Ваши дела, со помош на Photoshop (Читај правила во првото мислење)

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
12.994
Поени од реакции
7.597мојата прва панорама, со фотошоп се разбира...
 
Член од
2 март 2009
Мислења
12
Поени од реакции
1
Да не се збуни некој, громот не е правен во фотошоп, levels се малку сменети. Знам дека малку потписов на среде слика е ставен, се надевам дека така ќе избегнам било какви манипулации со фотката.
Многу ми е криво што ми се измрда раката, па крстот и светлата од куќите се гледаат малку "дупло" кога се гледа во оригинална големина. Имам уште една, ама малку касно ја фатив, па не изгледа толку моќно како оваа.

 

m.marko21

-STR8-
Член од
16 мај 2008
Мислења
1.177
Поени од реакции
75
Стефи правиш добри дела, но тоа со потписите нема некоја логика да стојат во средина и веруј тој што разбира фотошоп би го средил тоа за 1 минута.:wink:
И ако се лично твои сликите во погорниот пост, мислам и фотографирани од тебе,секоја чест.
 
Член од
2 март 2009
Мислења
12
Поени од реакции
1
Знам, али едноставно ми е навика да ставам потпис. На средина го ставив од пусти страв да не ми ја украдат, не затоа што сум фатила гром или не знам што, зошто се изнамачив додека ја фатив. Барем вака ќе си знам дека на некој начин сум пробала да ја заштитам сликата, ќе ми биде помирна душава :). Сите што ги ставив ги имам лично јас сликано и баш ми е мило што ти се допаѓаат.
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.206
Поени од реакции
265
Стефи, а што опрема имаш?... Иначе одлични слики! :)
 
Член од
2 март 2009
Мислења
12
Поени од реакции
1
Па немам некоја си "oпрема". Sony W120 :).
 
На врв Bottom