Бушава азбука?

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.545
Поени од реакции
7.251
Веќе испратив еден имеил до Мојата Кирилица, со една идеја да се издаде ДВД по пристапна цена за секој да може да го има дома и да се репризираат емисиите почесто на телевизија...

Ако нема фидбек од Македонска Кирилица (веќе официјално тело за вакви работи) тогаш ќе се фатиме ние. Гревота е туку-така да заминат вакви поучни емисии во неповрат или да се заборават...Или уште полошо да не ги познаваат младите...
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.545
Поени од реакции
7.251
Ко и обично ништо не функционира во државава (јавен сервис немаме, штрајкува од '68), оние кои добиваат европски пари за промовирање на кирилицата и се шлепаат со 1 песна и 2 бесплатни рекламчиња низ ТВ - не им чуе за кирилицата, така драги мои останува на нас да си ги собереме епизодите.

Јас најдов 2 ДВД-а и една епизода (660 мега), засега успеав да ја обработам само едната епизода, и ја поставив цела 30 минути на Гугл и на 3 дела по 10 минути на Ју туб. Кој е заинтересиран за целосната верзија, можам да ја поставам на rapidshare.

Штом ги обработам и средам ДВД-ата, ќе ги поставам и нив. Многу сум зафатен деновиве, се надевам ќе биде за скоро.

Бушава Азбука, Буквата Е.

Целосно видео на Гугл Видео (70 мега фајл би требало да биде на Гугл)

 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
хаха ДОбра беше ...

Ж - Желка .. :pos2::pos2:
хееех порано колку ги гледав овие интересни беа , незнам зошто ја нема сега. ..
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
да да...јас со неа сум научил да читам и пишувам..така да респект...
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Имаше некои моменти страшни за мене кога ги гледав во тоа време :kesa:
 
П

Паган-др

Гостин
Имаше некои моменти страшни за мене кога ги гледав во тоа време :kesa:
Мене морничави ми беа оние кога се караа букви на табла кога пишуваа, и онаа музикана кога децата кажуваа зборови. :nesum:
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Мене морничави ми беа оние кога се караа букви на табла кога пишуваа, и онаа музикана кога децата кажуваа зборови. :nesum:
И овој што беше ќелав кога излегуваше од левата и десната страна и нешто анимација имаше страшна... стварно имаше страшни сцени :uvo:
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
Н - Напор
М - Малер
А - Авијатичар
И - Игла
О - Огледало
Е - Ехо
Овие ми текнуваат во моментов, ако ви текне уште некое кажете...
мене па баш интересен ми беше тој ќелавиот ко ке откачеше некоја зелена:pos:
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Највеќе гледав тоа на ТВ. Секогаш сакав оние двајцана кога ќе излезеја и ќе пишуваја на табла со маркер буквата што требаше да се учи, а оној ќелавион ме иритираше и многу ме плашеше...

едит: со оваа емисија ја научив азбуката:pipi:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.430
Поени од реакции
13.825
Да да, само знам дека со денови сум ја гледал емисијава. Го памтам само оној стариот кога кажуваше животни, друго ништо не ми останало во сеќавање. Сега ќе гледам на јутјуб, да се потсетам на старите добри времиња :vozbud:
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
Се сеќава некој на таа емисија што се емитуваше на МТВ? Кој се сеќава мора да признае дека тоа беше најквалитетната детска емисија....за разлика од денешниве телетабиси и сл. ср.

П.С. Ако на некој му се наоѓа ЦеДе или било што со епизодите, одма у пп кај мене....
Да ви кажам и јас се сеќавам. Се сеќавам на ловџијата, и се сеќавам дека бев нестрпелив за да ја испеам песната... Но сега више ја нема инаку пак ќе ја гледам навистина :) Ако немам што да правам :)
 

Јоулин<---

Играорка
Член од
25 февруари 2009
Мислења
186
Поени од реакции
3
хаха ја уште ги имам дома, али на касети не на цдиња :toe:

Н - Напор
М - Малер
А - Авијатичар
И - Игла
О - Огледало
Е - Ехо
Овие ми текнуваат во моментов, ако ви текне уште некое кажете...
мене па баш интересен ми беше тој ќелавиот ко ке откачеше некоја зелена:pos:
У - Убава
Т - Тврдо
В - Вода
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
186
Поени од реакции
3
abe propast sveta sme. mtv da ja izdadese do segha barem na vhs uste goa bea pa nemase da dojde do ovaa sotojba sto dojde ali za zal se kaj nas taka za nisto ne ne biva samo za rasturanje.ako i voopsto e vo ispravna betata na busavata azbuka kako i se sto im e rasipano. gledaj gi srbite samo i rts kako se ima izdadeno na dvd. da ne pravime jalov muabet oti od mtv nitu ke izleze i nitu ke se emituva na tv busavata azbuka a ni nisto toa so e proizvedeno malce niz godivi a za zal moze i da ne e vo dobro sostojba.taka da ako ja ima nekoj snimeno od tv toa e dobro inace.sramota ali toa e .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom