Велес

Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Шо правиме за дарување крв? Ќе паѓа некоја организација?
 
Член од
30 јануари 2009
Мислења
461
Поени од реакции
378
Шо ја тупите толку за организација ? Излегуваш од дома, одиш до ликовен салон, даваш крв се враќаш дома that's all folks :)
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Страв им е, сакаат да се држат за раче :)
Постара си и ќе пробам да не те навредам, ама може ли да престанеш да го исправаш на секоја тема? Уште пред три дена муабетот ми беше да се собереме кајганџии и после тоа да одиме на кафе/пиво.
 
M

Moon Child

Гостин
Јас сум ЗА собиранка ако има после тоа, ама крв не давам оти не гарантирам дека ќе останам при свест.
 
Член од
30 јануари 2009
Мислења
461
Поени од реакции
378
Постара си и ќе пробам да не те навредам, ама може ли да престанеш да го исправаш на секоја тема? Уште пред три дена муабетот ми беше да се собереме кајганџии и после тоа да одиме на кафе/пиво.
после давање на крв не би ти препорачал ни кафе ни пиво ;)
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
после давање на крв не би ти препорачал ни кафе ни пиво ;)
Кафето и те како е добредојдено. Та дури и од таму ти даваат нескафе 3во1 за да си свариш дома. Кој неможе пиво нека лапа кафе, ипак сум јас за пиво. Битно е да се дружиме де..
 
A

AnFem

Гостин
Постара си и ќе пробам да не те навредам, ама може ли да престанеш да го исправаш на секоја тема? Уште пред три дена муабетот ми беше да се собереме кајганџии и после тоа да одиме на кафе/пиво.
Фала.
Иначе не, овој пат не го исправав, ве драпкав :)
 
M

Moon Child

Гостин
Овоа е претерано! Значи седам во моментов со отворен прозор и ми смрди на свињи - дома! Дајте да потегнеме некаква иницијатива, не се поднесува!
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Овоа е претерано! Значи седам во моментов со отворен прозор и ми смрди на свињи - дома! Дајте да потегнеме некаква иницијатива, не се поднесува!
Абе сега е момент за покренување на оваа иницијатива.....бидејќи ќе му се остави доволно простор на газдите/а чии што фарми шират смрдотии,до пролет да си изнајде решение.(оти реално неможеш никој фармер да го тераш за еден месец да се справи со таа смрдотија,ќе им треба време)
 
B

Black Guard

Гостин
Добро бе пичка му материна до каде паднавме значи и после ајде како другпат да ги поддржувам??

Во рок од 6-8 месеци бе фатени на дело 6-3 лица(не исти) кои поседуваа опојни средства количина од 300 ден до..поголема и ЛИЦА на позиција од Советот на општина,од судството и високи лица во АРМ ги ОСЛОБОДУВААТ оти едно/две од дечките било нивно-па каде им е законската обврска??

Нели се они Чувари на законот.

Немја ни записник,ни ништо НИКАКОВ документ-ајде докажи-освен ако МВР гии фатим поново дечурланата и ги стегне па да кажат али џабе,па у пичку матер ако за мене,петко,ивана важат исти закони зарем не важат истите закони и за овие дечки
Ова е врв на партизацијата и на примерите каде инспектори возат автомобили за кои ќе им треба 20 години работа(а немаат толку работено).

Срамота и за МВР и за тие лица кои не е тајна дека се знае кои се кои наместо да пуштат нивните деца да научат ЛЕКЦИЈА они ги пуштаат НЕЗАКОНСКИ уништуваат документација,изјави СЕ-што е казниво по закон!!

Ако нека продолжат така,не им е јасно дека се знае кои ги пуштија,кога-нека почнат да го применуваат законот, или ако не се достојни за припадници на МВР нека си дадат оставка.


Абе сега е момент за покренување на оваа иницијатива.....бидејќи ќе му се остави доволно простор на газдите/а чии што фарми шират смрдотии,до пролет да си изнајде решение.(оти реално неможеш никој фармер да го тераш за еден месец да се справи со таа смрдотија,ќе им треба време)
Абе што чекате,од добра волја да се реши ова:facepalm:
,појдете во општина, побарајте го соодветно министерство за животна средина потоа ако треба и градоначалникот и бидете упорни.
 

Tемјан

the Kingslayer
Член од
19 мај 2011
Мислења
691
Поени од реакции
1.141
Добро бе пичка му материна до каде паднавме значи и после ајде како другпат да ги поддржувам??

Во рок од 6-8 месеци бе фатени на дело 6-3 лица(не исти) кои поседуваа опојни средства количина од 300 ден до..поголема и ЛИЦА на позиција од Советот на општина,од судството и високи лица во АРМ ги ОСЛОБОДУВААТ оти едно/две од дечките било нивно-па каде им е законската обврска??
90% од што напиша нема врска. Неколку дечки што ги знам ги осудија на минимум 6 месеци затвор за поседување на ганџа. На двајца од нив татковците им беа високи чиновници во мвр и арм, но ништо не помогна. Сега се веќе испаднати од затвор и се на условно. Можеби тие што ги ослободиле биле малолетни или пак не биле толку заглавени за во затвор или им закачиле по 2-3 години условно, што не е мала работа.
По коментарот ти се гледа дека си многу наапан на одредена политичка партија, смири се и гледај тебе да не те фанат џандарите. ;) Не им бери гајле на другите.
И тоа за автомобилите на инспекторите. Посебно тие што се "ентеше", дај жити се кажи кој вози кола скапа 20 години работа? Не дека ги бранам, скраја да е. :)
 
B

Black Guard

Гостин
Супер ме радува што има и такви случаи,ама се поретки-факт е дека има избришани дела сакаш негирај ги сакаш не сеедно е,си знаат они.

Опозоцијата нема врска бидејќи не сум партиски определен и не се замарам,али законите треба за сите да бидат еднакви.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom