Ваши дела, со помош на Photoshop (Читај правила во првото мислење)

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
452
Старата тема ја затворивме, беше пренатрупана. И тука ќе има некои ситни правила кои нормално доколку не се почитуваат фотографиите ќе бидат избришани.
Под фотографија со Photoshop се подразбира било какво дотерување на сликата, макар и минимално зголемување на контрастот. Фотоманипулациите се прифаќаат, само гледајте да манипулирате со ваши фотографии т.е. основата на фотографијата да биде ваша а останатите фотографии кои ќе ги користите би било пожелно да ги поставите, исто како и необработената ВАША фотографија.
 

m.marko21

-STR8-
Член од
16 мај 2008
Мислења
1.177
Поени од реакции
75
Еве нешто и од мене набрзинка (15-20мин) работено


а еве ја и оригиналната слика
П.С извинете што не е моја фотографијата, ако требе бришете
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.470
Поени од реакции
5.166

малку додаден контраст,ништо повеќе:)
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
452
Вака, ај да нема офтопици т.е. мислења од типот Еј wow топ слика енд стафф. Мислам убаво е да се прочита убав збор за сликата но сепак постои Репутацијата, профилот, приватна порака итн итн.
Фала:smir:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
81.978
Поени од реакции
184.446

честа

Спор
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.305
Поени од реакции
979
n1560249533_86866_912.jpgn1560249533_86863_9855.jpg
Се рачунам за почетник, така да немој да ми замерате доколку не ви се свиѓаат сликиве..:kesa:
 
На врв Bottom