Вадење нов пасош/лична карта

enzo8

ファックユー
Член од
1 октомври 2023
Мислења
323
Поени од реакции
991
Стварно се јавија овие еј, работело нешто у државичкава браво!
Ми рекоа недела дена пред да летам да направам пак исто, таа постапка онлајн за брза постапка и они ќе ми се јават и ќе договориме термин.
Јас сум во шок.
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
755
Поени од реакции
356
Да не отворам нова тема ќе прашам овде.
Вадењето на нова возачка (со Северна) е бесплатно сега?
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.132
Поени од реакции
4.636
не е баш точно, кога ПРВ ПАТ ДОЗВОЛУВАА замена на Важечки пасош ????.. се сеќавам ПРВ пат кога прОливер кажа за 13.02.2024, почеток на Септември, ВЕДНАШ се заглави и телефонска линија и веб страна.. синот некако успеа во септември и му закажаа Март 2024, а јас во Октомври успеав и добив 27мај.. Се јавувам во Стопанска Комора надлежен за Туризам, да прашам како ќе биде за одмор во 2024, ТЕЛЕТАБИСИ, никој не размислува дека бргу ќе дојде... А синоќа говнарката од СДС се утепа од Релативизирање и бранење на прОливер, па Наќе Чулев нарачаал 2020 стари пасши, ммуе и нејзино, па немало закон СЕ УШТЕ, ако имало НЕМА ДА МОЖЕЛ да нарача...
Оваа работа МОРА да има Кривична и Истрага,можно да има и корупција, некој се нафатирал за да се наштампаат стари пасоши или слично, па во ист период 2021 некој добивале стари, некој нов тип пасоши ...

НЕКА ОБЈАВАТ, КОЈ во Август 2023 ја намалил количината на нови пасоши од 400.000 на 20.000 ???
Позадината на целата ујдурма околу поништувањето на важечките пасоши не е ниту преспанскиот договор ниту притисокот од Грција туку поништување на важноста на 200 и кусур издадени фалсификувани пасоши без Северна од страна на МВР пред некоја година на светски криминалци барани од Интерпол и ради нив 650000 граѓани кои имаат важечки пасош се само колатерална штета.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.817
Поени од реакции
15.743
Позадината на целата ујдурма околу поништувањето на важечките пасоши не е ниту преспанскиот договор ниту притисокот од Грција туку поништување на важноста на 200 и кусур издадени фалсификувани пасоши без Северна од страна на МВР пред некоја година на светски криминалци барани од Интерпол и ради нив 650000 граѓани кои имаат важечки пасош се само колатерална штета.
чекам Ел Чапо да дојде да си бара Парите што ги дал бадиала, ќе се крие прОливер, или кој бил Главен у таа работа, во глувчешка дупка ..
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.132
Поени од реакции
4.636
чекам Ел Чапо да дојде да си бара Парите што ги дал бадиала, ќе се крие прОливер, или кој бил Главен у таа работа, во глувчешка дупка ..
Од Мафија никој не успеал да се сокрие барем праксата тоа го покажала низ целиот свет само е прашање на време кога ќе те најдат ако ти земат мерка за ликвидација.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.817
Поени од реакции
15.743
Кој скоро земасл пасош по редовна постапка, Праќаат СМС ????
Еден кажува по Редовна постапка давале само 10 пасоши на ден, така додека не извадат по Итна Постапка сите овие од Грманија што навалија за велигден, Редовниве ќе се растегнат и на 3-4 месеци од Сликање...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom