Бушава азбука?

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Се сеќава некој на таа емисија што се емитуваше на МТВ? Кој се сеќава мора да признае дека тоа беше најквалитетната детска емисија....за разлика од денешниве телетабиси и сл. ср.

П.С. Ако на некој му се наоѓа ЦеДе или било што со епизодите, одма у пп кај мене....
 
S

Sith_Lord

Гостин
Бушава Азбука рулз! Најдобра детска емисија евр. Без конкуренција на балканскиве простори, па и пошироко. Sesame Street ain't got nothin on us. :)

P.S. Stvarno ako nekoj znae kaj moze da se najdat epizodite od B.A. neka kaze asap.

Sith
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
Ехееее...дали се сеќаваме...увек ја глеаф....закон беше...:motor:
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
е тоа беше нешто што се памети и што ќе се памети , а сега не гледам никакво такво ДОБРО издание за деца направено од МТВ , баш штета
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
eeej bushava azbuka zakon wese...nemase koj ne ja glea i stari i mladi...porano imase mnogu zakon emisii za deca kako dajte muzika,bushava azbuka...sea nisto nema,gi trujat decana so teletabisi ebate...eeee kaj otide svetov,sramota :) :) :)
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Ми беше омилена емисија.Зошто не ја репризираат пак? :nesum::toe:
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
TpH_Bo_OkO напиша:
Се сеќава некој на таа емисија што се емитуваше на МТВ? Кој се сеќава мора да признае дека тоа беше најквалитетната детска емисија....за разлика од денешниве телетабиси и сл. ср.

П.С. Ако на некој му се наоѓа ЦеДе или било што со епизодите, одма у пп кај мене....
eh busava ezbuka mi bese najinteresna emisija togas znam pamtam ja gledav sekoe utro nasabajle. inaku za cedeto jas ke vidam dalki go imam pa ke ti go dadam bidejki i jas sum od pp!:3:
 

Mandy

~Carpe florem~
Член од
26 февруари 2006
Мислења
1.578
Поени од реакции
23
Еј ептен интересна детска емисија..и сите кога отидовме у прво одделение не ја кажувавме азбуката туку ја пеевме како што идеше песничката:)
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Леле колку ја сакав таја емисија. :) И ко бев поголема, редовно ја гледав.
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
а б в г д ѓ е ж з ѕ и ј к л љ м н њ о п р с т ќ у ф х ц џ ш!!!!песничката :je:
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
имав и илустрирана сликовница и ја обожаваф.
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Емисијата беше убава за деца јас не ја пропуштав па што сака нека биде ама сеа емисиите се они глупостите со картите на канал 5 па тие телетабисите па порано имаше уште ама сите се глупави нема ништо во нив .....
 

NaTaLi

BabaSera pod Ste4aj
Член од
22 април 2006
Мислења
1.061
Поени од реакции
17
Najbolja bese stvarno! Samo me nervirase toj kelaviot sto iska4ase od tie nacrtanite zabi, stalno begav pod masa koa kje go videv, i site me plasea so nego... :toe:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Многу добра и поедукативна емисија за деца од сите заедно што се емитуваат во последно време. Ја гледав и ја обожавав и мислам дека ако пак се сети некој да ја репризира, ќе ја гледам по ред од почеток до крај! Ако размислам, мислам дека можам да се сетам на сите букви (што означуваше секоја) од толку што ми останала во памет емисијата ... пр: Ѕ-ѕид, Ж-жаба, Е-ехо, Њ- Њу Јорк :)pos2: ), Ј-јама, Ќ-ќебапче, А-авијатичар, Б-бокс ... ама ред фатив папапа:pos2:
Него, нели погодив све, м?:vozbud:
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
pretty_girl напиша:
eh busava ezbuka mi bese najinteresna emisija togas znam pamtam ja gledav sekoe utro nasabajle. inaku za cedeto jas ke vidam dalki go imam pa ke ti go dadam bidejki i jas sum od pp!:3:
Душо моја, пп= приватна порака ; Пп/ПП=Прилеп :wink: а ако го имаш цедето или било што нешто, обавезно сакам да го имам...ако треба и до ПП ќе дојдам :motor:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom