ВМРО - ДПМНЕ - Политичка Партија

  • Креатор на темата Флеш
  • Време на започнување

Добра е листата на пратеници?!

  • Да

    Гласови: 37 18,3%
  • Не

    Гласови: 137 67,8%
  • Така-така (Делумно)

    Гласови: 28 13,9%

  • Вкупно гласачи
    202
Член од
23 август 2015
Мислења
240
Поени од реакции
434
Продавање магла. Додека замараат на цел глас за се и сешто, тивко позади сцена се им аминуваат на СДС. Да сакаа (или пак да беа способни) можат да ја стопираат цела држава со кочење во Парламент, фокусирање на актуелни проблеми и необезбедување кворуми. Затоа и си останаа во опозиција.
Стварно не знам кога последен пат сум слушал некоја пресконференција или гостување во емисија на некој од опозицијата. Се е млатење празна слама, се еден ист муабет, без никаков став, решенија и сл. Груевски, Црвенковски, Горгиевски и три часа да ги слушаш нема да ти здосади.
Никаков убедувачки говор на Мицковски..да ти го задржи вниманието, да покаже харизма, став..
Активности на локално ниво речиси никакви. Ако мислат две недели пред избори да се појават и да мислат дека по дифолт ќе ги добијат гласовите гадно се заебале. Левица е во страшен раст, а и двете црпат десничарски гласови.
Разбирам дека Мицко има проблеми со гадови како Мијалков, Јанчев, Коневски и некои други олигарси кои се главните виновници што ВМРО е на ова ниво но ако сака да ги добие симпатиите на гласачкото тело, мора енергично делување и друга PR стратегија
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.941

brao за вмро, човек би рекол дека е скроз друга партија
од партија која апсолутно ја боли кур за екологија, до ова

се плашам, дека трансформација пак ќе има кога би дошле на власт
впрочем, исто ко сдсм
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Јас да прашам да ми каже некој: Што е финтава со Мицко цело време што зборува за вирусот само бројки зборува и пресметува математички, што сака да каже дека ако тој би бил на власт дека овие бројки ќе ги нема, дека ке го испади вирусот? Толку мутаво изгледа кога говори за ова, наместо да се залага за мноооогу други работи што не функционират во Македонија тој секое излагање за вирусот, пф.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.941
опаа
нема трте-мрте со Мицкоски
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.291
Поени од реакции
45.801
опаа
нема трте-мрте со Мицкоски


:icon_lol: :icon_lol:
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Дајте предложете му на господинот Мицковски да ја загне малку Рашела, да повлечат ALD, некои такви организации, иначе нема друг спас од господинот Зоран „Администрација“ Заев.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.273
Поени од реакции
27.720
Дајте предложете му на господинот Мицковски да ја загне малку Рашела, да повлечат ALD, некои такви организации, иначе нема друг спас од господинот Зоран „Администрација“ Заев.
Grevot ne ja predlozi ni nositel na lista ni za pratenik :D
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.273
Поени од реакции
27.720

OMG DPMNE JA UNSITI BUGARIJA
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Кога и да помислам дека беше факинг ШПИЦЕН кандидат паѓам од смеа. :pos:
Кој неписмен аматер Господе Боже, убеден беше дека ќе тепаат со 10 пратеника и ни помалку ни повеќе не се стави на листа, за да сега биде надвор од институции и да прави протести со по 100 души или 15 автомобили. Поглуп човек дефинитивно нема да владее со ВМРО или СДС уште долго. :tapp:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.783
Поени од реакции
21.188
Кога и да помислам дека беше факинг ШПИЦЕН кандидат паѓам од смеа. :pos:
Кој неписмен аматер Господе Боже, убеден беше дека ќе тепаат со 10 пратеника и ни помалку ни повеќе не се стави на листа, за да сега биде надвор од институции и да прави протести со по 100 души или 15 автомобили. Поглуп човек дефинитивно нема да владее со ВМРО или СДС уште долго. :tapp:
I ne samo toj bese ubeden vo pobedata. Nekoj i kladba prifati po gasenje na clenstvo na forumot i zatoa sega na site ni nedostiga, posebno negovoto moderiranje vo ekonomija.
@Xibalba aren, onaka samo da te pozdravam. Da si covek od zbor na site ke ni nedostigase ama vaka ispadna ligus.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.960
Поени од реакции
17.741
Не ви иде памет и не ви иде, на членови на Левица свирите и се заканувате а коа требаше ќутевте. Наместо да се тргне заедно против владата вие пцуете по Апасиев.
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.056
Поени од реакции
4.031
Не ви иде памет и не ви иде, на членови на Левица свирите и се заканувате а коа требаше ќутевте. Наместо да се тргне заедно против владата вие пцуете по Апасиев.
Што се случи, има нешто видео? Читам вмровскивe портали прееска нешто го нападнале Апасиев.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom