Вашиот хардверски проблем со телефонот тука!

Член од
4 ноември 2008
Мислења
24
Поени од реакции
1
доколку имате хардверски проблем со вашиот телефон и сакате сами да го решите...пишете тука...доколку знаеме ке помогнеме...


поздрав GsmMaster..
 

КиреМали 1911

Модератор Неимар
Член од
23 јуни 2007
Мислења
1.313
Поени од реакции
223
Еднаш го пишав постов, ама не добив одговор од никого. Имам Samsung SGH-520 и тастерот С не ми работи, од пред некое време. Телефонот не е никако оштетен, се друго му е во функција, па не знам од каде овој проблем.

Решение?
 
Член од
4 ноември 2008
Мислења
24
Поени од реакции
1
значи не ти фака ни малце???

ако не фака ич 100% е кристалот...или скопски речено капсот.

а ако фаќа некогаш па пак не фаќа...тогаш е фолијата.
 
S

Sasha

Гостин
imam samsung e590 i non stop mi pagase mreza,ednas mi padna mrezata i mi pisuvase da stavam sim kart.iako ja imase vnatre,morav da go iskl.mob.i koga go pustiv mi pisuvase deka telefonot e zaklucen i mi barase nekoj kod,ako nekoj znae koj kod treba da go napisam neka pise,fala odnapred.
 
Член од
4 ноември 2008
Мислења
24
Поени од реакции
1
секурити код???
ако е тој пробај 12345...ако веке го имаш сменато пишиго тој..

тоа еднаш ти се деси или??

пиши пост баш ме интересира што бидна.
 
S

Sasha

Гостин
ne mi se desi ednas tuku mn.pati mi gubese mreza,a go kupiv na novo od impuls,i obicno koga ke mi izgubese mreza go iskl.a koga ke go pustev pak si rab.najnormalno,se do togas koga mi izgubi mreza i koga go iskluciv i koga go pustiv se sokirav koga mi pisuvase deka telefonot e zaklucen,aj ke probam so sifrava pa ke ti pisam dali ke mi proraboti,fala.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
ne mi se desi ednas tuku mn.pati mi gubese mreza,a go kupiv na novo od impuls,i obicno koga ke mi izgubese mreza go iskl.a koga ke go pustev pak si rab.najnormalno,se do togas koga mi izgubi mreza i koga go iskluciv i koga go pustiv se sokirav koga mi pisuvase deka telefonot e zaklucen,aj ke probam so sifrava pa ke ti pisam dali ke mi proraboti,fala.
Пробај ама не верувам дека ќе успееш :S најарно е да им го однесеш и да ти го отклучат.
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Probav,no za zal ne e toj kod 12345,kako i da e fala za pomosta,pozz...
без сим картичка внеси #*7337#

:D

до гсм мастер, ми треба гнд-дата од ај фон, имаш?


и исто така шема од сите резистори, кондензатори и регулатори од електрониката на батеријата. Ми го донесоа со од нокиа 7373 батерија и телефонот не функционира во најдобра состојба.

исто така ми треба и шема за мрежа на 6300б и светлото не и работи а ако имаш при рака и џампери за капс од к300 за микрофон би ми завршиле работа :D

tenks odnapred :D
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
секурити код???
ако е тој пробај 12345...ако веке го имаш сменато пишиго тој..

тоа еднаш ти се деси или??

пиши пост баш ме интересира што бидна.
фабричките секурити кодови на самсунг се 00000000 сите од swift, qualcom, trident i agree платформата.

pes-от, те тепа редовно или ти него?:pos2: абе битоља :baeh:
12345 е на нокиа
0000 е на се и моторола :D

него ај плс прашај го татко ти за колку ќе ми смени на е90 микрофон?
ко постручен од мене :D
 
S

Sasha

Гостин
nekro go napraviv toa sto mi go rece i se resetirase telef.no koga staviv sim vnatre i mi barase pasvord,ja mislev deka treba pinot od sim kartickata da se napise,i go napisav toj pasvord i mi se pojavi na ekranot phone freezed i mi bara dr.pasvord i sega care
 

Jovannah

Smile me baby
Член од
11 февруари 2008
Мислења
584
Поени од реакции
50
Nokia 7373, се губи од време на време, сам се исклучва.. што можи да му е?
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
nekro go napraviv toa sto mi go rece i se resetirase telef.no koga staviv sim vnatre i mi barase pasvord,ja mislev deka treba pinot od sim kartickata da se napise,i go napisav toj pasvord i mi se pojavi na ekranot phone freezed i mi bara dr.pasvord i sega care
флешување на епром во .nsf формат, репарирање имеи и декодирање.
- 300 денари.

Филип ти си ова GsmMaster ?
хахах... :D

Nokia 7373, се губи од време на време, сам се исклучва.. што можи да му е?
расипан е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom