Вашиот хардверски проблем со телефонот тука!

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
Имам нокиа 6234..и сум стајл еднашка секјурити код..и сеа сум го заборајл...и не ми текнува како беше..и неможам да ставам друга картица..:nerv::nerv:па ако знае некој некое решение како да го најдам?
ако имаш кабел пробај софтвер апдејт
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Од време на време, микрофонот на мобилниот откажува. И после неколку дена, на тепка, пак ќе профункционира ама за кратко. Имам Sonyericson J 210 i, 4 год. стар, батеријата му е добра, телефонот е камче, ама микрофонот не. Некако можам сам да го поправам?
 

McMurphy

натчовек
Член од
14 ноември 2008
Мислења
160
Поени од реакции
33
имам SE k550i си исклучува од мали потреси, до што може да е ?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Од време на време, микрофонот на мобилниот откажува. И после неколку дена, на тепка, пак ќе профункционира ама за кратко. Имам Sonyericson J 210 i, 4 год. стар, батеријата му е добра, телефонот е камче, ама микрофонот не. Некако можам сам да го поправам?
Отвори го и крени му ги контактите на микрофонот

имам SE k550i си исклучува од мали потреси, до што може да е ?
Би требало батеријата да губи контакт стави ко за почеток некои ливче да ја држи стегнато
 
D

Delux

Гостин
imam samsung u600,slajdo koga e otvoren ne raboti displejo...mozi da e fleto rasipan...me interesira dali se praj telefono i ako se praj od prilika so pari.

p.s da vi go prodadam :)
 
S

Sasha

Гостин
Na alcatel c701 se mu raboti osven zvukot,ne se slusa koga zvoni,osven koga ke se stavat slusalki samo togas moze da se zbori,kolku ke cini popravka na ovoj defekt?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom