Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Bigo

:)
Член од
13 декември 2019
Мислења
513
Поени од реакции
918
@ M.M.M dali seyste mislis deka izvlekuvam informacii od rakav ...pozdrav Bate ....rekov nedaj boze ,ama Sepak do 31 Juli .......ne gledam svetlo vo tunelov ....pozdrav ...site tuka spodeluvame verodostojni informacii ....kolku za tvoja informacija pozdrav i sekoe dobro
 
Член од
13 март 2019
Мислења
93
Поени од реакции
148
@ M.M.M dali seyste mislis deka izvlekuvam informacii od rakav ...pozdrav Bate ....rekov nedaj boze ,ama Sepak do 31 Juli .......ne gledam svetlo vo tunelov ....pozdrav ...site tuka spodeluvame verodostojni informacii ....kolku za tvoja informacija pozdrav i sekoe dobro
Бидејки ме спомна мене , само ќе ти кажам дека,сеуште ништо не е готово како што најавуваат нашиве медиуми.
2.Додека ние неколку членови се трудиме да стапиме во контакт со Бг амбасада,конзулат,граници 80% од вас чекаат на инфо од тука.
3.Кога спомна посредник да не ги пцуам јавно само ќе кажам ради такви гомна недоволно информирани 90% членовиве тука заглавени се ради нив.
Благодарение на Пале и други членови многу од нас излегоа на прав пат а беа залутани од посредниците "стручњаци".
4.Наместо да се докажуваш со мене седни прочитај го известувањето од БГ протолкувај го на твој начин,дај мислење,дигни телл звони по Граница,Амбасада,Конзулат потрудисе да дојдеш до инфо и сподели,наместо да се јачаш веродостојности да спомнуваш.
5.Имај убава вечер и сфатиго последново како добронамерен совет.
Убава вечер.
 
Член од
28 февруари 2018
Мислења
138
Поени од реакции
233
Nekoj znae li na forumot kolku se ceka za zakazuvanje i slikanje vo Konzulat .. ( prethodno podignat ukaz , Adresa i maticen broj vo SOFIA )
i dali ima nekoj broj od konzulatot vo Bitola ???
 

Bigo

:)
Член од
13 декември 2019
Мислења
513
Поени од реакции
918
Бидејки ме спомна мене , само ќе ти кажам дека,сеуште ништо не е готово како што најавуваат нашиве медиуми.
2.Додека ние неколку членови се трудиме да стапиме во контакт со Бг амбасада,конзулат,граници 80% од вас чекаат на инфо од тука.
3.Кога спомна посредник да не ги пцуам јавно само ќе кажам ради такви гомна недоволно информирани 90% членовиве тука заглавени се ради нив.
Благодарение на Пале и други членови многу од нас излегоа на прав пат а беа залутани од посредниците "стручњаци".
4.Наместо да се докажуваш со мене седни прочитај го известувањето од БГ протолкувај го на твој начин,дај мислење,дигни телл звони по Граница,Амбасада,Конзулат потрудисе да дојдеш до инфо и сподели,наместо да се јачаш веродостојности да спомнуваш.
5.Имај убава вечер и сфатиго последново како добронамерен совет.
Убава вечер.
Eve ti kazav ...info ti ne veruvas ...zvonam I prasuvam .....ne sum od tie Sto cekaat info .....Fala ti na sovet ,ama ne mi treba momentalno ....najmalku od tebe pozdrav ....P.S ne jacam verodostojnosti tuku sppdeliv informacija koj razbral razbral koj ne Fala mnogu prijatno ....
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.066
Дечки еве што добил одговор дечко ми на маил од гранична.
Znaci nisto pak zatvoreni granici,nemojte da pravite djabe testovi. Kako sto trgnalo nikogas nema da gi otvoret,kako sto gledate virusot e pusten slobodno da se shiri znaci ke ima se poveke i poveke zarazeni.
 
Член од
8 април 2017
Мислења
45
Поени од реакции
62
Ај ќе видиме како ќе помине @sisbro
Da, POMINAV, jas sum so Bg pasos i mi pobaraa test, im dadov pecatena verzija, megutoa mi rekoa zosto nema pecat i da im dadam original. Jas go imav testot na mail im go pokazav i na samiot test pisuva elektronski avtoriziran. Go prifatija od mail a pecateniot mi go zemaa. Za onie koi nemaat Bg pasos prasav mi rekoa treba da imaat "nota" pretpostavuvam od ambasada ili od ministerstvo na mail. I so negativen test i nota deka moze da se vleze vo Bg
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
432
Поени од реакции
1.201
Da, POMINAV, jas sum so Bg pasos i mi pobaraa test, im dadov pecatena verzija, megutoa mi rekoa zosto nema pecat i da im dadam original. Jas go imav testot na mail im go pokazav i na samiot test pisuva elektronski avtoriziran. Go prifatija od mail a pecateniot mi go zemaa. Za onie koi nemaat Bg pasos prasav mi rekoa treba da imaat "nota" pretpostavuvam od ambasada ili od ministerstvo na mail. I so negativen test i nota deka moze da se vleze vo Bg
Супер!!!!!! Со среќа !!!!!!
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.535
Da, POMINAV, jas sum so Bg pasos i mi pobaraa test, im dadov pecatena verzija, megutoa mi rekoa zosto nema pecat i da im dadam original. Jas go imav testot na mail im go pokazav i na samiot test pisuva elektronski avtoriziran. Go prifatija od mail a pecateniot mi go zemaa. Za onie koi nemaat Bg pasos prasav mi rekoa treba da imaat "nota" pretpostavuvam od ambasada ili od ministerstvo na mail. I so negativen test i nota deka moze da se vleze vo Bg
Ova go napisa konzulot od Sofia
Почитувани,
Потребен ви е тест ПЦР бавен, не постар од 72 часа, и да се најавите на следниот мејл: sofia@mfa.gov.mk Име и презиме, датум на патување и граничен премин.
Со почит
Александар Панев, конзул
Kako shto pisa pogore clenot @lechach123 ,
I mislam deka vo samata zapoved najdolu ima deklaracija za popolnuvanje,pa taa treba da se prati ili nosi.....
Автоматски споено мислење:

Najnovo info za onie koi sakaat da im se prati drzavjanstvoto vo MK,sluzbenickata koja gi prepraka drzavjanstvata od ovoj ponedelnik e na odmor :) L stojanova,taka da ne odgovara na mejlovite.
Ke cekate da se vrati,a koga ke se vrati nikoj ne znae,minimum 2 nedeli ke e sigurno.
 
Последно уредено:
Член од
27 март 2019
Мислења
280
Поени од реакции
263
И сега што испадна, дека ние не сме граѓани ни одбтретите земји ц ц ц
 
Член од
15 јануари 2019
Мислења
194
Поени од реакции
226
ne pustat za bg so mk pasos samo tranzit ke si pocekame oste baja vreme
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom