Бушава азбука?

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Ах... спомени. Повеќето од нас ги научија буквите токму со оваа емисија. Ја обожавав, мислам дека не трепкав додека одеше оваа емисија. Многу ја сакав најавната шпица и моментот со бувот кога оди напред-назад, појма немам зашто, уште ми е тоа врежано во мозокот. И многу се плашев од Јовица (мислам така се вика), моментот кога се тресеше екранот и како заби (така си ги викав) се појавуваа. Ме вадеше од памет.

Ах, ми фали детството...:pipi:
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Ова треба да се сподели. На некој му текнало да направи YouTube плејлиста од сите епизоди на Бушава Азбука, од А до Ш.

Повелете.

*This post was brought to you by nostalgia.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Од бајките некој да не може да најде, епизодата со синот на Јан голтарот.:D
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Најмногу го сакав делот со таблата кога пишуваа на неа букви со син и црвен фломастер една буква 20 пати печатно , ракописно ,голема и мала а на крајот една голема буква во средината

и кога ќе завршеше епизодата на МТВ јас си играв како нив имав eдна тетратка само за таа намена , истото го правев како нив :)

најакиот дел беше на почетокот со бувот кога ќе викне Време е за Бушавата Азбука!!
 
G

grande-juve

Гостин
Ја има и за симнување целата серија на trackermk.com, јас си ја симнав :), пораснавме со легендарна емисија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom