Бурма: Зошто се толерира ваков масакр? (+18)

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.614
Поени од реакции
33.980
Нормално и децата да им ги убиваат кога знаат дека и тие еден ден ќе бидат како нивните родители.
Пиши ми кога ќе имаш деца, ќе ги испоубијам, да не бидат ретардирани како тебе.
Пошо е нели, нормално.
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.526
Поени од реакции
10.204
Пиши ми кога ќе имаш деца, ќе ги испоубијам, да не бидат ретардирани како тебе.
Пошо е нели, нормално.
Откако јас ќе направам масакар на твојата фамилија? Да ќе биде нормално ;)
 
L

.Lost Angel.

Гостин
ЈЕбо вас политика и све остало са'ње :tapp:

Шала на страна за овие вахабистиве немам против како нема да ги исчистат но не се само они проблем туку и Америве :нинџ: кај се америте таму и има војна кај се вахабистиве таму има војна па преку .!. више само како ми падна жал за децава кои ги видов уште само што не почнал животот нивни биле убиени од страна на религија - политички ѕверови ( бидејќи не можам да ги наречам луѓе бидејќи не се ) Све заради политиката и строгите правила на религијата умираат илјадници млади деца а најмногу поради вахабистите (n) Немам против муслимани има и од нив луѓе... ама за вахабистиве обесени за муда и наденати на колец
 
Член од
25 јули 2009
Мислења
229
Поени од реакции
170
Можи не се во право будистиве ама сепак не можам да ги жалам овие другиве фаци пошто знаеме дека и тие го прават истото плус ако му дадеш малце слобода одма почнуваат да напинаат
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.614
Поени од реакции
33.980
Откако јас ќе направам масакар на твојата фамилија? Да ќе биде нормално ;)
:pos:

Moчле, немав намера да се натпреварувам кој подолго време не прснал во палома, види по дома да не ти даваат несквик во големите чинии, лошо ти е по сонот, хиперактивен си по форуми од шеќерот, освен деца убивање под претпоставка дека ќе станат бомбаши самоубијци, почна и фамилии да убиваш поради цитати. Си се расфрлал со тоа убиствата наоколу како лего коцки. Не ме плаши вака, лето е, не ми се затвара прозор..

Нормално и децата да им ги убиваат кога знаат дека и тие еден ден ќе бидат како нивните родители.
Уште еднаш да биде потенцирано какви глупости се нема да прочиташ на форум.

Нормално и децата да им ги убиваат кога знаат дека и тие еден ден ќе бидат како нивните родители.
Формулирај си ја прво мислата, повтори во глава па после куцај.
Моето беше да ти докажам поента. Тешко ти иде малку, а? Ако.
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.677
Поени од реакции
4.208
Што цел имаат будистиве со ова ?
Не сум знаел дека се способни будистиве за вршење масакр ја сметав за мирољубива религија.
 
Член од
11 јуни 2012
Мислења
45
Поени од реакции
83
Ovi fotografii se od sekojdnevnite masakrii sto se slucuvaat vo Burma (Mijanmar), kade sekoj den se ubivaat po stotici deca, zeni, mazi nevini muslimani od strana na budistite, a USA, OON i drugi organizacii ni glas ni nisto od niv.
А кој сакаш, брат, да интервенира? Еве да тргнеме од самите себеси: славомакедонските војска и полиција се потполно некомпетентни ни дома да си ги решат проблемите (сети се само на 2001). Ако постои вооружена формација која е во секое време спремна да се бори за човековите права тоа е ОНА. Затоа, пиши му писмо на Али Ахемти, собери ги командант Хоџа, Тигри, Лека и останатите првоборци и правец Бурма.
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
884
Поени од реакции
410
jas ova ne veruvam ,ova e nekoja propaganda,fotomontaza, prvo zatoa sto budizmot e miroljubiva religija i tie ne ubivaat, a posebno na vakov nacin a vtoro kolku sto gledam ovde tie sto zakopuvaat se budisti i svestenici , e kaj se videlo pop da zakopuva musliman ili obratno , a slikata kade policijata go tepa onoj so brada , pa poglednete go novinarot pozadi sto e , negovoto lice pokazuva deka e nekade -indija,pakistan,avganistan, banglades , nema toj vrska so burma, ako ne ste znaele vo burma zivee zolta rasa, nisto ova nema vrska,ova se najverojatno ubieni budisti i toa pak najverojatno ubieni od srbi
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Друже не си во право.. Не е убаво вие Муслиманите секогаш да изигравате жртви. Секогаш кога се убиени муслимани тогаш е масакар, а кога се убиваат христијани или некој други тогаш тие самите се криви?! :confused: Те разбирам дека си ја сакаш религија, ама сепак послатка е вистината. Види што се случува со Коптите во Египет, во Нигерија, во Саудиска Арабија тие што се НЕМУСЛИМАНИ плаќаат данок што престојуваат во државата и нема црква, во многу муслимански држави христијаните и другите религии се третираат како г*омно, немаат вeрски храмови и мора ритуалите да го изведуваат дома.
Пробај да изградиш црква во муслиманска држава и пробај да изградиш џамија во христијанска држава. Што ќе биде полесно? Еве во цела Европа џамии никнуваат како печурки, а во муслимансите држави јавно се палат и убиваат другите...

И не кажувај да немаме срца кога ни вие не сте злато, барем ве знаеме што правите и што сакате. Кога сте малцинство ќутите, кога ќе се зголемите на една територија тогаш се гледа вистинското лице... Не барај демократија и права затоа што ни самите не знаете што е тоа.. Се понашате како ваш да е светов..:eek:

И да еве во цела историја прв пат гледам Будисти да убиваат некој од други релегии и се ми е чудно?!:cautious:
 

fr0zen

Kirigaya Kazuto
Член од
26 септември 2011
Мислења
1.348
Поени од реакции
503
Светот забегал ....:facepalm:
Сега гледајте уште нови жртви врз невини и недолжни христијани ( освен ако е лажни сликиве или пропаганда )
Кумановали знам од кај ги црпиш тие информации/слики - знам и што пропаганда се врши низ таа страна/Facebook , не изигравај светец ....
вие религијата си ја мешате со политика ;)
 

Мортидо

занаетчија дете
Член од
15 февруари 2009
Мислења
1.874
Поени од реакции
1.087
Отвори една тема за Египет каде Муслимани ова им го прават на Христијани, отвори една и за Саудиска Арабија каде е коренот на радикалот....иначе ова е грозно и овие ке ги стигне правда, ама не селектирај....муслиманите да потенцирам радикалите со многу повече од овие и насекаде во светот дури и овде....тие треба од корен да се сечат, човек по човек.
A не,тогаш ќе речат ама тоа не се правилни муслимани, тоа се животни, вистински муслиман тоа не прави, исламот е религија на мирот бла бла бла ...
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Кое лицемерие неможам да поверувам еј. Каде беше авторот на темата вака со емоции да се внесе и да однесе се во пичку матер кога ни ги убија децата? Каде бевте бре тогаш да кажувате кои се луѓе, а кои нелуѓе? Или излеговте по улици да ги ослободувате! Срам да ви е за се досега, благодарение на вас рекациите после ваков ужасен масакар изгледаат вака. Што си надробивте, сркајте! Поддржувате убујци и седите во подрум, епа братче трпи сега. Цел свет го игнорира масакаров и така треба да биде зошто поинаку нема да ја научите лекцијата. Се што правите да ви се врати, тродупло! И тогаш реков, Светот ќе се обедини и како глувци ќе ги исчистити стоките кои во име на религија убиваат.
А мене како човек ми е жал за секое човечко битие, но сепак овој пат емоциите ќе си задржам за себе. Мора да ја научам лекцијата, морам да станам Дарди.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom