Вашата коса...

Член од
17 јули 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.203


Шампонот од Илирија, и регенераторот од Вела, дефинитивно ми го вратија сјајот на косичево....... мхм многу убаво мириса..
 
M

Moon Child

Гостин
Фала многу , мене во моментов ми требе маска која ќе ми даде сјај и ќе ми ја сплесне косава ( нема да ми се дуе и ќе ми даде сјај) така да да ја зеам црната , така?

Од оваа колекција ја иам пробано таа маска за фармана коса , мислма црвена беше така?

Јас сеа сум ишишана кратко така да ќе иам долго и јас , ќе си ја купам утре здарвје

Ајде и од мене да имаш една корина информација, во Веро се на попуст сеа сите производи од оваа колекција....:)

поздрав, лека ноќ
Пробај ја маската Планет Спа од Авон, и јас имам многу виткана коса со волумен и таа маска ми ја сплеснува косата и ја прави сјајна.

Плус сум и фарбана и пак е сјајна.
 
T

tinkerbelll

Гостин
Пробај ја маската Планет Спа од Авон, и јас имам многу виткана коса со волумен и таа маска ми ја сплеснува косата и ја прави сјајна.

Плус сум и фарбана и пак е сјајна.
Многу ти е убава, и форма и боја, супер (y)
Сакав да те прашам, за која маска конкретно спомна, дали таа со медитеранско маслиново масло или онаа со африкански шеа путер? Јас имам во план да ги пробам од Планет Спа, па се мислам која од тие две би била поефикасна... Инаку сега ми е многу оштетена косата, премногу. Ја претерав, сама сум си крива (n)
 
M

Moon Child

Гостин
Многу ти е убава, и форма и боја, супер (y)
Сакав да те прашам, за која маска конкретно спомна, дали таа со медитеранско маслиново масло или онаа со африкански шеа путер? Јас имам во план да ги пробам од Планет Спа, па се мислам која од тие две би била поефикасна... Инаку сега ми е многу оштетена косата, премногу. Ја претерав, сама сум си крива (n)
Таа со маслиново масло.:)
 
B

babsyy

Гостин
Јас да прашам, зошто кога ми е подолга косата, ми е виткана, а кога ќе ја скратам да речеме средна должина it looks like this(?)
Сакам да си ја вратам у првобитна состојба, блага форма на афро фриз. :icon_lol:
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
528
Поени од реакции
274
Имам многу перут.
Изгледа дека е од себореја (себорочни дерматитис)

Не сум отишол на лекар бидејќи немам доверба во нив, сам барам по Интернет. Толку многу има перут што се гледа на облеката по рамењава и грбот. нема врска дали имам кратка или подолга коса количеството е исто. Знам дека ова не е некоја тешка болест ама е непријатно
Дали некој има некој народски лек
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.600
Поени од реакции
38.753
Имам многу перут.
Изгледа дека е од себореја (себорочни дерматитис)

Не сум отишол на лекар бидејќи немам доверба во нив, сам барам по Интернет. Толку многу има перут што се гледа на облеката по рамењава и грбот. нема врска дали имам кратка или подолга коса количеството е исто. Знам дека ова не е некоја тешка болест ама е непријатно
Дали некој има некој народски лек
кетоконазол шампон у секоја аптека го имаш
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.940
Поени од реакции
35.347
Мојата коса, којзнае каде е сеа ... :(
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.589
Поени од реакции
81.182
Мојата коса, Љубоманијачка...

20200731_214023.jpg
 
Член од
7 декември 2020
Мислења
11
Поени од реакции
5
Понекогаш користев силиконско масло за коса на косата. Но, забележав дека тоа предизвикува опаѓање на косата. Значи, престанав да го користам. Има ли некој овде кој се соочува со таква ситуација поради силиконско масло
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.552
Понекогаш користев силиконско масло за коса на косата. Но, забележав дека тоа предизвикува опаѓање на косата. Значи, престанав да го користам. Има ли некој овде кој се соочува со таква ситуација поради силиконско масло
не знам дали директно од тоа, ама лани користев балсам со силиконски додатоци демек да не ми се електризира бушави косата, да не изгледа расчупано. Користев после тоа или силиконски капки или спреј некаков ќе ставев. Кога се деси локдаун решив да го пробам експериментот немиење на косата. Не зборам значи да не се бањам више или да не одржувам хигиена, туку да ја мијам косата поретко и само со вода. Косата ми се препороди! Ми се згусна и не ми е веќе сува како претходно. Од фебруари избегнувам било какви силикони или познати шампони со не знам што внатре. Употребувам природен шампон што ми го направи другарка ми и има разлика :)
 
D

dARK_ElementaL

Гостин
Понекогаш користев силиконско масло за коса на косата. Но, забележав дека тоа предизвикува опаѓање на косата. Значи, престанав да го користам. Има ли некој овде кој се соочува со таква ситуација поради силиконско масло
Дали опаѓањето е трајно или привремено?
 
Член од
7 декември 2020
Мислења
11
Поени од реакции
5
Ова е привремено. Ако го користам наутро, губам коса кога чешлам или се бањам навечер. Кога ќе престанам да аплицирам, тоа не се случува.
Автоматски споено мислење:

This is temporary. If I use it in the morning, I lose hair when I comb or take a bath in the evening. When I stop applying, it does not happen.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.709
Поени од реакции
9.541
Приметив дека многу почна да ми опаѓа косата откако се разболев од ковидот.
Можно ли е тоа?
Некој друг да приметил ваков проблем?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom