ВМРО - ДПМНЕ - Политичка Партија

Добра е листата на пратеници?!

 • Да

  Гласови: 31 22,5%
 • Не

  Гласови: 88 63,8%
 • Така-така (Делумно)

  Гласови: 19 13,8%

 • Вкупно гласачи
  138
Член од
10 септември 2016
Мислења
6.445
Поени од реакции
10.630
Што се случи, има нешто видео? Читам вмровскивe портали прееска нешто го нападнале Апасиев.
Немам видео, сеа ми кажуваат дечки од Левица дека ова се случувало на двата протести.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
7.502
Поени од реакции
8.216
Не ви иде памет и не ви иде, на членови на Левица свирите и се заканувате а коа требаше ќутевте. Наместо да се тргне заедно против владата вие пцуете по Апасиев.
наводно му замеруваат што тој со неговата караница со Талат денес го обезбедил кворумот за избор на Кацарска за уставен судија

кој знае пшовеќе нека пиши
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
2.217
Поени од реакции
4.540
Според ДПМНЕ Апасиев и Крмов им дале кворум на СДС и ДУИ иако овие си имаа веќе кворум од 61 пратеник.

Едит :

 
Последно уредено:
Член од
10 септември 2016
Мислења
6.445
Поени од реакции
10.630
Да бе кворум им дале а овие си имаат 61 пратеник, ги погоди она од денес на говорницата, свесни се шо следува на следните избори.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
7.002
Поени од реакции
20.647
После интервјуто на Заев вмровските пратеници треба да ги заклучат во сала комуњарите и да не ги пуштаат дур не се започне дебата и дур не изгласа собранието декларација па макар ако треба три дена да седат таму.

Ама све се тоа пизди продадени и ситни души. Нека одат на протест со коли демек Евн се продава а не суштината на македонскиот народ, им ебам мамата куртонска.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
6.781
Поени од реакции
14.923
Реално партијата е во каѕастрофална состојба. Тотално се маргинализирани од западот, а после падот на Трамп веројатно и помошта од Орбан ќе ја снема. После екскурзијата со Вучко и Русите која кулминираше на 27 април Американците(или поточно дел од нив) дури и беа за да ги тотално збришат. Жмицко е перцепиран како продолжена рака на Груки, а козметичката измена со Николоски на чело повторно нема ништо да смени и ќе си останат мувли. Со оглед на тоа дека овој е уште поблизок со Грујо. Така што, да скратам или радикална промена со прозападњачка опција како Попоски/Јанчев или ќе им се случи и нив ГЕРБ/СНС сценарио, т.е. десен центар партија која ќе биде создадена од Германците и ќе им ги собере сите гласови, а ДПМНЕ ќе биде пуштено низ вода.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
3.166
Поени од реакции
3.230
Реално партијата е во каѕастрофална состојба. Тотално се маргинализирани од западот, а после падот на Трамп веројатно и помошта од Орбан ќе ја снема. После екскурзијата со Вучко и Русите која кулминираше на 27 април Американците(или поточно дел од нив) дури и беа за да ги тотално збришат. Жмицко е перцепиран како продолжена рака на Груки, а козметичката измена со Николоски на чело повторно нема ништо да смени и ќе си останат мувли. Со оглед на тоа дека овој е уште поблизок со Грујо. Така што, да скратам или радикална промена со прозападњачка опција како Попоски/Јанчев или ќе им се случи и нив ГЕРБ/СНС сценарио, т.е. десен центар партија која ќе биде создадена од Германците и ќе им ги собере сите гласови, а ДПМНЕ ќе биде пуштено низ вода.
за да имаат подршка од запад треба да играат како копилено од муртино, така да сега ти види.
 
Член од
4 октомври 2018
Мислења
2.201
Поени од реакции
5.213
за да имаат подршка од запад треба да играат како копилено од муртино, така да сега ти види.
Од тоа калкулирирање со западот за да добијат подршка го изгубија (дел) од народот, па сега нека видат..
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
6.781
Поени од реакции
14.923
за да имаат подршка од запад треба да играат како копилено од муртино, така да сега ти види.
Поентата е без амин од САД не се станува Премиер кај нас. На Бранко, Груки и Љубчо чим им свртија грб Американците под итно беа сменети.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
2.217
Поени од реакции
4.540
Уште посилно идат ДПМНЕ и нивниот твитер/медиумски PR со глава во ѕид, навистина не знаат кај тераат. Избориве наместо да ги отрезнеа дека истите фаци и политики не палат повеќе, уште погласно ги тераат. Сосема им е непотребна конфонтацијава со Левица. Обработуваат за СДС или пак мислат дека готови се Заев и СДС па со време да ги оцрнат Левица за да немаат конкуренција на наредни избори.

 
Член од
18 мај 2008
Мислења
6.781
Поени од реакции
14.923
Леле луѓе ДПМНЕ ќе ги симнувале криминалците. Дајте да ги гласаме овие поштени дечки, кои никогаш не запливале во тие води. :tapp:
Како мали деца ги фатија на телефонски разговори како си договараа провизии, тие ќе симнувале криминалци. :facepalm:
Барем нека удрат каде што се помалку лоши, т.е. на патриотизам и зачувување на идентитетот, а не со прикаски за мафијаши и криминалнци.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
3.595
Поени од реакции
7.259
Уште посилно идат ДПМНЕ и нивниот твитер/медиумски PR со глава во ѕид, навистина не знаат кај тераат. Избориве наместо да ги отрезнеа дека истите фаци и политики не палат повеќе, уште погласно ги тераат. Сосема им е непотребна конфонтацијава со Левица. Обработуваат за СДС или пак мислат дека готови се Заев и СДС па со време да ги оцрнат Левица за да немаат конкуренција на наредни избори.

Еднаш шарен секогаш харен хаштаг, и во п.с. - Со почит кон шарените... :facepalm:
 
На врв Bottom