Веганизам/Вегетаријанизам

Статус
Затворена за нови мислења.

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
11.620
Поени од реакции
17.587
Треба да те инеересира, замисли еден ден се размножиш ако сеуште не си, и твоето потомство станат вигани вегетаријанци заведени ко оној оскаровецот... и они изгласаат законот.....

Да сум на твое место не би се размножувал.
Пошо мислиш дека сè знаеш а во суштина си многу голем трол и/или сакаш да бидеш интересен, еве ти еден мој пост чија „контра“ реплика ја имаш лајкнато ама си малку ограничен и се праиш дека си заборавил:
Муабетов е вртен 100 пати ама упорно и упорно не разбирате.
Еве ти уште едно четиво и доста ти е
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
10.639
Поени од реакции
10.770
И двете ги знам, и 3 пати сум го слушал Феникс со неговата пропаганда, и 2 други филмови документарни сум гледал за мачењето животни, не знам зошто ми ги постираш или мислиш дека нешто ќе се премислам ради ова... ништо од ова не го менува фактот дека most of vegans се одвратно наметливи, умно затворени и често шират exaggerated невистини.
Четирите поста над мојов го покажуваат превртливиот начин на аргументирање што често го користат веганите.
Му кажуваш дека претставата за секта/култ му е погрешна, дека не е со лидери и жртви и култни лидери, и после ти вика
"Mora da e duboko zaveden i hipnotiziran od nekoj kulten lider!" како хехенце...
Анон, ти не си woke
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
333
Поени од реакции
694
Пошо мислиш дека се знаеш а во суштина си многу голем трол и/или сакаш да бидеш интересен, еве ти еден мој пост чија „контра“ реплика ја имаш лајкнато ама си малку ограничен и се праиш дека си заборавил:
Муабетов е вртен 100 пати ама упорно и упорно не разбирате.
Еве ти уште едно четиво и доста ти е
Абе Анон, ја сум трол колку шо си и ти... паметен не сум и тоа не ми значи, ама ти значи тебе да си...

Дискусија на темава е невозможна, ја екстреми не сакам... ти си екстрем... и многу си сериозен... не си саде ти профишнт у иронија и сарказам...

Опушти се и дај некој рецепт.
 

EmilijaS

Cat lady
Член од
21 јануари 2016
Мислења
220
Поени од реакции
542
recept za vegetarijanska pleskavica ?
https://www.delscookingtwist.com/vegan-red-lentil-patties-with-garlic-tahini-sauce/
Засега само ова имам пробано и сум лично презадоволна. До сега со прилог ориз и печурка сум го јадела - доста добро, ама во сендвиче со зелка салата зачинета и премачкано со доматно пире - оргазмично. :)

Видов назад со црн грав, то ми е следно на листа. :love:
 

Don Huan

Corona Zombie
Член од
12 јануари 2020
Мислења
144
Поени од реакции
169
https://www.delscookingtwist.com/vegan-red-lentil-patties-with-garlic-tahini-sauce/
Засега само ова имам пробано и сум лично презадоволна. До сега со прилог ориз и печурка сум го јадела - доста добро, ама во сендвиче со зелка салата зачинета и премачкано со доматно пире - оргазмично. :)

Видов назад со црн грав, то ми е следно на листа. :love:
Se ubavo Eme. I jas pogore pisav recepat so poveke sastojki. Ama za edna stvar stvarno nesi fer. Deka nemoze nikoj da ti pise privatna poraka. Duri i kaj Anon ne e uskratena taa opcija. A nie sakame da stvorime grupna privatna konverzacija na ovaa tema.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
11.620
Поени од реакции
17.587
Абе Анон, ја сум трол колку шо си и ти... паметен не сум и тоа не ми значи, ама ти значи тебе да си...

Дискусија на темава е невозможна, ја екстреми не сакам... ти си екстрем... и многу си сериозен... не си саде ти профишнт у иронија и сарказам...

Опушти се и дај некој рецепт.

вакви си направив еднаш, полу-солидни беа.
 

EmilijaS

Cat lady
Член од
21 јануари 2016
Мислења
220
Поени од реакции
542
@Don Huan штом било за рецепти некогаш можи ќе отклучам сандаче. Ама шо има поубо од јавно споделвање рецепти да се усреќват поќе луѓе? :LOL:

Гледам @Anon што стави за со карфиол, ме потсети на овај рецепт исто од неодамна зато ми е при рака:
Сам по себе да се јади ми беше мех ама во комбинација со ориз и/ли компир дава специфичен шмек. Многу уникатен вкус.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
561
Поени од реакции
383
Абе Анон, ја сум трол колку шо си и ти... паметен не сум и тоа не ми значи, ама ти значи тебе да си...

Дискусија на темава е невозможна, ја екстреми не сакам... ти си екстрем... и многу си сериозен... не си саде ти профишнт у иронија и сарказам...

Опушти се и дај некој рецепт.
Баш Анон не е екстрем за овие работи, има такви, а повеќето такви се од страната на веганите (не вегетеријанците).

За месо од лабароторија, пред скоро 100години тоа го најавиле, а веќе годинава објавија дека успеале да направат протеини од воздух :D
 

Don Huan

Corona Zombie
Член од
12 јануари 2020
Мислења
144
Поени од реакции
169
@Don Huan штом било за рецепти некогаш можи ќе отклучам сандаче. Ама шо има поубо од јавно споделвање рецепти да се усреќват поќе луѓе? :LOL:
I sama gledas kakov neviden hejt imame za nasite sfakanja. Ne e rabotata za recepti, Rabotata e da si praveme privatni razgovori za ovaa tema i da iznesuvame idea kako da gi pridobieme drugite vo nasata sekta bez da imame imame javen hejt na forum. Razbiras draga? :)
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
333
Поени од реакции
694
Баш Анон не е екстрем за овие работи, има такви, а повеќето такви се од страната на веганите (не вегетеријанците).

За месо од лабароторија, пред скоро 100години тоа го најавиле, а веќе годинава објавија дека успеале да направат протеини од воздух :D
Имаме посебен лов-хејт рилејшншип со Анон.... го спремав за можен зет :D
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
561
Поени од реакции
383
Имаме посебен лов-хејт рилејшншип со Анон.... го спремав за можен зет :D
Извинете што ви се мешав во фамилијарните работи. Анон ако дедото не јаде месо, ракија пак си пие со салата, а не значи дека и невестата е иста ко дедото, можда е на мајката. :D .
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
333
Поени од реакции
694
Извинете што ви се мешав во фамилијарните работи. Анон ако дедото не јаде месо, ракија пак си пие со салата, а не значи дека и невестата е иста ко дедото, можда е на мајката. :D .
Точно така и си е, Анон сеуште го гледа светот цено-бело... :D

Ама еве пробува, видиш што си зготвил... се труди.... и со мене на ракиичка нема толку да гута кнедли... се надевам....
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
333
Поени од реакции
694
@Darling се слагам, можеби Моби ќе може да им долови еднаш засекогаш која дисфункција ја имаме, па ти да може рецепти да си ставаш.

 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom