Вашата коса...

Член од
10 октомври 2009
Мислења
502
Поени од реакции
113
Дајте некој совет..пошо секој ден ја пеглам косата малку ми е изретчена и искината на врвовите и не расте.. ме фаќа паника :S
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
Дајте некој совет..пошо секој ден ја пеглам косата малку ми е изретчена и искината на врвовите и не расте.. ме фаќа паника :S
Истрижисе, зошто паника?
 
Член од
29 октомври 2012
Мислења
55
Поени од реакции
10
Здраво дечки, имам две прашања.

1) Препорачајте ми нешто за пред пеглање на коса зашто панично ми се суши а ако не ја пеглам сум ко Канго ;), порачав некое чудо ( спреј) од Авон кој е во фаза на испорака:P

2) кажете ми Ве молам некоја убава маска за косата да ми спласнува , да не ми се дуе.
п.с. По долго време решив да направам промена на косава и од прилично долга ја ишишав до раменици и сеа имам маки додека да ја средам

Оданпред Ви благодарам :)
 

Pinkie Pie

and Deedee
Член од
25 ноември 2009
Мислења
2.011
Поени од реакции
3.246
Дајте некој совет..пошо секој ден ја пеглам косата малку ми е изретчена и искината на врвовите и не расте.. ме фаќа паника :S


so malo skratuvanje na vrvovite za eden mesec kako nova
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
Ba[
so malo skratuvanje na vrvovite za eden mesec kako nova
Баш сеа истиот шампон за коса го користам, али спрејот е ваков


и стварно помага, цело лето го користев, и косата ептен малце ми беше изгорена.
 

Pinkie Pie

and Deedee
Член од
25 ноември 2009
Мислења
2.011
Поени од реакции
3.246
Ba[

Баш сеа истиот шампон за коса го користам, али спрејот е ваков


и стварно помага, цело лето го користев, и косата ептен малце ми беше изгорена.
jas maskata crna a sprej zolt kako preventiva protiv metil a nemam metil inace :)
 
Член од
29 октомври 2012
Мислења
55
Поени од реакции
10


so malo skratuvanje na vrvovite za eden mesec kako nova

Денес ги манијачев :P овие на шварскоп, и баш оваа црнава колекција ја гледав зашто маската ми е при крај па се чудам која да си ја купам...А зашто не користиш препарати од иста колекција?-Мислиш дека вака е подобро или?

Те молам конкрето за маскава црнава кажи ми мислење?-А црново спрејче не е ок?

Инаку јас го пробав веќе два пати ова...маска од маслиново масло и жолчка, ги мешаш и ја оставаш на коса мин 1h....фантастично е :)
 

Pinkie Pie

and Deedee
Член од
25 ноември 2009
Мислења
2.011
Поени од реакции
3.246
Денес ги манијачев :P овие на шварскоп, и баш оваа црнава колекција ја гледав зашто маската ми е при крај па се чудам која да си ја купам...А зашто не користиш препарати од иста колекција?-Мислиш дека вака е подобро или?

Те молам конкрето за маскава црнава кажи ми мислење?-А црново спрејче не е ок?

Инаку јас го пробав веќе два пати ова...маска од маслиново масло и жолчка, ги мешаш и ја оставаш на коса мин 1h....фантастично е :)
горе долу истото е црнава колекција е општо да ти ја подобри структурата на косата а жолтата за да не ти пука влакното појче како заштита.....јас мислам дека се зависи најпрво од исхраната кога расти влакното да порасни квалитетно па треба малце скратување и да се мачка со нешто за да омекни и за сјај ама пак има разлика од маска до маска јас сум презадоволна од црнава маска оти ако ја измијам само со шампон има и то каква разлика а се рзликува многу од другиве маски на пример од лореал е многу погуста.....а жолт спреј користам оти е против пукање на врвовите а црнио е за цела конструкција на влакното да се попрај а то не ми треба вејче ми е постигнато со маската и со шампоно...а и овај шампон ми е убав ..јас би го препорачала:) и не е многу скап а убав е и глис жолтио и тој го имам користено ама не се исплајча некако скапо е а маската се исплајча пошто е многу густа и јас по многу малце клавам ја користам 6 месеци од ко че ја купам а спрејо 3 месеци
 
Член од
29 октомври 2012
Мислења
55
Поени од реакции
10
горе долу истото е црнава колекција е општо да ти ја подобри структурата на косата а жолтата за да не ти пука влакното појче како заштита.....јас мислам дека се зависи најпрво од исхраната кога расти влакното да порасни квалитетно па треба малце скратување и да се мачка со нешто за да омекни и за сјај ама пак има разлика од маска до маска јас сум презадоволна од црнава маска оти ако ја измијам само со шампон има и то каква разлика а се рзликува многу од другиве маски на пример од лореал е многу погуста.....а жолт спреј користам оти е против пукање на врвовите а црнио е за цела конструкција на влакното да се попрај а то не ми треба вејче ми е постигнато со маската и со шампоно...а и овај шампон ми е убав ..јас би го препорачала:) и не е многу скап а убав е и глис жолтио и тој го имам користено ама не се исплајча некако скапо е а маската се исплајча пошто е многу густа и јас по многу малце клавам ја користам 6 месеци од ко че ја купам а спрејо 3 месеци

Фала многу , мене во моментов ми требе маска која ќе ми даде сјај и ќе ми ја сплесне косава ( нема да ми се дуе и ќе ми даде сјај) така да да ја зеам црната , така?

Од оваа колекција ја иам пробано таа маска за фармана коса , мислма црвена беше така?

Јас сеа сум ишишана кратко така да ќе иам долго и јас , ќе си ја купам утре здарвје

Ајде и од мене да имаш една корина информација, во Веро се на попуст сеа сите производи од оваа колекција....:)

поздрав, лека ноќ
 
T

tinkerbelll

Гостин
Дајте некој совет..пошо секој ден ја пеглам косата малку ми е изретчена и искината на врвовите и не расте.. ме фаќа паника :S
Хм малку контрадикторно, секој ден ја пеглаш знаејќи дека се оштетува? Советот е тој, поретко пегла, и не ја држи задржувај долго на краевите, знам дека мораш ама тоа е... За маката број 2, ќе ти препорачам шампон, проверен на моја кожа, а и други ми имаат кажано за истиот позитивни искуства.
Се работи за шампонот Кlorane, на база на кинин, го има во Зегин, 400денари му е цената, помага ненормално за оштетени врвови а во исто време го забрзува растот, дека првенствено е наменет против опаѓање. Ја згуснува и оправа оштетената и ретка коса, пробајте го ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom