Ваши кражби :)

mean

:пипи:
Член од
12 октомври 2008
Мислења
587
Поени од реакции
24
имам украдено мастики од веро ко помала... како ли сум можела :nesvest:
сеа никад тоа не би го направила:pipi:
 
Член од
24 август 2008
Мислења
1.120
Поени од реакции
163
Сливи петровки порано....на секое враќање од математика....( мислам нормално ко ќе имаше) :pos2:
 

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.512
Поени од реакции
45
Леее...порано до осмо бевме клептомани бе.Нон-стоп се крадеше по продавници.И тоа со изработени стратегии.
Значи,еден иде пред трафика,и као гледа шо да си купи,и прашуе за цени на сакази,а зад него стојат минимум тројца и грабаат се шо е надвор.Абе не е битно шо,списанија,весници,Банџи,бомбони...и после одиме кај заболекарот кај Блаже Конески и делиме се шо има
А за цреши,праски и такви работи,не се ни мачевме да бегаме бе.Само онака си влегуеме у двор со кесе,си береме фино-лепо,си седнуеме,си јадеме и си одиме.Ако излезе некој,си се понашаме културно,ко да е наш дворот..Воа се дешааше скоро секој ден,и едно време стана опасно.
На крај,проваливме у школото...отидоа едно двд,касетофон,а ја си земав лампиони:)...и не фатија,и не знам каква divine енергија не спаси да не не избркаат од школо и не знам мене шо ме спаси да не ме избркаат од дома....оттогаш неам ништо украдено,а не ни планирам никогаш у животов повеке да украдам.
тоа беа времиња
ние не можевме со вас ама затоа се држевме со еден дневник искинат :vozbud::vozbud::vozbud:
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Тестови, писмени, тестови, писмени, тестови, писмени, тестови, писмени, и јаболка. :drk::kesa: Па ко не ми насадија! :mad: А препекав веќе! Од комшиите иначе. После усовршив техниката и ја модифицирав и за сливи и круши. По дрва пентарење ми е специјалност, не беше тешко. :icon_lol:

И, еднаш исто од комшиите зедов (НЕ ГО УКРАДОВ, ГО СПАСИВ), саксија со цвеќенце внатре, минијатурно, или бар тоа што беше останато од него. Џубрина, како може бе така, па ни жал да не ти е за тревка бе шо чоек треба да си. Го имаа оставено такво, никакво и суво да си стои и да си цркнува. Ви ебам скотовите, си го собрав и опраив, и живо е, големо, убаво и зелено. :D

Од продавница немам во живот ништо украдено.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Прва кражба ми беше на три годишна возраст, бевме со баба ми на гости кај прабаба ми и прадедо ми (бог да ги прости сите), ми се бендиса едно мало мече како кукла беше од стакло или така нешто па го здиплив.
Последна кражба ми беше во војска, јаже за шаторско крило, го должев а го немав и го здиплив пред кинење за да се одолжам.
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
Деновиве склопувам планови да си здиплам една гитара од школо :smir:
 

*pumpkin*

addicted to blue
Член од
28 август 2008
Мислења
716
Поени од реакции
23
ко мала балончиња и шнолички со една другарка од продавницата во комшии, а сеа ко постара чаши од дискотеки, дури кригла од литро имам собрано од Љубов, лесно ми е пошо секад носам големи ташни со мене!!!!
 
Член од
8 ноември 2008
Мислења
224
Поени од реакции
2
Па последна кражба пред неколку дена баш отидовме со другарка ми во дуќанот близу школото и таа продавачката беше ептен ќора зедовме два сока, два чипса и чоколадо и излеговме... продавачката воопшто не не примети ни дека влеговме - freak... А инаку за кражби во таа истата продавница имаше многу ама тоа во прво полугодие сега намаливме... скоро цело школо крадеше од таму. Само лошо беше кога еднаш продавачот односно газдата на продавницата го фати другар ми дека краде.... не беше многу опасно само му ги зеде стварите што ги украл и му препорача да не краде пак (можеше да биде и полошо ама добро поминавме) ... :kesa:
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
иии јака темаа :vozbud::vozbud:
па иам една мала така интересна листа на кражби ко бев помал :)
прво нешо шо урадив беше мач-мало и то не едо 2 раце хахаха:pos2:
па после еднаш мастики, па еднаш марс чоколадо :pos2::pos2:

јебига мн благо ми се јадело порано :pos2:
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
као детенце со друштво крадевме некои мали нешта,за јадење или пиење .. сеа би сакал некоја банка да ограбам :)
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Уххх пиво колку се има краденооо х) Сеа овој викенд шо иде, пазете се по трафиките :zlo:

Е ај да ви раскажам за некој случки... у една пицерија чекав 15 минути за пица сенвич и коа дое таа си го земав и се свртев си отидов, пари не даов, а не ми ни побараа х) Со другар, лани на Рок фестот у МКЦ коа беше, идеме до трафика и пиво зиаме, тој ни вика 110! А пивото сегде 95-100 беше! И ја му давам сто десет и си зиам и 3-4 пакетчиња орбит! Ако сака ќар, ете му! Една случајно исто ми се деси! Седам пред продавница, и чекам другариве да земат пиво од унатре, и глеам внатре 6 души, а надвор 2 фрижидера пиво! :):):):) Имаше пиење богами :) После сме иделе специјално за кражба на пиво до други маала коа сме немале пари! Од истото место со фрижидерите пиво шо крадев, крадев списанија... ме накурчи женската тогашна нешто, демек грците ок биле (летово беше тоа), на одмор коа била таму баш добро било, ок се понашале, и ја трк до таму и земав АРМИСКИ ЗБОР! или така нешо беше! Имаше анти грчки текст нешто! Зашо они нешо за нас кењале! А тоа беше истиот ден пиво коа крадевме х) После она не ме пушташе неколку дена по ред да крадам :( Се сеќавам дури еднашка и на кражба на ДЕДО МИ! Бил претходниот ден фраерот у продавница, и купил 2-3 кутии цигари, ама една поише му наплатиле! (ова одамна беше, кај некое 2ро-3то одд) и другиов ден ќе им се “одмаздуе“ :pos2: Ми вика што сакаш? Ми напуни цела торба пудинзи, чоколада, еурокремови и слично (зашо со една плава торба идеше на пазарење) и на каса само цигари и леб и млеко зима.... и таа му вика а у торбата? и овој вика од друг дуќан е тоа, скапи сте тука! И таа го погледна и вика добро! (тоа не дека помислила дека краде, него зашо и го кења дуќанот!) Се утепав од јадење благо! Тогаш се здебелив мислам х) А зашто таму бев за викенди само, рачунајте, освен еуро кремовите (4 имаше, само 1 изедов) сите пудинзи и чоколади за 1-2 дена ги изедов х) А иам и глупости крадено! Еднаш, бев у еден кафич (мрзам кафичи, али ај со другар, женска да ќари отидовме) и ми се бендиса едно ЛАЖИЧЕ! Онакво малецко, интересно ми беше! И у џеб! У една сенвичара земав еднаш пепељара за да играме хокеј! И се скрши :( Еее коа ќе ми текне друго ќе ви пишам!
 

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366
паа.. коа бев 3то одделение крадев цедиња од абба. иначе детски кражби како овошје и така :)
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Порано како мал овошја од дрва си крадев нормално. Сливи, цреши, кајсии, јаболки а исто и пченки имам крадено многу. Сеа како голем немам ништо крадено иако мислам некогаш некоја фенси пепељарка да си земам од кафич или нешто од продавница. Али тртуш сум и неможам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom