Вашата баба...

Член од
3 февруари 2008
Мислења
27
Поени од реакции
0
baba mi e gospod da cuva duri i moeto kucence se drzi na kilometar od nea malce mi e zal za nea zs 20 godini e sama ama rabotata e so ako i naprais neso dobro ke ti vrati pet pati podobro:smir:
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
многу си ја сакам бабичка :) супер женичка е..
 
Член од
20 јануари 2008
Мислења
119
Поени од реакции
6
Jas imav tri babi, dobro 2 babi i ednata prababa mi bese. Prababa mi umre pred 5-6 god i imase 98 god. Mn si ja sakav, sekogas ni davase pari i ni raskazuvase prikazni (nikogas nema da ja zaboravam Mara Pepelaska). Ednata mi baba isto taka umre pred 5-6 god. Taa bese paralizirana i mn mn mn si ja sakav nikogas nema da ja zaboram (i znam deka i taja mene mn mn me sakase). Vtorata fala bogu uste e ziva i mi pravi sekakvi jadenja, se po zelba, mi dava pari, ako ne me pustaat nesto starcive taa gi ubeduva... ha,ha,ha!
 

Britney'85

I'm sad...love me!!!
Член од
19 декември 2007
Мислења
135
Поени од реакции
2
Се сеќавам на двете баби кои за жал сега се мртви.Двете беа многу добри со мене.Едната ми даваше повеќе пари бидејки имаше по голема пензија,но неа ретко ја гледав живееше подалеку во едно село.А другата беше по сиромашна и се сеќавам собираше ситни пари по 2 или 5 ден и ми даваше да си купам чоколада, и се секавам дека плачеше бидејки немала да ми даде повеќе за да си купам облека :cry:
 
S

SSS-Stolica

Гостин
ee jas moite babi si gi sakan najveke.ednata tropa gluposti na koi se kinam od smeenje a drugata mi raskazuva razni interesni prikazni
 

МаРтиНче

Ќотекот од рајот е излезен.
Член од
15 ноември 2007
Мислења
15
Поени од реакции
0
Мојата баба е баш досадна премногу се гризи за сите и секогаш за најмалиот проблем таа крева паника за без потреба. Пред некое време се имаше научено на секој пола сат да ми се јавува на моб и да ме прашва кога ке си дојдам дома и дали сум била јадена. Знаци ми врши контрола на се како полицаец некој е се сака да знај се ја интересира многу ме нервира и некогаш ми е жал со ќе мора да и се развикам за да престани ама тоа е то бабичка сепак си ја сакам најпојќе.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
505
Поени од реакции
65
Babi ko babi.I dvete si gi sakam.Samo Ivona ela da jadis i ja ne mi se jade i Baba mi ama ke mi se razbolis.majtapi se stari lugje
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
Едната баба ми умре пред 8 години, а другата уште е жива. Ако не ме знај кој сум (склероза :toe:), многу си ја сакам
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Двете баби си ги обожавам иако двете се различни на свој начин.Онаа што не живее со моето семејство е една добра трпелива жена која секогаш кога ке ме види мора да ме баци три пати на еден образ:pos:Чудна навика ама со тек на време почнав да ја засакувам и јас.Многу обрнува внимание на деталите и секогаш ме советува иако понекогаш може да биде навистина досадна со тие приказните со почетокот:"во мое време..".Иако таква несовршена сепак си ја обожавам и редовно идам на посета:pipi:Другава баба е лудница:pos:.За ралика од претходно горе наведената мирна баба,баба ми што живее со мене обожава да закача некој а особено мене:pos:.Луге кои прв пат коа ке дојдат кај мене дома при нивното излагање низ влезната врата прво што викаат е бабати е закон а потоа фала на гостопримството убаво си поминав:pos:Со бабами сум цел живот затоа што таа воглавно ме чуваше кога моите идеа на работа(пошо ја не идев у градинка).Уште наогаме време да се зезаме и секогаш мора да ме искритикува дека тоа сукњиче со таа маичка не ми одговара:pos:Каква таква си ја сакам мојава луда баба:back:Ма си ги сакам и двете најмногу!И горда сум што ги имам покрај мене:pipi:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
бабите се закон...моите две баби како и секои други македонски баби не те пушта да си одиш од кај неа без да јадеш, се радува на секоја твоја посета и секогаш ти дава некоја паричка...си ги сакам и двете баби
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
баба ми ме нервире .......
задоволен тоа што ми прави што сакам ама сега се ми вика
Заљубенко :kesa: (лееелеле) :pos2:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.543
Поени од реакции
42
Ауу за баба но цоммент!Жената не е нешто добра со здравјето,не се смејте :(Еднаш коментираме со другарка за еден другар и она вика:Кој бе/Тој?Абе тој на пијано е правен и на пијано раѓан!Што очекувате од него да биде? :vozbud:
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
43
И двете баби ми се живи и здрави, едната живее во истиот град , а другата во друг. Поблиска сум со баба ми од другиот град, нејзе сум и прва внука :). Ама и на двете им е заедничко што цело време принесуваат нешто за јадење и сакаат да погодат цело време, а јас воопшто не сум гладна. Можете да замислите, изнесува баба ми на маса сарма, леб, некое месо, салата, компири, риба, па на крај десерт дава и мора од се да се касне... Ама сепак си ги сакам бабите, иако некогаш гњават... :)
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
си ја сакам бабами закон е и многу убави јадења прави:helou:
 
Член од
12 март 2008
Мислења
1.030
Поени од реакции
714
Јас и баба ми сме единствените баба и внук шо коа пушеле заедно се криеле...она зашо има пејсмејкер ја зашо имав 15 години иначе и двајцата се криевме од мајка ми...:pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom