Вашата баба...

оптимиСКА

..heart shaped box..
Член од
24 април 2008
Мислења
57
Поени од реакции
4
Епа баба ми не ми готви.....
хммм само ме тера да јадам....
(океј која баба не те тера ама ај...)
и тешко ми е да си направам муабет со нејзе .... некако ја мрзи да збори....а богами и не ме дослушува баш...

И ми текнуе еднаш само што ми дојде на гости се враќаше дома и тоа пешки зашто незнаеше како друго...зашто демек не ја исклучила ринглата.......
на крај испадна дека била исклучена.

и така...
циркузи е...
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
јас имам една баба другата починала пред да се родам јас а со оваа не се поднесуваме баш многу многу затоа шт ностоп вика по мене те да јадам, да се облечам, да шетам и на се наога забелешки а јас не сум навикната некој ностоп да оди по мене и да ми наога забелешки:toe:
 

bella

*HOT*
Член од
8 јуни 2008
Мислења
407
Поени од реакции
27
Со баба неживееме заедно,ама кука до кука сме,па така да постојано нешо ја заповедувам,се ме слуша!Ем не сме заедно,ем блиску мие за се!Ако дома не ми се свиѓа јадењето одам кај баба,ако неам пари одам кај баба,ако ме мрзи кафе да си сварам ја викам баба да ми свари итн...иначе многу е подвижна,здрава е,не многу стар 60г има!СУПЕР БАБИЧКА Е!!!МНОГУ ЈА САКАМ
 

Devil-King

Пациентот од Бардовци
Член од
3 февруари 2007
Мислења
1.009
Поени од реакции
67
Баба ми моја од секогаш се чудела на мојот начин на живот на облекување имиџ и слично.Се чудеше зошто повеќето мои другар имаат долга коса кога се машки.Зошто девојка ми се носи во црно а и нема никој починато.Зошто јас имам толку обетки пирсеви на мене.Зошто слушаме ЧУДНА МУЗИКА.
Се и беше шпанско село.Но со тек на времето го прифати мојот стил начин на живот и таа и нејзината другарка решија да станат Металки и да бидат чекор напред со времето. Еве како изгледаат сега на нивни години




И нејзината другарка Митра:


а најјако со неа ми е коа иде другарка и нејзина коа иде на кафе а она седе 100 метра погоре,ќе излезат двете на порти и едната од горе вика
Павлинкеееееее арна сииии?
Оваа и враќа Арна сууууууум шооо прајш тиии?
Бла бла бла
и коа ќе стигне она до порта кај нас, Е АЈ ДОБРО УТРО ШО ПРАИШ:)
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Баба ми(мајка на мајка ми) е жена со стил.Се држи се негува и мисли дека е во цутот на младоста.Срамота би било да кажам било што друго освен едно...премногу ја сакам и сум и благодарен што ме исчувала...
 
Член од
4 април 2008
Мислења
251
Поени од реакции
15
Mojata baba sto ne zivee so mene e soumen, sekoj den redi biseri a snaska i gi zapisuva i posle ni gi kazuva, mnogu e otkacena !!!
 

nelo

Смрта е сигурна, животот не е!
Член од
29 мај 2008
Мислења
109
Поени од реакции
0
Баба ми е супер, баба ми е мрак :icon_bigg
 
D

DeviL_32`

Гостин
Баба ми моја од секогаш се чудела на мојот начин на живот на облекување имиџ и слично.Се чудеше зошто повеќето мои другар имаат долга коса кога се машки.Зошто девојка ми се носи во црно а и нема никој починато.Зошто јас имам толку обетки пирсеви на мене.Зошто слушаме ЧУДНА МУЗИКА.
Се и беше шпанско село.Но со тек на времето го прифати мојот стил начин на живот и таа и нејзината другарка решија да станат Металки и да бидат чекор напред со времето. Еве како изгледаат сега на нивни години




И нејзината другарка Митра:


а најјако со неа ми е коа иде другарка и нејзина коа иде на кафе а она седе 100 метра погоре,ќе излезат двете на порти и едната од горе вика
Павлинкеееееее арна сииии?
Оваа и враќа Арна сууууууум шооо прајш тиии?
Бла бла бла
и коа ќе стигне она до порта кај нас, Е АЈ ДОБРО УТРО ШО ПРАИШ:)
хахахах ме изнасмеааа бабиве...:vozbud::pos2: ама позакон е металкава... :music3:
 
D

DeviL_32`

Гостин
иначе ја за мојта баба немам зборови...најзакон нешто шо може на виа свет го има...Неам зборови стварно :) и BTW се изнасмеав за вашите постови со бабите
 
G

GoddessOfRock

Гостин
НЕМАТЕ ПОИМ КОЈА Е И КАКВА Е БАБА МИ - легенда жива... нема таква на цел свет а и нема да постои И ЛОВЕ ХЕР:back::back::back::back::back::back::back:( за баба)
 

Ann.

Queen of Nature
Член од
27 април 2006
Мислења
504
Поени од реакции
50
Двете мои баби се починати.Двете беа премногу добри.Едната што живееше со нас
нон стоп беше околу мене,и таа ме научи да спијам до ниедно време:pos:знам
кога бев малечка,брат ми се враќаше од школо прва смена во 13 часот,јас и баба ми уште спиевме:pos:.Другата баба прво живееше во Велес,па после кога имав 6 години се преселија тука.Ги обожавав приказните кои ми ги раскажуваше и песничките кои што ме учеше.Едноставно двете си ги сакав премногу и ми недостигаат.
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
моите бабички се современи :baeh:
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
ааа бај д веј, многу ме крие за некои работи, ме советува дури:pos2::pos2:и ми го спастира нередот :pipi:
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
На телефон:
Бабо, како е кучето?
Добар е дедо ти добар, еве сега замина со брат му на автобуска...
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.032
Поени од реакции
1.143
Мојата бабичка е супер бабичка :)

На сабајле ме чека до 3-4 додека не си дојдам од кафичи, ме разбудува уште во 8, не било убо да се отспие цел ден... Многу си ја сакам :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom