Велес

Sasence

V.I.P-very important princess
Член од
21 ноември 2005
Мислења
154
Поени од реакции
1
еј а една идеа за велешани....да направиме ние договор коа ке има собиранка во Ск сите заедно да одиме :vozbud:
 
Член од
26 јуни 2007
Мислења
310
Поени од реакции
15
Умре циганката што го фалеше Велес.
Само фалбаџии (секоја чест за исклучоците).
Јас сум од Велес и не е толку добар (не и толку лош, колку што некои го напаѓаат) колку што го фалите. Бидете малку доблесни и кажете дека во Македонија има многу поубави градови (Струмица, Битола, Прилеп, Охрид, Куманово, Штип) и многу понеубави градови (Крушево, Свети Николе, Неготино, Берово, Гостивар идр.) од Велес.

П.С. Скопје (ваков или онаков, сепак има катче за секого) не го споменав, затоа што е без конкуренција и преставува држава во вистинска смисла на зборот.
 
Член од
20 јануари 2008
Мислења
62
Поени од реакции
1
Nema greska metropolava na sto lici Skopje ne zasluzuva da bide glaven grad zosto nema sto da ponudi barem Veles e mal no simpaticen
 
M

**MEMORY**

Гостин
Умре циганката што го фалеше Велес.
Само фалбаџии (секоја чест за исклучоците).
Јас сум од Велес и не е толку добар (не и толку лош, колку што некои го напаѓаат) колку што го фалите. Бидете малку доблесни и кажете дека во Македонија има многу поубави градови (Струмица, Битола, Прилеп, Охрид, Куманово, Штип) и многу понеубави градови (Крушево, Свети Николе, Неготино, Берово, Гостивар идр.) од Велес.

П.С. Скопје (ваков или онаков, сепак има катче за секого) не го споменав, затоа што е без конкуренција и преставува држава во вистинска смисла на зборот.

Професоре, полека малку...
Темава е за Велес така?... Такааа... И речиси сите што ја посетуваат оваа тема се Велешани. Не знам во кој пост ти виде дека некој толку мноооогу го фали градот како што опишуваш ти, ама сепак мислам дека сите си го сакаме Велес, кој повеќе - кој помалку... кој ич.

П.С. А за Скопје има толку многу теми на форумов, па разгледај малку и исповедај се таму.:smir:
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Еј професоре, јас ќе ви одговорам, јас!
Тие што го пофалија градов на темата се граѓани токму на другите убави гратчиња во нашата земја.
Велешаните колку шо приметив овде само искажуваат чиста патриотска милост кон своето место, но сите ја знаеме реалноста и не бегаме од неа, баш ја потврдуваме на секое поставено прашање;).
 

Sasence

V.I.P-very important princess
Член од
21 ноември 2005
Мислења
154
Поени од реакции
1
некако не заинтересирани велешани за собиранка :D ајде знам повеке од Велес на форумов па да се договориме :vozbud:
 
Член од
20 јануари 2008
Мислења
62
Поени од реакции
1
Izvini ama ne sum od Veles ama sepak smetam deka e ubav grad za razlika od nekoj drugi:salut:
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
947
Нема грешка.
Фазла.


Се зборовите од Велешкиот дијалект кои што ги научив, но Фазла.... е збор кој едвај го разбрав ми беше страв да прашам што значи бидејќи чичкото 50 пати го спомна а јас без да знам што значи климав само со главата:)

Многу ви дува ветар тамо у Велесот:)
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
Нема грешка.
Фазла.
Се зборовите од Велешкиот дијалект кои што ги научив, но Фазла.... е збор кој едвај го разбрав ми беше страв да прашам што значи бидејќи чичкото 50 пати го спомна а јас без да знам што значи климав само со главата:)
Многу ви дува ветар тамо у Велесот:)
Златен он И ФАЗЛА :pos: :pos: :pos:

2 дена ме болел стомак од смеење од твоето фазла :pos2:

Вчера небото беше шоубаво :)
 

Black LiLy

Her Majesty, My Queen, HIP-HOP
Член од
5 ноември 2007
Мислења
109
Поени од реакции
3
Велес, убав град. Малце загаден, малце ми личеше на гето:) Малце лавиринтски, ама веројатно тоа беше прв и последен впечаток:) Наш си е, си го сакам:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom