ВИ се има ли случено?

Дали Сте свесни дека сонувате за време на сонот?

  • Да

    Гласови: 257 72,2%
  • Не

    Гласови: 99 27,8%

  • Вкупно гласачи
    356

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
мене често ми се дешава. Интересно е....ебам што сакам.....скијам од сабајле а во 6 саат ме чека друштво на палас да возиме ролери...интеерсно е
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.199
Поени од реакции
34.433
Ми се има случено многу пати.
Добро е кога си свесен дека станува збор за сон. Добро е кога можеш да си ги контролираш соновите.

Глупо е што најчесто во добрите сонови сум свесен дека сонувам, а во лошите не...
 
D

DJ_DEXTER

Гостин
Ми случило многу пати. Интересен филинг е .
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Често ми се има случено да сонувам,а да знам дека тоа е сон и затоа не се грижам како ке постапан и интересно е
 
Член од
12 мај 2006
Мислења
44
Поени од реакции
0
Доста интересно чуство е самиот да си го режираш сонот. Иако си свесен дека е само сон, убаво ти е и сакаш уште да трае....и трае.... :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:
Меѓутоа у последно време се поретко ми се случува (на жалост :))
 

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
28
речиси никогаш не сум го контролирал сонот, едноставно стварите ми се дешавале спонтано без моја контрола, но многу пати сум бил свесен дека сонувам и дека кај и да е ќе заврши :icon_lol:
 
Член од
29 јануари 2006
Мислења
53
Поени од реакции
3
Ако се увежба, можеш и да си го контролираш сонот. Мене ми има успеано многу пати.
Ама многу е тешко за да се совлада сонот е силна работа.
 

Мари

...
Член од
31 декември 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
0
Мене никогаш не ми се десило ама баш сакам да ми се деси :)
 

skorpija^m

seven & seven
Член од
5 мај 2006
Мислења
492
Поени од реакции
4
ми се има десено да сонувам и во сонот си викам , како не беше сеа ова вистина пууууууу
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
191
Поени од реакции
0
да ми се има десено многу пати ама лудница е можеш да правиш се што сакаш дури можеш да имаш долга коса или кратка можеш да бидеш на најубавите места во светот,супер е.
 
Член од
2 јуни 2006
Мислења
104
Поени од реакции
2
Ѕвер напиша:
речиси никогаш не сум го контролирал сонот, едноставно стварите ми се дешавале спонтано без моја контрола, но многу пати сум бил свесен дека сонувам и дека кај и да е ќе заврши :icon_lol:
све ова што го кажа ми се дешава и мене
 
Член од
12 март 2006
Мислења
354
Поени од реакции
1
da be mi se ima sluceno nekolku pati. jako e
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Mi se ima sluceno mnogu pati i stavrno e prekrasno vsusnost sam si go kreiras sonot i toa kako ti sakas da se odvivat nestata super e sekogas sum srekna posle vakvite sonovi
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Многу јака работа е тоа, онака ко да гледап како си тера филмот и одеднаш ти се убацуваш, мењаш сценарио и личности, како ќе ти прдне на памет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom