Вашиот идол во животот?

Ilidan

ак
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.574
Поени од реакции
5
бил гејтс (ХЕХЕ)
 

Jakov

Тато
Член од
24 јули 2005
Мислења
2.360
Поени од реакции
58
Еден Дарко, ама не го знаете. И да ви зборам и да ви опишувам нема да доловам зошто. Едноставно неможеш да го немаш за идол.
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
А,зарем уште постојат идоли,од дамна го неам слушнато тој збор!!!
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Na vremeto imav,Mitnick,Gates i use nekolku ali vise ne se zamaram iako postojat luge koi gi postuem
 

Fir_Maked

Koj ne me saka negov problem!!!
Член од
17 ноември 2005
Мислења
481
Поени од реакции
0
ADOLF HITLER!!!
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Идоли-зошто?

Темата „Кој ви е идол од форумот„ е директната причина поради која ја отварам оваа тема.

Имено, според бројот на мислењата на гореспомнатата тема, очигледно беше популарна. Сега, дали оние кои се изјаснија дека имаат идоли можат да објаснат зошто наведените членови им се идоли. Што е тоа што еден човек го прави идол кај друг човек? Дали мислењата, начинот на размислување, дали имиџот кој го создаваат за себе идолите или нешто трето?

Јас се изјаснив дека немам идоли во животот, па и на форумот.

П.С. Доколку одговорните сметаат дека оваа тема не треба да постои нека ја избришат, доклку мислат дека треба да се спои со спомнатата тема за идолите од форумот, нека ја спојат, но јас сметам дека би требало да стои како посебна тема.
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
pa jas gi staviv bibka,divine,fortune i aceva i site gi staviv zosto se prekrasni licnosti,zosto se soglasuvam so 90% od nivnite mislenja,barem na forumov i zosto bi sakala da bidam kako niv za 5-6godini :) :) :) zosto ne se zatupaveni lugje sto mislat deka napunile neznam kolku godini i radi toa treba da sedat doma i da drzat predavanja tuku si idat na forum i si ziveat zivot...toa e moe mislenje za niv i kako takvi gi postuvam,mozebi gresham i mozda ne se ni malku takvi,ali jas gi zamisluvam kako takvi i toa mi dava pravo da gi gledam kako idoli od forumov :)
 

Slash_sk

GN'R zavisnik
Член од
9 мај 2006
Мислења
103
Поени од реакции
3
Мојот лиен идол е Slash типот е закон свири на гитара како луд и успеал да се излечи од зависноста од дрогата. Па треба ли да се спонене уште нешто? :music3:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Напишав на темата за форумските идоли, ке напишам и тука.

Во животот не им се поклонувам на идоли, не идолизирам личности, нити сакам мене да ме сметаат за свој идол. Сите сме луѓе од крв и месо, и сите правиме работи за кои сметаме дека во моментот се најдобри, а и грешиме понекогаш баш заради нас самите и нашата несовршеност.
Никој не е совршен, и никој не заслужува да го живеам неговиот живот и да го прифаќам како свој.
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Najgolem idol tatko mi,posle nego Donald Trump i Bill Gates
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
jas nemam idoli mislam deka toa se nepotrebni raboti t.e. ako sakas da bides uspesen ne ti treba idol ti treba trud i rabota (ova e za filozofija )
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
mRnO напиша:
Najgolem idol tatko mi,posle nego Donald Trump i Bill Gates


Ауууууу.....џабе се постигнал и што има толку пари,јас таков човек нема шанси да бидам:суров,се прави важен,бизнисмен(баш не ми се допаѓа),има реално шоу каде што ги предизвикува пријателите да се скараат....е неееееее...


П.С.Немам идол

pcjodamaster напиша:
jas nemam idoli mislam deka toa se nepotrebni raboti t.e. ako sakas da bides uspesen ne ti treba idol ti treba trud i rabota (ova e za filozofija )
Како не....ти ова го правиш филозофија!....Тоа е точниот одговор
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Немам идол. Али си имам личен идеал кон кој се стремам.
 

NaTaLi

BabaSera pod Ste4aj
Член од
22 април 2006
Мислења
1.061
Поени од реакции
17
Nemam idoli.
Nemam nisto protiv toa da se ima idol, ama nekoi lugje nemaat granica vo vozdignuvanje na odredeni li4nosti i kopiranje na nivniot stil na zivot. OK e da im se voshituvas na odredeni li4nosti sto postignale nesto vo zivotot ali da se poistovetuvas so istite e malce bolesno, zatoa sto sekoj 4ovek(pa duri i tvojot idol) si ima i svoja temna strana. Nekoi lugje ne go razgrani4uvaat svojot zivot so zivotot na svoite idoli i smetaat deka treba da gi pravat istite raboti so gi prael nivniot idol, a zaboravaat da bidat svoi. Sakaat totalno da go kopiraat zivotot na svojot idol, samo zatoa sto im se svigjaat nekolku komponenti od istiot i mislat deka kje bidat "cool" ako se ponasaat kako idolot. Sea na pr. ako na mene mi se svigja muzikata na EKV ili Azra, ne zna4i deka treba da se fiksam ko luda samo zatoa sto Milan Mladenovic i Dzoni Stulic(koi btw se odli4ni muzi4ari) bile narkosi.....
Samo sakam da kazam deka ne treba da se preteruva so idolite, i nikako ne smee da se izgubi "svoeto jas" samo poradi nekoi-tamu-lugje sto nikogas ne ni 4ule za tvojata drzava, a kamo li za tebe. Zivej si go zivotot po svoe i ne potpagjaj pod vlijanie na idolite, zatoa sto toa vlijanie i ne e sekogas najdobro....:kajg:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom