која е таа личност и се за нејзиниот живот.
 
А

Адриано

Гостин
обично се шета на истата страна за да се сретнеш со некого да се поздравиш а и многу е поубава неголи празната.
на другата страна нема воопшто ништо ниту 1 дуќан или кафич.
пример да имаме убава затворена чаршија со кафичи од двете страни и слаткари разно разни дуќани ке видиш дека фреквентноста ке биде поголема таму.
нажалост Велес е мало гратче па така да многу тешко би се остварила таа идеја!
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
Сега ќе има црква:)vozbud: ),ќе има театар,пабот е на непрометната...пораат е на таа мирната. Сега со рацииве по кафулињата,море и те како ќе станат прометни и двете...ќе има инвазија на улиците,ај летно време е логично,но ќе биде интересно на -20 во 1 мин.до 00:vozbud:
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
стфарно од септември па навакај ни се згужваа рации ЕПТЕН, остај друго немоеш ко човек да пивнеш ништо на друго место освен по паркови...
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
стфарно од септември па навакај ни се згужваа рации ЕПТЕН, остај друго немоеш ко човек да пивнеш ништо на друго место освен по паркови...
Па нема да пиете бе...ја како....:pos2:
 
А

Адриано

Гостин
стфарно од септември па навакај ни се згужваа рации ЕПТЕН, остај друго немоеш ко човек да пивнеш ништо на друго место освен по паркови...
убаво е да има рации,поарно полицијата да дрма да забранува алкохол на малолетници отколку да се налокаат па да си прават проблеми.
како за нова година секоја година има пораст на децата што се опиваат и завршуваат на гликоза.
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Се решив после планирање од времетраење цело лето, есен и пола зима да дојдам во Велесот... :pipi: И сакам да ги запознаам велешките форумџии, секако оние што се расположени за запознавање :pipi:
Планирам во сабота да идам... :pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom