Вашиот идол во животот?

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Кој ви е идол и зошто?

Да добијам претстава на кого се угледувате:)
 
Член од
15 февруари 2005
Мислења
69
Поени од реакции
2
Бранко Црвенковски затоа што не врти сите а ние не чувствуваме.
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
1.000
Поени од реакции
8
Kleopatra напиша:
Бранко Црвенковски затоа што не врти сите а ние не чувствуваме.
e i mene mi e toj idol, ali vo pozitivna nasoka :wink:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Мојот идол е човек со високо образование, огромна интелигенција и мудрост, почитуван во својата работа и од колегите и од тие на другата страна од законот (работи во МВР) човек кој има таков поглед што кога ке те погледне ке ти смрзне фекалијата, но има фаца на мистер универзум, човек кој не се р'чка но ако го р'чнат ке им даде перманент бан физички...човекот е за пишување на сценарио за македонски филм кој би добил оскар за филм од неанглиско говорно подрачје! 8) Екшн трилер, комедија и поучен филм во едно:)
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Ни јас немам некој посебен “идол“ ама еве неколку луѓе што ми оставиле добар впечаток и ми се омилени:
Габриел Батистута
Чарлс Баркли
Дејмон Хил
Петар Гошев
Индира Кастратовиќ
 
Член од
27 февруари 2005
Мислења
11
Поени од реакции
0
mene edno vreme mi beshe mojot trener Ivan lesevski ali sega go mrzam od dnoto na dushata! :twisted:
 
Член од
27 февруари 2005
Мислења
11
Поени од реакции
0
Trenirav skijanje 11 godini! pred 4 godini se otkazav! ili da kazam mi dadoa shut indirektno! Zatoa sho posle toa sleduvahse olimpiska godina a sekoja olimpiska godina nekoj mora da nastrada! Znachi od ministerstvo i od skijachki sojuz davaat odredena suma pari za pripremi za olimpijada i papacite glupi za da ostanat poishe pari za nekolku lugjena pr. trojca a ne petorica,a i oni da si staat u dzeb taka pogolema suma oni praat frki i te brakaat! i radi ova ako mi veruvate nejkam sneg da vidam iam nekoj revolt u mene! ali toa e :( za zal!
U makedonijava se deshavaat vakvi stvari site sakaat da izvlechat pari na nekoj nachin, a ne e bitno dali kje povredat nekoj ili ne! Gi zabole takvoto!
E zatoa sega nema nikoj u skijanje sve malishani! I daj boze da propadne! :evil:
Zatoa ne funkcionira nisho ko sho treba
i nema ni eden asalen sport u mkd!
aj dosta se nerviram koga praam muabet za ova! :cry:
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Idol mi e Kurt Cobain zashto se pronaogjam sebe si vo nego, imam skoro isti razmisluvanja i vkusovi za razni neshta kako i on.

a imam i ushte eden, ne mi e idol ama se ugleduvam na nego, se vika Joco Velkov najkvalitetniot preveduvach vo makedonija, ona shto se trudam da stanam nekoj den i jas, faktichki on mi e mentor taka da valjda ke go dostignam negovoto nivo.
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Маријан Стојановски дефинитивно.

Човекот е премногу елегантен за нашиве простори, ситната балкасна душа неможе да ја сфати пораката што тој ја праќа преку неговите песни. :lol: :lol: :lol:
 
Член од
7 март 2005
Мислења
18
Поени од реакции
0
Moj idol e 50Cent,koga ke me prashaat zashto...samite negovi spotovi kazuvaat zashto...sekoe mashko bi posakalo da e na negovo mesto :D
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Jas nemam idol ... ima mnogu luge na koi im se voshituvam na toa sto go rabotaat ili ednostavno na toa sto se, no bas idol nemam ... a dali sum jas nekomu idol? E toa neznam :lol: :lol: :lol: :P
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Не ја бива ни Ноне, ни таа Мина и јас не знам како стигнале до таму, али од нив 2 поише ми се свиѓаше НОНЕ, али јебига не победи. Победи онаа машкобањастата МИНА :twisted:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom