ВМРО - ДПМНЕ - Политичка Партија

  • Креатор на темата Флеш
  • Време на започнување

Добра е листата на пратеници?!

  • Да

    Гласови: 37 18,3%
  • Не

    Гласови: 137 67,8%
  • Така-така (Делумно)

    Гласови: 28 13,9%

  • Вкупно гласачи
    202

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.074
Поени од реакции
3.225
Со @Toma се тука некаде. Убедливо најнелајкани/реактирани ликови. Сто поста уназад а бе ниту реакција ниту лајк добиваат. И тоа многу ми се допаѓа, значи ретко кој ги чита.
Дрво северно ти си тој кој пишува во сите теми и се глупираш насекаде, јас никогаш не пишувам за да му се допадне на некој туку пишувам онака како што мислам дека треба да биде.

Дај кажи кој 100 поста ги имам на темата, последниот колку што се секавам ми е околу август.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.953
Поени од реакции
17.706
Дпмне сега немаат ни еден град, Кавадарци не е нивни, за Зрновци знам дека е нивни, за оние 3 у СК(Илинден, Сопиште, Петровец) не знам дали се под нивна контрола, затоа изборите во Штип ќе беа еден предвeст на менување на власт, да немаше пандемија јас мислам ќе паднеше.
 
Член од
12 август 2020
Мислења
51
Поени од реакции
128
Дпмне сега немаат ни еден град, Кавадарци не е нивни, за Зрновци знам дека е нивни, за оние 3 у СК(Илинден, Сопиште, Петровец) не знам дали се под нивна контрола, затоа изборите во Штип ќе беа еден предведт на менување на власт, да немаше пандемија јас мислам ќе паднеше.
Тотално е неодговорно да бојкотираш избори,а претендираш да дојдеш на власт.
Тоа е единствениот начин да го оствариш тоа.
Али битно математички е прецизен Мицко,а за воља на вистината се што пресмета е тотално погрешно,толкав е неговиот политички видик за жал.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.953
Поени од реакции
17.706
Тотално е неодговорно да бојкотираш избори,а претендираш да дојдеш на власт.
Тоа е единствениот начин да го оствариш тоа.
Али битно математички е прецизен Мицко,а за воља на вистината се што пресмета е тотално погрешно,толкав е неговиот политички видик за жал.
Многу е лоша ситуацијата поради пандемијата, има големи шанси да се наместат изборите.
 
Член од
23 август 2015
Мислења
240
Поени од реакции
434
Mnogu jaka opozicija imame koja bega od izbori :facepalm: Namesto opozicijata edvaj da čeka da izleze na izbori i da ja rasturi vlasta, ama ete koronata go spreči vojvodata Micko da go osvoi Štip cccccccccc Dodeka realnosta e sosema poinakva, problemot e što duri i gragjanite koi se dlaboko razočarani, iznevereni i izlažani od Zaev, pa duri ni na takvite gragjani ne im se glasa za ova vakvo DPMNE kakvo što imame poslednive 3-4 godini. Ne e tolku Zaev jak, tuku nema opozicija, odnosno opoziciska partija koja bi gi dobila glasovite na razočaraniot i izlažan narod.
Точно е дека Мицко можеби не е за лидер на ВМРО, но ако би бирал помеѓу него и овие што бараат негова смена, со две раце би гласал за Мицко. Моментално најголем противник на ВМРО се кртовите во партијата кои најголемото богатство го стекнаа за време на ВМРО, кои се главните виновници зошто ВМРО е на ова ниво кое што е денес. Не може Мијалков, Коневски, Тодоров, да се реформатори кога знаеме каква штета направија на ВМРО. Ако дојде некој од нив или некој нивен полтрон на чело на ВМРО попрво би гласал за ДУИ отколку за нив.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.953
Поени од реакции
17.706
Вмро треба Баже Клаус да го кандидира во Штип.
Петата.. петагичката
Не може таа работа, кој ќе го вади пивото од магацинот до шанкот во Даблин, ќе нема народ шо да пие после.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Васе се изнаснима емисии контра Жмиц. Можда од претходните 20 емисии и анализи пред и после избори 18 му се со монолози или членови на иницијативни одбори контра Мицко. Против СДС нешто гукна за некој си градоначалник Србин кој се венчал на Косово. Демек не ја почитувал МПЦ, зашто како Србин се венчал во Српска црква. Милионити обид за влечење на некоја безврска паралела со тие тупења во покушај, каде во цело интервју има 1 прашање во 20-30 различни форми.
Аман, нели Васе беше независен новинар? Така вика на секоја втора емисија, а откако го набрка Жмиц од Алфа од уста го нема извадено.
 
Член од
19 јуни 2014
Мислења
178
Поени од реакции
157
A da go vrati pak na Alfa, ke objasnuva deka maestralen poteg bil bojkotot na izborite vo Stip i Plasnica i deka pobeduva na slednite parlamentarni izbori kako sto go falese za rezultatot na referendumot a ovoj nemase muda da iskoci i da povika na bojkot.
 
M

Macedon1um

Гостин
Васе се изнаснима емисии контра Жмиц. Можда од претходните 20 емисии и анализи пред и после избори 18 му се со монолози или членови на иницијативни одбори контра Мицко. Против СДС нешто гукна за некој си градоначалник Србин кој се венчал на Косово. Демек не ја почитувал МПЦ, зашто како Србин се венчал во Српска црква. Милионити обид за влечење на некоја безврска паралела со тие тупења во покушај, каде во цело интервју има 1 прашање во 20-30 различни форми.
Аман, нели Васе беше независен новинар? Така вика на секоја втора емисија, а откако го набрка Жмиц од Алфа од уста го нема извадено.
Кога те спонзорираат бизнисмени блиски до Мијалков и Вице таква песна мора да пееш, и јас немам високо мислење за Мицковски ама овој ја претера
 
Последно уредено:
Член од
24 март 2010
Мислења
15.151
Поени од реакции
25.594
Васе се изнаснима емисии контра Жмиц. Можда од претходните 20 емисии и анализи пред и после избори 18 му се со монолози или членови на иницијативни одбори контра Мицко. Против СДС нешто гукна за некој си градоначалник Србин кој се венчал на Косово. Демек не ја почитувал МПЦ, зашто како Србин се венчал во Српска црква. Милионити обид за влечење на некоја безврска паралела со тие тупења во покушај, каде во цело интервју има 1 прашање во 20-30 различни форми.
Аман, нели Васе беше независен новинар? Така вика на секоја втора емисија, а откако го набрка Жмиц од Алфа од уста го нема извадено.
Не само Мицкоски. И Савова, и Црвенковски, и Живко Мукаетов. Сите што му дале некаква шанса во живот, а тој ја заебал, ги плука. Зошто тие се криви што заебал. На Алфа пушташе партизански филмови и на крај други му се криви. :D
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Не само Мицкоски. И Савова, и Црвенковски, и Живко Мукаетов. Сите што му дале некаква шанса во живот, а тој ја заебал, ги плука. Зошто тие се криви што заебал. На Алфа пушташе партизански филмови и на крај други му се криви. :D
Партизански филмови на ВМРО-вска ТВ. :pos:
Нови пулени моментално му се Јанчев и Николоски. Посебно овој Николоски го фали во секоја емисија дека е исклучително паметен и талентиран политичар, а тој кутриот во неговиот град не го сакаат и не го кандидираа за пратеник од што е подобен за лидер на ВМРО. :D
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.626
Поени од реакции
81.474
Само Sинго смееше во време на ВМРО да пушта партизански филмови :kafence:
 
M

Macedon1um

Гостин

Реално може и најдобра опција во моментов
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.151
Поени од реакции
25.594
Партизански филмови на ВМРО-вска ТВ. :pos:
Нови пулени моментално му се Јанчев и Николоски. Посебно овој Николоски го фали во секоја емисија дека е исклучително паметен и талентиран политичар, а тој кутриот во неговиот град не го сакаат и не го кандидираа за пратеник од што е подобен за лидер на ВМРО. :D
Јанчев го плукаше емисија-две, ама Кожувчанка се врати како спонзор, и се потсмири. Александар е паметен човек, ама за да биде талентиран политичар треба да има став на некоја тема. Така да, ете му уште еден Андреј Петров за форсирање на Васко. :D

Инаку да, кога и да пуштев Алфа под негово водство, ми изгледаше како РТС во 70ти. Плус ставањето на Анастасија за главен и одговорен. Генијален потег. :D
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom