Вашите пијани искуства :)

Член од
16 јуни 2007
Мислења
117
Поени од реакции
1
Koga bev pijana posleden pat,se kapev na Saraiste,vo Ohrid vo 3 satot sabajle,so alista na mene i site gledaa vo mene kao da sum luda ili pijana,a ne bev:nesvest: A pred toa vo diskotekata ja iskrsiv slikata i separeto i me izbrkaa,samo sto jas ne sakav da si odam dodeka ne mi ja pustat Lepi grome moj...:kesa:
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
Odamna se nemam napieno ama ko ce se napiem samo zborim i zborim i zborim od toa zbrorenje 70% e mrmorenje i nerazbirlivo zborenje
 

^Cutie^

*Charming Princess*
Член од
22 март 2007
Мислења
869
Поени од реакции
1
Тава е се не знам..Интересни случки има од мене, ного сум весела ка сум пијана и ного сум смешна и забавна :):):):)
 
Член од
28 јули 2007
Мислења
89
Поени од реакции
0
Мртов пијан

оваа тема ја посветувам на сите кои имаат желба да се искажат кога се вракаат дома во раните утрински часови........пијани
.............исто како јас сега...............

па повелете
поздрав

.......и не заборавјте да пишете што успеало да ве опие
:vozbud:
 
B

black angel

Гостин
jas bev cirkuzi tri pati se iam nadrveno ama bese vaka
1 pat:piev bambus,pivo vino so uste ne i vikam na drugarkami micka cicika
2 pat:piev riko(ne znam kako me fati tolku) drugarka mi pie riko i vikam pikni si go k**ot vo usta
3 pat:kaj mene na rodenden piev pak riko i pak me fati so drugarka mi pod raka se gazime od smeenje i koa pocnavme osmici da pravime se ispotepavme site dupki gi pogodvme i ko za kraj se aknav vo ulicna svetilka :kesa:
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
... Какво натрескивање беше сеа на одморов... од вигор 5 големи чаши чисти водка на екс... после уште две сечени малце сокче другото водка и тие на екс... и толку беше.. сабајлето ко станав епа слабо незнаев што се десило вечерта хехехехех
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
последен пат бех пијан пред 1 недела..6 бокали од 1L бело вино со Sprite ама ретко кај мене такви случки со глупирање може некој пат да се права безвезален мабет.. а да се глупирам Не!!
 
Член од
10 август 2007
Мислења
103
Поени од реакции
0
Mи се случи да се опијанам за 8ми Март и тоа од сечена водка. Бевме во Томче Софка и си поминавме онака лајт. Излеговме за да си одиме накај дома и дојдоа двајца срби и ме прашаа кај се наоѓа Македонска Куќа. И јас им кажав. Се понудија да ме носат со нив ама јас никако не прифаќав. Доаѓа до мене другарка ми и ме праша што сакаа тие двајца. И јас наместо да и кажам дека сакаа да ме носат во Македонска Куќа, јас и кажав дека сакале да ме носат во ЈАВНА КУЌА! :pos2:
 
К

Кнез Мишкин

Гостин
Ми се има случено само неколку пати во животот...и тоа е било јако...ама стварно јако...најчесто кога сум пијан се кинам од смеење...:pos2: , а онака не сум правел проблеми..., ама ми прават моите дома...хахаха.................:vozbud:
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Obicno pojse zboram od site.. Pa koa pijam i pojse pijam i pojse zboram i pojse pusam SVE pojse we :-> Rekordi im pobivam na site okolu :->
Ali pomalce me faka od nekoi faci so gi znam.. Ili posporo primetuem.. Zs site 6ta-7ma casa i veke se barut.. Ja okolu 10ta primetuem deka sum fatena onaka.. Za vino konkretno zboram sea.. Ako se nacukam EPTEN ili ke si legnam/sednam negde i tolku mi e.. Ne funkcioniram.. Ili pa igram skokam, se smeam ko retardirana i stvarno MNOGU zboram, sfe so mi lezi na dusa ke kazam.. :D Ili pa ako sme pocnale nekoja dobra tema samo so me fatilo, Moze da se desi za toa i da zboram CELA vecer dur sum lom.. Abe haosi sum cela :->
 
Член од
29 јуни 2007
Мислења
91
Поени од реакции
2
za srekja moja i jas ne sum bil tolku pijan
sum bil nekosh "faten" ama tolku drvo kako nekoi primeri ne :)
 
M

_MACA_

Гостин
Минатиот викенд со другарка ми јако си поминаме под дејство на алкохол.Вотка,вино,мартини се измешаме и така пијани ама ептен расположени,насмеани...и одиме накај кафикот,а од спроти нас идат две баби со дедовци облечени у одело и сеа гледам ама се ми се врте пред очи и не можам убаво да видам :uvo: и и викам мори ене ги матурантите:pos2: и она се бајде не може да виде убаво и како се разминаме со нив ми вика мори тоа не се матуранти тоа се директори:pos2::pos2::pos2:
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
:nenene: во втора средно, толку многу се опив, што ми се причинуваше дека го гледам џим морисон на небо, пошто фала богу, лежев на земја...која будала...
 

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
Јас лани летоска се толку многу напив што незнаев за себе..На одмор во охрид на плажа пиење заебанции и ја препив литар ипол винце па сум заспала на плажа па после ми кажуваа што се случи ме носеле во раце као некој леш..сум повраќала у сон и што ти не..утредента кога станав како воз да ме имаше прегазено се чуствував..ужасно ептен...oд тогаш иам лошо искуство..али само тогаш се иам напиено толку и веќе научив за граници..више никад не ни помислувам да пијам до толку..и едно фала на тие што ме трпеа таа вечер :kesa:

Сега овака кога сум пијана се ми иде на смешка на шала на секој кажувам што ми дојде се смеам како ненормална,викам,играм..али не сум била пијана нешто помалку од месец:party2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom