Вашиот хардверски проблем со телефонот тука!

Член од
9 август 2006
Мислења
160
Поени од реакции
19
палиме- гасиме ми праи телефонот Sony Ericsson W200 имам и на секои 5 секунди се рестарира сам...колку кошта поправка???
 
Член од
8 април 2009
Мислења
11
Поени од реакции
0
network problems

Поздрав
пред неколку дена земав нокиа н73 половна, кога ја земав работеше
добро, но кога си дојдов дома видов дека кога влегувам внатре мобилниот губи мрежа.
ве молам за совет или ако не можам сам да го направам колку ќе ме
чини да го поправам
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
офф леле, значи не си бил прв газда.
малце песимистички ми звучи тоа, но ако немаш познавање од SMD хардвер неможам вака ништо да ти помогнам, сервис не ти бега.
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
71
Поени од реакции
1
епа вака брат ми има самсунг д 900 и и има код на сликите ама го заборави го однесовме на сервис ни рекоа дека незз помос ако мозе ама итно
 
Член од
27 април 2009
Мислења
217
Поени од реакции
13
Imam sony ericsson k750i , понекогаш кога ке го притресам или при мал удар се исклучува , а по некогаш и при поголем удар нема гајле , изгледа контактот не е добар , колку би коштала поправката од прилика?
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
зависи дали може сервисерот да го направи и колку си ја цени работната рака.
:)

според мене не би било страшно контактите за батерија сам со пинцета да ги издолжиш.
 
S

Sasha

Гостин
Znaci imam Lg ku380 i sea mi pokazuva USIM locked Emergency Calls Only,dali ima nekoe care za ovoj problem i kolku ke cini popravka?
 
Член од
9 декември 2007
Мислења
7
Поени од реакции
0
k750 imam nekogas raboti nekogas t.e. ekranot sveti cel bel isto kako na na telefonine na klizanje koga fletot ke im se zaebel... SAmo sto kaj k750 kava 2 dena si raboti top posle pak istiot bel ekran pa po nekoe vreme pak ke proraboti ke se vrati na normala ednostavo se mrdnue valda star e veke drug problem e nemozam reset da napravam mi bara pass a sum go zaboravil ako moze nekoj da pomogne da go vratam pak vo koristenje telefonov fala odnapred ako ne ke faka i ponatamu prasina kako vo izminative 2 meseca pozdrav ...:helou:
 
Член од
20 март 2007
Мислења
1.044
Поени од реакции
2
K750i не работе камерата =/ кога и да ја уклучам пише open the lens cover
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
фликерот ти е заебан т.е треба сервис*

има еден магичен начин ама е педерски спрема сервисерите па затоа не го кажувам
 

Unknown!

Непознат!
Член од
5 август 2009
Мислења
81
Поени од реакции
1
Имам нокиа 6234..и сум стајл еднашка секјурити код..и сеа сум го заборајл...и не ми текнува како беше..и неможам да ставам друга картица..:nerv::nerv:па ако знае некој некое решение како да го најдам?
 
Член од
7 јули 2009
Мислења
37
Поени од реакции
0
имам cect t689 и има 2 звучника дали е до хардверот нешто или друго
 

Kajgana Shop

На врв Bottom