Васко Ефтов vs. Вики Ралева, Големиот Брат и останатите "реални" шоуа и фејк личности

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Ако некој го познава барем одоколу Васко, го повикувам јавно да ме викне во емисија да расправаме за било што. Ако не сум му доволно вреден гостин пошто немам шо спектакуларно да кажам, ќе се трудам од петни жили политичар да станам, за да ме викне во емисија... да го видам со мене колку е паметен.
На истиот муабет сум веќе подолго време.Засега ако ме чита му кажувам дека го водам минимум со 2:0.

Првиот поен за тоа шо знам кој е и со што се бави,а вториот поен со тоа што знам кој му е стилот па према тоа знам и јас како да се изјаснам. :))))))))

Е па сега нека повели нека се позанимава со некој од нас...па ваљда вредиме повеќе од Вики Ралева :pos2: :)
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Ако некој го познава барем одоколу Васко, го повикувам јавно да ме викне во емисија да расправаме за било што. Ако не сум му доволно вреден гостин пошто немам шо спектакуларно да кажам, ќе се трудам од петни жили политичар да станам, за да ме викне во емисија... да го видам со мене колку е паметен.

Ти не си интересен, ја тебе и емисија со гладиус би те стаил па да ве видиме :)
 
S

StormRage

Гостин
Васко партали прај... последен пат го глеав со Љубе Бошкоски- Сестра Љубе абе го тури :vozbud:
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
нема да коментирам многу и многу само ке кажам.. знае некад да направи добро шоу ама највеќе ме вади од такт кога ги пркинува луѓето уште не доискажани... а тоа се 90% у случаевите. и сум го приметил многу пати ако он заземе еден став од секоја можна страна ке те изврти да бидеш истомисленик со него... некако не ми е баш нај нај тој човек ама ај... мислам дека јанко повеќе вреди од него.. ензнам зашо ...
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
20
Поени од реакции
1
Gledav isecoci pred nekoj den na you tube i mozam da kaza samo deka nikogas ne mi bil simpaticen kako novinar ama sega epten go pretera,nemam sto poveke da komentiram osven neviden prostotilok kako da ukralo ili navredilo nekogo ili ubilo devojceto.(sto ke kazat komsiite pa komsiite prostak hahahhahaha):tapp:
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Само може да кажам АЛАЛ МУ ВЕРА!

чао пријатно бичес анд џентлмен
 

Krasnopis

Проклет
Член од
27 ноември 2009
Мислења
10
Поени од реакции
2
Дали та Вики Ралева треба да шета со наведната глава заради тоа што цела држава ја видела во кревет со некој?
Ако да, тогаш за вашите интимни работи кои ги правите, пола од овде треба да шетате со вреќи на глава...
 
O

Out Boy

Гостин
Семејството Ралеви си го доби заслуженото. Да не беше Ефтов, тинејџерите ќе мислеа дека тоа што Вики го прави, е најнормално: “Ако она тоа го прави на ТВ, а татко и тоа го дозволува, зошто вие, тато и мамо, не ми дозволувате и јас да правам така?“

Секоја чест, покажа дека сеуште има здрава етичка и критичка мисла меѓу новинарите!

А Вики... таа да, ја претставуваше Македонија. Ја покажа како земја на лесни девојки кои се смувуваат со кој годе уште првите неколку часа.

Браво Вики!!! :aplauz:
 
Член од
22 октомври 2007
Мислења
24
Поени од реакции
0
Сите веќе знаевме дека девојчето не е баш паметно и пред да дојде кај него во емисија :). Прво се пријавила да виде во тоа идиотско шоу, понатака и нема потреба да додавам.
Како што напоменаа неколкумина погоре, стилот му е преагресивен, кажи си ги свотето, но остави ги и другите да го направат истото...
Сепак беше малце интересно да се гледа како девојчето треска глупости :pos2:
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.704
Поени од реакции
11.127
Само Чак Норис може да каже цела реченица кај Васко Ефтов во емисија, џабе петли рипаат :icon_lol:
А од друга страна пак, што е полесно?...Година на Фон или Вики Ралева?
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
Знаеш што, дали девојчето е вакво или онакво е неважно според мене. Васко Ефтов стварно претерува. Емисијата негова нема никаква смисла. Да не зборам за манир, се е кажано. Човекот не се труди да ја прикаже вистината. Туку сака (и често успева) да ја прикаже реалноста каква што тој ја гледа, преку зборовите што ќе им ги стави во уста на гостите.

И дали е ова вкусно и естетско или не, народот одлучува (нажалост или за среќа). Не е Ефтов тој што треба да суди и да кажува дека Вики треба да се гордее со образование, со тоа што читала книги, знаела кој е Орхан Памук...... Зашто да не се гордее со тоа колкумина ги поминала досега? Што има погрешно во тоа? Едноставно, некои луѓе имаат поинакви вредности од, да речеме општоприфатените.
И што, на овој начин отупувал народот? Смешки! Народот и онака е туп до немајкаде. А да не беше Big Brother, што? Ќе седнеа Mакедонците пред телевизор да гледаат документарец? Брат, тие што се доволно паметни да гледаат документарци не ни гледаат телевизија - си спуштаат што им треба.:toe:

И не ме сваќајте погрешно, не дека ја бранам неа, или поддржувам тоа што го правеше, ама сакам да го видам ова наше општество малку поотворено. Помалку да се замара народот со тоа што ќе речел комшијата. Сите сме различни и сите нас не прават среќни различни работи. Ако Вики сака да се собира со типци во рок од 15 мин. кој сум јас да и судам. Јас сакам класика на пример. Кои сте вие да ми кажете дека јас сум тапа што сакам класика. Или па метал или гранџ или било што што е прашање на мој личен вкус и избор. Се додека не повредувам никого или не навлегувам во нечии слободи и права, ЈАС СУМ СЛОБОДЕН ЧОВЕК!
Затоа луѓе stop pointing the finger and start "giving the finger"!
.!.
 

Anthem

We the Living
Член од
8 декември 2009
Мислења
53
Поени од реакции
6
Емисијата е срање. Ефтов е уште поголем воајер и курва за пажња од девојчето. Не ги оправдувам нејзините постапки ама овој и се нафрли ко тигар на вол. Очигледно беше дека нејзиното гостување во емисија е само за он да игра на "Ова е конзервативна земја како си можела да се курвариш" картата и да добие на гледаност.

Не знае ни да се однесува професионално, ниту како да води дискусија. Денес секој мајмун со доволно врски и газолижачки способности може да стане новинар.

Во најлош случај, Васко Ефтов докажа дека девојката има сексуален живот. Голема работа.
 

Lucio

титула по желба
Член од
26 јуни 2006
Мислења
871
Поени од реакции
41
Oвој е идиот Васко Ефтов. Дека не може да дојдеш до збор од него не можеш, и да си наумил нешто да кажеш и да го убедиш дека не е во право нема да ти даде никаква шанса. Тоа го знаеме.

И ова другото со Вики и со сите тие во Големиот брат. Може да бидат какви било личности: забавни, интелигентни, емоционални, што и да кажа Вики.. ама кога ќе се почне од самото тоа што се отидени таму за никаква цел, сето она за коешто вределе тоне се подлабоко со времето. Тоа е тоа, во кратки црти без многу филозофирање. Друго не знам шо има да се каже. :tapp:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Предлагам темава да се стави како важна, оти чувствувам уште долго ќе се апсорбира пред да спласне интересот за нејзе.
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Не ни ја знаев содржината на темава, и воопшто за што се разговара, знаев дека се зборува за човекот кој решава светски заговори и кодификувани мејнстрим проблеми како општествени, така национални.
Без разлика тоа што будистите беа исмејувани и иронизирани, сакам да кажам дека Ефтов само кажа нешто што требало некогаш некој друг да го каже или ПРЕКИНЕ тоа обезличување на Македонците во секој поглед (тука ги ставам и сите народности кои живеат во оваа држава).

Не ја познавам путанава, ама интересна за ебење, уба пичка, кој знае колкумина дркале на неа, а други фантазирале док си ги ебеле своите најмили (жена, женска, швалерка итн.), и на крај секако по заслуга на оној суратон кој е жив доказ дека не треба секој во планетава да има некаков привилегиран статус на ПЛОДЕН (родител).

Јебеш га, оваа е реалност, а треба бесење, ама не да се почне од лисјата и гранките, туку од коренот. :helou:

Ужасно се чуствувам. btw, ако некој мисли дека има разлика меѓу оној тапчоно Белов (со се Тамара) и фолкерашите србјански (србски), се лаже! Нема Македонска музичка сцена, туку има Србско-Македонска музичка сцена, каде претставници на лајнариите на Србите се Македонци.:kesa:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom