Ваши дела, со помош на Photoshop (Читај правила во првото мислење)

Член од
21 април 2006
Мислења
6.964
Поени од реакции
2.338
Член од
21 април 2006
Мислења
6.964
Поени од реакции
2.338
и ја така мислам, пошо многу тинтрање има вака, башка многу прецизно го исекол....
30 минути одприлика...сечењето е автоматски ..само коцките ги местиш.

Неколку процеси ...прво ..олд ејџ стил ..мала промена на сенки ..потписот на клупата ..па финалето - коцките.
 
Член од
21 април 2006
Мислења
6.964
Поени од реакции
2.338
па за тоа прашав.. зш знам дека има една ацкија иста како ова.. еден клик и сликата е готова
За џабе се мачев пола саат ...
Иначе добар испаднал слонов ..


Едит :

набрзинка 2 фотки ..колку да не биде без ич.

Оригиналот - http://fotografija.com.mk/images/photo1.jpg
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
80.634
Поени од реакции
178.442
Сликани со макро и фотошопирани. Конечно најдов време за да го земам апаратот во раце. Ќе следат уште фотки. 

mmm121

Pentaxian
Член од
27 јуни 2006
Мислења
545
Поени од реакции
21
За џабе се мачев пола саат ...
Иначе добар испаднал слонов ..


Едит :

набрзинка 2 фотки ..колку да не биде без ич.

Оригиналот - http://fotografija.com.mk/images/photo1.jpg
Без навреди ама со твоиве две фотки на кои си ставил по некој филтер од ПС можеш да ги восхитиш само другари од 12-13 години или братучедите од село. На овој дел од сајтов каде треба да се промовира квалитетна и уметничка фотографија не треба да има место за разни кичеви.
Со должна респект спрема неколку членови (Flix, Mawecko, Џену Глр, Mr.InF3ction, Точкест(морам да го спомнам, ке ме банира :) ) чии дела се прекрасни, се друго е за во канта.
 
На врв Bottom