Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
4 март 2021
Мислења
5
Поени од реакции
2
На електронски филтер со име и презиме може да се најде за пра предок? без години и точни дати?
Не. Затоа не најдов имав и година и се, најверојатно ќе мора рачно да се листа

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Член од
22 ноември 2019
Мислења
362
Поени од реакции
456
Do site sto sme zaglaveni so statusite i cekame predolgo, moj sovet e da bideme trpelivi zasto koga-togash ke doznaeme na shto sme, i ova cekanje ke ostane moment od minatoto.
Jas vekje ne se opsednuvam, duri ni forumot ne go otvaram cesto, a planiram i voopsto da ne go otvaram mesec dena.
 
Член од
3 декември 2020
Мислења
11
Поени од реакции
24
Moze li nekoj moze ds mi pusti ziro smetkata od uni banka za uplatata od 25 evra za podiganje na ukaz vo Amb.vo Skopje
 
Член од
2 февруари 2019
Мислења
141
Поени од реакции
293
Указ подигнат во Амбасада на 18.11.2020, сеуште не стигнало писмото во Средец.
Има уште некој таков преку Амбасада? Пешки да го носеа писмото ќе го однесеа до сега.
 

porchmonkey

Админ
Член од
28 мај 2016
Мислења
83
Поени од реакции
35
Указ подигнат во Амбасада на 18.11.2020, сеуште не стигнало писмото во Средец.
Има уште некој таков преку Амбасада? Пешки да го носеа писмото ќе го однесеа до сега.
Peshki za nekolku dena do Sofija. Inache za adresa vo Sredec moze i preku ambasada bez posrednik?
 
Член од
2 февруари 2019
Мислења
141
Поени од реакции
293
Peshki za nekolku dena do Sofija. Inache za adresa vo Sredec moze i preku ambasada bez posrednik?
Да, се може без посредник до земање пасош ако имаш живци.
Автоматски споено мислење:

Moze li nekoj moze ds mi pusti ziro smetkata od uni banka za uplatata od 25 evra za podiganje na ukaz vo Amb.vo Skopje
Не ти треба жиро сметка, одиш на шалтер во УНИ банка им кажуваш дека сакаш за БГ државјанство да уплатиш 25 евра и после натаму они тераат
 
Член од
22 март 2019
Мислења
134
Поени од реакции
86
Указ подигнат во Амбасада на 18.11.2020, сеуште не стигнало писмото во Средец.
Има уште некој таков преку Амбасада? Пешки да го носеа писмото ќе го однесеа до сега.
03.11 na sin mi preku Bitola. Isto uste ne e stignato . 5ti mesec od zavčera počna .
Автоматски споено мислење:

 
  • Вау
Reactions: Meh

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.331
Поени од реакции
2.198
@Tina Gjo , @Aleksandar92 - дечки, на иста адреса пративме за во Средец, така? Од кај толку чекање за вас?

Столична обштина
Pајон "Средец"
гр. Софија 1000
yл. "Леге" № 6
Р. Б'лгарија

^е она што јас го напишав на тоа листот.
 
Член од
25 јануари 2020
Мислења
11
Поени од реакции
2
Указ подигнат во Амбасада на 18.11.2020, сеуште не стигнало писмото во Средец.
Има уште некој таков преку Амбасада? Пешки да го носеа писмото ќе го однесеа до сега.
Istiot den se slikav za pasos i seuste nema i za mene nisto a eden prijatel den pred nas se slikase i go podigna use pred 20 dena zvonev pred 3 4 dena dosta bea fini i proverija ali sepak seuste ne e stasan a i znam luge sto se slikale i sto imat podneseno za adresat vo 12 mesec i ima izlezeno
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
31
Поени од реакции
28
Zdravo na site,
Bi sakal da prasam 2 raboti:
1. Dali ima nekoj iskustvo, i kako moze da se izvadi BUG dokumenti (pasosh) za bebe pomalo od 6 meseci (Roditelite vekje imaat BUG Pasoshi), koe vekje ima MKD Pasosh?
2. Dali moze da se zavrsi komplet dokumentacijata (vkluciteno i BUG Pasosh) preku BUG Ambsada vo Skopje za bebeto, namesto da se odi vo Sofija?
3. Dali ima nekakva vrska starosnata granica na bebeto vo vrska so zemanje na BUG dokumenti?

Odnapred Vi blagodaram.
 

hurley

observer
Член од
17 мај 2015
Мислења
157
Поени од реакции
148
@Tina Gjo , @Aleksandar92 - дечки, на иста адреса пративме за во Средец, така? Од кај толку чекање за вас?

Столична обштина
Pајон "Средец"
гр. Софија 1000
yл. "Леге" № 6
Р. Б'лгарија

^е она што јас го напишав на тоа листот.
Тоа ти е точната адреса (y)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Meh
Член од
13 октомври 2020
Мислења
121
Поени од реакции
148
@Tina Gjo , @Aleksandar92 - дечки, на иста адреса пративме за во Средец, така? Од кај толку чекање за вас?

Столична обштина
Pајон "Средец"
гр. Софија 1000
yл. "Леге" № 6
Р. Б'лгарија

^е она што јас го напишав на тоа листот.
@Meh , vaka treba da se prijavi adresata za vo licna karta j pasos, a ne samo Lege 6 Sofija, Bulgarija?
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Meh

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.331
Поени од реакции
2.198
@Meh , vaka treba da se prijavi adresata za vo licna karta j pasos, a ne samo Lege 6 Sofija, Bulgarija?
Да.
Автоматски споено мислење:

Zdravo na site,
Bi sakal da prasam 2 raboti:
1. Dali ima nekoj iskustvo, i kako moze da se izvadi BUG dokumenti (pasosh) za bebe pomalo od 6 meseci (Roditelite vekje imaat BUG Pasoshi), koe vekje ima MKD Pasosh?
2. Dali moze da se zavrsi komplet dokumentacijata (vkluciteno i BUG Pasosh) preku BUG Ambsada vo Skopje za bebeto, namesto da se odi vo Sofija?
3. Dali ima nekakva vrska starosnata granica na bebeto vo vrska so zemanje na BUG dokumenti?

Odnapred Vi blagodaram.
1. Да.
2. Да.
3. Не, бебе е.

Низ форумов имаше и дополнителни инфо, чекор по чекор, за ова. 6 месеци мислам дека беа во прашање до земање документи. Пробај со search опцијата тука или на стариот форум.


И тука.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom