Вадење нов пасош/лична карта

Член од
21 мај 2009
Мислења
178
Поени од реакции
183
Во Охрид немат потреба од закажување на време,понеделник не се одит стално гужви најмногу се чекат 1 саат...и нормално за земање од 2 недели до месец дена.
Имам термин утре за лична карта, и за пасош. Во сервисон ми рекоја дека ги поштовет термините и најубо да си одам на терминот, макар и 10 - 15 минути порано. Ќе видиме утре шо ќе бидит.
 
Последно уредено:
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.914
Поени од реакции
1.767
Имам термин утре во 2 за лична карта, а за пасош во 2 и 10 утре. Во сервисон ми рекоја дека ги поштовет термините и најубо да си одам на терминот, макар и 10 - 15 минути порано. Ќе видиме утре шо ќе бидит.
знајш како е стално некој влегвит со врски,оди порано најјубо...имат доста шо ги земет лк и пасошите и тие морат преку ред
 

Despot

ВОЈВОДА
Член од
25 септември 2008
Мислења
497
Поени од реакции
280
работет до 5-6, околу 3 -4 е најубо мислам, најмалце гужва, се чекат 20- 30 мин макс, ак имаш срека и 10 мин само. Не требит термин, си земаш таму формулар и си плакаш на лице место со картичка. Така беше до пред некој ден, валда сеа последнава недела не ќе се повампирет сите :)
 
Член од
21 мај 2009
Мислења
178
Поени од реакции
183
Еве во Охрид, вчера се сликав за пасош и лична карта, имав термини ама џабе, никој не ги поштоваше. Ама како и да е, за сликање за лична карта чекав 15 минути а за пасош чекав 20 минути, многу брзо одеше. За земање на документите за лична карта ми рекоја дојди после 4 недели да си ја земиш а за пасошот ми рекоја дојди за 30 дена да провериш дали е стигнат, така да не е страшно. Едино глупо беше шо тие за земање ги даваа ливчињата и чекаа надвор со сите да си ги земат пасошите и тие ред чекаа
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.914
Поени од реакции
1.767
Еве во Охрид, вчера се сликав за пасош и лична карта, имав термини ама џабе, никој не ги поштоваше. Ама како и да е, за сликање за лична карта чекав 15 минути а за пасош чекав 20 минути, многу брзо одеше. За земање на документите за лична карта ми рекоја дојди после 4 недели да си ја земиш а за пасошот ми рекоја дојди за 30 дена да провериш дали е стигнат, така да не е страшно. Едино глупо беше шо тие за земање ги даваа ливчињата и чекаа надвор со сите да си ги земат пасошите и тие ред чекаа
не требит да се чекат за земање..одвреме навреме поминвит некој вработен и прашвит кој е за земање...или оди тропни кај началникот и речи ајде за земање сум и дајмуго ливчето за 1 мин ја носит лк...а и за пасош можиш преку ред ...не е проблем.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.813
Поени од реакции
15.736
не требит да се чекат за земање..одвреме навреме поминвит некој вработен и прашвит кој е за земање...или оди тропни кај началникот и речи ајде за земање сум и дајмуго ливчето за 1 мин ја носит лк...а и за пасош можиш преку ред ...не е проблем.
пошто е криза за пасоши, нема празни пасоши доволно, на Охрид треба да му стопират времено пашапорти, имаТ езеро :cool:
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.914
Поени од реакции
1.767
пошто е криза за пасоши, нема празни пасоши доволно, на Охрид треба да му стопират времено пашапорти, имаТ езеро :cool:
Не е лоша идејата идејата за привремен стоп до 1 окт ...сите на одмор во Охрид,ама 80 посто од гужвите шо ги прает сега се од тие со татарски пасоши и шо дрндаааа северџани итн...
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.813
Поени од реакции
15.736
Не е лоша идејата идејата за привремен стоп до 1 окт ...сите на одмор во Охрид,ама 80 посто од гужвите шо ги прает сега се од тие со татарски пасоши и шо дрндаааа северџани итн...
Bashka nemit beganje na strucen kadar i rabotnici vo Germanija :cool:
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.914
Поени од реакции
1.767
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.136
Поени од реакции
10.491
Дечки зошто не работи онлајн страната на мвр за закажување за документи?
И вистина ли од 13 февруари, возачките со Република Македонија нема да важат дури ни во државава?
 
Последно уредено:
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.914
Поени од реакции
1.767
Дечки зошто не работи онлајн страната на мвр за закажување за документи?
И вистина ли од 13 февруари, возачките со Република Македонија нема да важат дури ни во државава?
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.136
Поени од реакции
10.491
А како е можно ова, па јас ова за возачките првпат го слушам. Ова не е уставно. По кој закон ќе ме казнат?
И како може лична карта како најстар документ да важи во државата, а возачка да не важи?

Не знаете како ми се споија жичките. Каква држава е ова бе?
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.914
Поени од реакции
1.767
А како е можно ова, па јас ова за возачките првпат го слушам. Ова не е уставно. По кој закон ќе ме казнат?
И како може лична карта како најстар документ да важи во државата, а возачка да не важи?

Не знаете како ми се споија жичките. Каква држава е ова бе?
Старите документи важат до ноќеска на полноќ, МВР со комплетна информација за граѓанитe
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.136
Поени од реакции
10.491

Kajgana Shop

На врв Bottom