ВМРО - ДПМНЕ - Политичка Партија

  • Креатор на темата Флеш
  • Време на започнување

Добра е листата на пратеници?!

  • Да

    Гласови: 37 18,3%
  • Не

    Гласови: 137 67,8%
  • Така-така (Делумно)

    Гласови: 28 13,9%

  • Вкупно гласачи
    202
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.965
Поени од реакции
17.772
Ситна роба, еднособни станови :)

Прегледај го приврзокот 276463
И со кој памет бе може некој работник после да гласа за нив. Ае досега нели патриоти, ги бранеа македонските интереси, сеа за шо ќе гласаат за нив. Искрено се надевам дека сето ова стигнува и до обичните работници и луѓе кои немаат интернет и се повозрасни, дека Левица се труди и ќе се труди да ги придобие работниците кои размислуваат на овој начин.
 
Член од
10 јули 2019
Мислења
90
Поени од реакции
67
Едно прашање до гласачиве на ДПМНЕ тука, како уште го немаат симнато Мицко од врвот на партијата? Нели сметате дека е камиказа кој од како е дојден ја самоуништува партијата? Пре антипатичен ми е на телевизија и стварно не сфаќам како очекуваат да добијат гласови на избори со такво раководство. Нели би било многу подобро да дојдат некои нови луѓе на врвот на партијата кој што би ја реформирале, би се дистанцирале и оградиле од криминалното минато и конечно би почнала да работи продуктивно?
Мислам би било супер ако имаме избор да гласаме за силна и квалитетна десница.
Автоматски споено мислење:

Мое мислење е дека со вакво раководство полека, сите гласови од дпмне би се прелеале за апасиев.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.980
Поени од реакции
14.763
После интервјуто на Заев вмровските пратеници треба да ги заклучат во сала комуњарите и да не ги пуштаат дур не се започне дебата и дур не изгласа собранието декларација па макар ако треба три дена да седат таму.

Што е разликата меѓу ова и тоа што се случи на 27-ми Април? Па никој тоа не го подржа.....сите се ситеа на апсењето на тепачите на шибицарот
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.294
Поени од реакции
45.838
Што е разликата меѓу ова и тоа што се случи на 27-ми Април? Па никој тоа не го подржа.....сите се ситеа на апсењето на тепачите на шибицарот
Разликата од тоа до ова што ти го предлага не-сум-ја е што тогаш пратениците ги насанкаа луѓето да лежат по затвори додека они си продолжија со животите, наместо они да бидат тие кои ќе ја направат бељата, ќе ги сносат последиците и ќе го оправдаат вмро во името.

Големите војводи требаше и тогаш, и кога се менуваше уставот и сега да бидат тие што ќе се спротистават, не да се кријат позади цивили и после да го криват народот дека не превеземал ништо. Јас сум сигурен дека утре-задутре, откако Заев ќе потпише пак нешто во Софија ќе има протести и ќе има некоја тензија и беља, ама исто сум и сигурен дека нема Тимчо и Јанушев да бидат тепани, туку ќе биде некој несреќник како оние што се четврта година во затвор.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.980
Поени од реакции
14.763
без обзир...кој имал и немал м.диња кај врмовците, највероватно ќе станиме македонци со ,,корења,,...а знаеме од каде потекнуваат тие корења

кога ќе имам повеќе време ќе се навратам на таа тема да видам баш кој ,,ширеше демократија,, тие денови, овде на форумов
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Едно прашање до гласачиве на ДПМНЕ тука, како уште го немаат симнато Мицко од врвот на партијата? Нели сметате дека е камиказа кој од како е дојден ја самоуништува партијата? Пре антипатичен ми е на телевизија и стварно не сфаќам како очекуваат да добијат гласови на избори со такво раководство. Нели би било многу подобро да дојдат некои нови луѓе на врвот на партијата кој што би ја реформирале, би се дистанцирале и оградиле од криминалното минато и конечно би почнала да работи продуктивно?
Мислам би било супер ако имаме избор да гласаме за силна и квалитетна десница.
Автоматски споено мислење:

Мое мислење е дека со вакво раководство полека, сите гласови од дпмне би се прелеале за апасиев.
Uuuuu čoeče nemoj vaka da zboriš pa na forumov mnozinstvoto se za Žmice i za Apasievče, ne gi diraj ovie dvajca liderčići. A nešto kažeš osobeno protiv Žmicko ke te rasčerečat ovdešnite dežurni štabotomski hieni. Neznam kaj go najdoa ovoj antipatičen lik da go stavat za lider na partijata vo dekemvri 2017 god. Inaku ne se soglasuvam baš deka glasovite od DPMNE bi se preleale vo Levica, možebi mal broj, dodeka poveketo najverojatno bi bojkotirale izbori.
 
Последно уредено:
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.220
Поени од реакции
35.824
Протести прават, боље да не ги прават. Мизерија на кое ниво е паднато Дпмне.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.965
Поени од реакции
17.772
Протести прават, боље да не ги прават. Мизерија на кое ниво е паднато Дпмне.
Не им испаѓа народ веќе дури и за ова, не им верува, затоа и бојкотираат се живо зошто знаат дека после 2017, 18 ја изгубија довербата кај обичниот Македонец.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.220
Поени од реакции
35.824
Не им испаѓа народ веќе дури и за ова, не им верува, затоа и бојкотираат се живо зошто знаат дека после 2017, 18 ја изгубија довербата кај обичниот Македонец.
Да за тоа си потполно во право. Веќе ни нивно членство не им верува. Никој не им верува.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Едно прашање до гласачиве на ДПМНЕ тука, како уште го немаат симнато Мицко од врвот на партијата? Нели сметате дека е камиказа кој од како е дојден ја самоуништува партијата? Пре антипатичен ми е на телевизија и стварно не сфаќам како очекуваат да добијат гласови на избори со такво раководство. Нели би било многу подобро да дојдат некои нови луѓе на врвот на партијата кој што би ја реформирале, би се дистанцирале и оградиле од криминалното минато и конечно би почнала да работи продуктивно?
Мислам би било супер ако имаме избор да гласаме за силна и квалитетна десница.
Автоматски споено мислење:

Мое мислење е дека со вакво раководство полека, сите гласови од дпмне би се прелеале за апасиев.
И да има чесни такви политичари на врвот на партијата нема да има без амин од калето и ЕУ биди сигурен

Sent from my Samsung Note 10+ 5G using Tapatalk
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.927
Поени од реакции
7.861
Не им испаѓа народ веќе дури и за ова, не им верува, затоа и бојкотираат се живо зошто знаат дека после 2017, 18 ја изгубија довербата кај обичниот Македонец.
за жал ама на овие протести требаше друг народ да излези, не само членовите, не е ова борба за Мицко, али сепак алал да и им е и на овие малкуте што излегуваат, колку се толку се, таман се.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.220
Поени од реакции
35.824
за жал ама на овие протести требаше друг народ да излези, не само членовите, не е ова борба за Мицко, али сепак алал да и им е и на овие малкуте што излегуваат, колку се толку се, таман се.
Нема кредибилитет да собере народ раководство и партија кои свесно го пасивизираа своето членство, му дадоа осум пратеника и без грам борба му дозволија на Заев да го смени уставното име на држвата. Затоа сеа никој не им верува дека ќе го бранеле идентитетот.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.927
Поени од реакции
7.861
Нема кредибилитет да собере народ раководство и партија кои свесно го пасивизираа своето членство, му дадоа осум пратеника и без грам борба му дозволија на Заев да го смени уставното име на држвата. Затоа сеа никој не им верува дека ќе го бранеле идентитетот.
јас не го негирам тоа што го повторувате секој ден, и јас не се најсреќен со неговите потези, али работава е дојдена до таму да не чека народот да излезе за Мицко, ете нека излезе за Апасиев, нека излзе за себе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom