Вашите пријатели на форумов

Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.931
Тука ќе правиме драма и ќе бидеме онтопик. :sneaky:
И така темава е мртва.

Тоа нема да се случи. Нашиот однос е брат-сестра и така ќе си остане. Зошто? Тоа никого не треба да го интересира.

Прв пат кога стапив во контакт со Ирис сметав дека е некое размазено девојче. Ја имав приметено низ форумов, ама не и мавав рецка. Се закачивме на темата за феминизмот.

Мислев ќе јадам бан кога и пишав за да ја прашам за тоа врз база на што ги темели своите тези. Многу беше нервозна, но имаше фантастични аргументи. Па и цел ден загубив инаетење за еден случај дали било силување или не! :oops:

После ми се виде како фино девојче, паметно и културно. И тука почнавме да разглабуваме и други теми. Имаше волја за дебата, зошто да не.

Почнавме полека и со психологија, философија, историја, политика, медицина, право, литература, музика, спорт, многу за ковид... треба да барам низ разговорите за што друго.

Многу брзо го сложиме односот, иако се согласивме само за клонирањето и сега за дигиталните учебници.

Фантастична личност и фантастичен карактер. Видов дека негува пасија кон својата професија и затоа ја предложив за модератор. Ќе беше солиден модератор, ќе го покриваше полето на медицината.

Грото членови на форумов се навистина супер. Само јас сакам да сум анонимен и избирам да не споделувам работи од мојот личен живот на форумов. Затоа сакам дистанца, па дури и кога ми пишуваат ПП, се обидувам да не бидам личен. Преминав некои граници кои си ги поставив првиот ден кога се зачленив на форумов и мора така да остане. Но можеби и ќе отидам на некоја собиранка, има 20тина членови кои сакам да ги запознаам. Ќе видам.

Посебно ги ценам и оние кои имаат волја да посветат време и да ми направат некоја листа за гледање или читање. После разговараме за тој филм/серија или таа книга. И тука се покажа во одлично светло.

Знае дека жестината при дебатирање не се рефлектира и на нашиот однос. И се надевам дека ќе и се поклопат сите коцки во животот.

Уште еден долг пост со кој сакам да ја иритирам Бијонс која е многу љубоморна. На што, верувам ни самата не знае.

Сори @Aceso . :smirce:
Priznaj deka ne si spremen da se vakcinirash, pak kje kazam... nema da ti zamerime... ne mora ni da znaat drugite.

Ne znaesh shto propushtash, koga zeshtinata od debatite kje se pretvori vo zeshtina koja telata mora da ja isfrlat... primordijalna strast... zabieni nokti vo ispoteno telo..... ustvari kje prodolzam za ova u temata kolumni ovo ono....

Lj.
:coffee:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.784
Поени од реакции
21.189
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Priznaj deka ne si spremen da se vakcinirash, pak kje kazam... nema da ti zamerime... ne mora ni da znaat drugite.

Ne znaesh shto propushtash, koga zeshtinata od debatite kje se pretvori vo zeshtina koja telata mora da ja isfrlat... primordijalna strast... zabieni nokti vo ispoteno telo..... ustvari kje prodolzam za ova u temata kolumni ovo ono....

Lj.
:coffee:
Не биди педерчина за миг, читаш дека пишував за одредена градација при градењето на нашиот однос. Ама сакам поетско изразување и сакам љубовни колумни, кога веќе се лишав од љубовните романчиња и филмчиња. Се надевам имаш други главни актери, затоа што јас не сум слободен играч веќе.

Сега пак можеш да бидеш педерчина. :coffee:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.309
@Донев
Иако не ме дружи нешто ептен :(
Автоматски споено мислење:

шукурац бе, очекувам 90% од коментариве да се заебанции или нешто "hehe ja ovoj go druzham" (и да е таг од некој што не се сакаат)

или нели...


metalika moj dobar drugar коментари да има


овие зеле да расправаат АНТИТЕЛА НА ТЕМА ЗА ДРУЖЕЊЕ ЊТФ???

ДАЈ БЕ ДАМБЛДОР ЗА ЧЕЛЗИ СИ ОДИ ТАМУ У ФАН КЛУБ СЛАВИ ТИТУЛА СВЕ ТИ ЕАМ
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.664
Ne sum po forumski zapoznavanja ama dumbledore ke mi bide isklucok. Deckoto ima poznavanja od mnogu oblasti. Pretpostavuvam ke se iznaslusam na pametni muabeti.
 
Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.931
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.391
Поени од реакции
5.862
Во целото мое форумско патешевствие вака ме нема уништено ни @Ron Burgundy ... признавам со тебе може да се справи само... Дамби. :rolleyes:

Туку @Джонтра Вохохолта ај на пиво?

Љ.
ИРЛ си уште поголем давеж или вака виртуелната анонимност ти дава храброст за да тресеш глупости како на норма? :D
 
Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.931
ИРЛ си уште поголем давеж или вака виртуелната анонимност ти дава храброст за да тресеш глупости како на норма? :D
Уште поголем пријателе, а и брзо зборам....

Ме среќава пензионер комшија и удави пола саат... пошто сум фин дечко... следниот пат го удавив јас 45 мин без да дојде до збор... сега оддалеку само ми мава раче и бега...

Овде ако не давам јадна им душа на овие околу мене.

Љ.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.391
Поени од реакции
5.862
Уште поголем пријателе, а и брзо зборам....

Ме среќава пензионер комшија и удави пола саат... пошто сум фин дечко... следниот пат го удавив јас 45 мин без да дојде до збор... сега оддалеку само ми мава раче и бега...

Овде ако не давам јадна им душа на овие околу мене.

Љ.
Тогаш треба да те употребуваат како психолошко оружје. Пример се вработиш во полиција, те ставаат во иста ќелија со осомничен после пар саати поминати со тебе има да пропее и да потпише све, само да го макнат од тебе :angel:
 
Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.931
Тогаш треба да те употребуваат како психолошко оружје. Пример се вработиш во полиција, те ставаат во иста ќелија со осомничен после пар саати поминати со тебе има да пропее и да потпише све, само да го макнат од тебе :angel:
ЦИА го препозна мојот потенцијал... како шо можеше да видиш. :sneaky:

Љ.

:coffee:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom