Вашиот прв допир со компјутерите

  • Креатор на темата ¯\_(ツ)_/¯
  • Време на започнување
L

lubenakov

Гостин
Прв пати на PC??? ММммммм некаде 2-3 одд. А прва игра карти, па потоа доаѓаше принц оф персија (за жал никогаш не ја превртев :nenene:) па оваа со браќата блуз и прва ЛАН игра се разбира ДЕЛТА ФОРС
 

Sacansi*

Oh, crystal ball!
Член од
4 април 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
68
Пред 4 години, а прва игра Half Life.
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.867
Поени од реакции
1.249
1во одд на пентиум кец а прва игра Warcraft II :pos: памтам имаше само human и orc и дека ја утепав од играње
 
Член од
21 јуни 2007
Мислења
183
Поени од реакции
2
Па јас точно не памтам баш кое оделение бев ама знам брат ми беше 2ра а сеа има 24 па сеа рачунајте вие и се сеќавам дека прв пат играв херкулесна пентиум 2...напредно а
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
43
1997 година, кај тато во канцеларија. :) и тоа цртав во Paint ...а по некое време купивме и за дома :)
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
1во одд тука некаде беше а на првата игра што ја играв не се сеќавам после накај 2-3 кога имав дома ком.. се сеќавам беше една глупа таму нешто со изгубени души што ти знам што.. :pos:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Било је то некад...:icon_lol:

Не ми текнува,навистина незнам - одамна беше.

Мислам кога имав некаде 8 или 9 години.
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Прв пати на PC??? ММммммм некаде 2-3 одд. А прва игра карти, па потоа доаѓаше принц оф персија (за жал никогаш не ја превртев :nenene:) па оваа со браќата блуз и прва ЛАН игра се разбира ДЕЛТА ФОРС
Аххх.. што ме потсети на делта форс колку само бев заразен од играта и нон стоп ја играв а имаше потоа и една стратегија многу ја играв не ми текнува која беше :).
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Пред 7 години... а прва игра CS
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.103
Некаде 1995-6 беше, не се сеќавам точно, ама знам дека играв на 486-ка и тоа на црно-бел монитор, а играта беше една со формули возење и тоа наликуваше нешто на 3D возењево... ваууу какво игриште беше за тоа време:pos2:
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
не ми текнува точно кога беше ама знам дека играв карти и цртав у паинт и не знам како се викаше една програма за цртање со темперни бои и фломастери...си направив многу такви цртежи и уште ми стојат:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Demon_Lord

May the force be with you!
Член од
11 септември 2008
Мислења
428
Поени од реакции
9
Кога имав 4 години татко ми донесе тастатура-компјутер за на телевизор, имаше 2-3 програми меѓу кои една за цртање една за пишување и една игра...
 

BaBy_Vik

...SiMpLy AdOrAbLe...
Член од
4 декември 2007
Мислења
66
Поени од реакции
0
Се сеќавам добро цртав во PAINT тоа беше пред околу 10/12 години хахаха абе технологија братче
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
8-9 години имав ми купија компјутер и одма играв кантер Македонската пази бомба кашикараа.... аи фифа играв
аи сеа ми текна на работа кај тато играв делта форс 1 година пред да го купиме ком. за дома
 

Kajgana Shop

На врв Bottom