Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 април 2017
Мислења
44
Поени од реакции
62
И за колку време е готов? Значи ти одлучи да заминеш. Ајде со среќа и чекаме вести.
Jas pravev vo Zan Mitrev vo vtornik vo 08:00. Deneska jas gi barav da mi gi kazat i pratat rezultatite na mail. Na testot pisuva deka e bil gotov 13:00 istiot den. Taka da stom napravite test posle nekolku saati zvonete i prasuvajte...
 
Член од
8 ноември 2012
Мислења
116
Поени од реакции
135
И за колку време е готов? Значи ти одлучи да заминеш. Ајде со среќа и чекаме вести.
Rekoa ke bide gotov ponedelnik sabajle. Ke im se trupnam u 8 tamu sho gi vrtam ke dosagam. Barem toa do sega nauciv hehe. Inaku da resivme da ideme so mk pasosi, nota, potvrda od cz ambasadata,testovi, sitni evra za sekoj slucaj ako treba da se prkrstime i poagame hehe. Sekako ke ve izvestam kako ke pominam
 

Bigo

#$#@®™¥¢£^<>[]}{¶§×¿~
Член од
13 декември 2019
Мислења
450
Поени од реакции
773
Ne im ja sfakam poentava zosto odbivaat ako e roden posle 1918, demek tie sto se rodeni do 1918 se bugari, a tie sto se rodeni posle 1918 se anticki makedonci? Wtf.
Procitaj ja knigata na K'ncov I CE ti stane pojasno...by the way ja imas I pdf format na net ili cisto info onaka povrsno na Google ,CE svatis zosto se tie Godini ,granici itn ...;)
Автоматски споено мислење:

И за колку време е готов? Значи ти одлучи да заминеш. Ајде со среќа и чекаме вести.
Imas I vo Tetovo mislam deka e gotov za 2-3 dena ....Kostav 4600 denari .samo ne sum siguren Kako se vikase Labot :)
Автоматски споено мислење:

И за колку време е готов? Значи ти одлучи да заминеш. Ајде со среќа и чекаме вести.
Imas I vo Tetovo mislam deka e gotov za 2-3 dena ....Kostav 4600 denari .samo ne sum siguren Kako se vikase Labot :)
Автоматски споено мислење:

И за колку време е готов? Значи ти одлучи да заминеш. Ајде со среќа и чекаме вести.
Imas I vo Tetovo mislam deka e gotov za 2-3 dena ....Kostav 4600 denari .samo ne sum siguren Kako se vikase Labot :)
Автоматски споено мислење:

И за колку време е готов? Значи ти одлучи да заминеш. Ајде со среќа и чекаме вести.
Imas I vo Tetovo mislam deka e gotov za 2-3 dena ....Kostav 4600 denari .samo ne sum siguren Kako se vikase Labot :)
Автоматски споено мислење:

Se
Procitaj ja knigata na K'ncov I CE ti stane pojasno...by the way ja imas I pdf format na net ili cisto info onaka povrsno na Google ,CE svatis zosto se tie Godini ,granici itn ...;)
Автоматски споено мислење:


Imas I vo Tetovo mislam deka e gotov za 2-3 dena ....Kostav 4600 denari .samo ne sum siguren Kako se vikase Labot :)
Автоматски споено мислење:


Imas I vo Tetovo mislam deka e gotov za 2-3 dena ....Kostav 4600 denari .samo ne sum siguren Kako se vikase Labot :)
Автоматски споено мислење:


Imas I vo Tetovo mislam deka e gotov za 2-3 dena ....Kostav 4600 denari .samo ne sum siguren Kako se vikase Labot :)
Автоматски споено мислење:


Imas I vo Tetovo mislam deka e gotov za 2-3 dena ....Kostav 4600 denari .samo ne sum siguren Kako se vikase Labot :)
Se izvinuvam losa vrska so internetot 2-3 pati postirav :)
 
Последно уредено:

hurley

observer
Член од
17 мај 2015
Мислења
153
Поени од реакции
145
Граждани на Македонија , Косово,Албанија ,Турција и др. преминават през Б'лгарија само транзит.
 
Член од
28 јуни 2014
Мислења
705
Поени од реакции
680
Vencanica i krstenica bez greska so pecat samo so e februari 1919 roden
On mi dava potvrda ama mi vika oti ke me odbijat so 1919 za proizhod
Венчаницата и крштелното се од блгарска егзархија,да или не?
И од која година се?
 

Bigo

#$#@®™¥¢£^<>[]}{¶§×¿~
Член од
13 декември 2019
Мислења
450
Поени од реакции
773
Procitaj ja knigata na K'ncov I CE ti stane pojasno...by the way ja imas I pdf format na net ili cisto info onaka povrsno na Google ,CE svatis zosto se tie Godini ,granici itn ...;)
Автоматски споено мислење:


Imas I vo Tetovo mislam deka e gotov za 2-3 dena ....Kostav 4600 denari .samo ne sum siguren Kako se vikase Labot :)
Автоматски споено мислење:


Imas I vo Tetovo mislam deka e gotov za 2-3 dena ....Kostav 4600 denari .samo ne sum siguren Kako se vikase Labot :)
Автоматски споено мислење:


Imas I vo Tetovo mislam deka e gotov za 2-3 dena ....Kostav 4600 denari .samo ne sum siguren Kako se vikase Labot :)
Автоматски споено мислење:


Imas I vo Tetovo mislam deka e gotov za 2-3 dena ....Kostav 4600 denari .samo ne sum siguren Kako se vikase Labot :)
Автоматски споено мислење:

Se

Se izvinuvam losa vrska so internetot 2-3 pati postirav :)
@Blgarceto ....so e smesno ?
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
431
Поени од реакции
1.156
Rekoa ke bide gotov ponedelnik sabajle. Ke im se trupnam u 8 tamu sho gi vrtam ke dosagam. Barem toa do sega nauciv hehe. Inaku da resivme da ideme so mk pasosi, nota, potvrda od cz ambasadata,testovi, sitni evra za sekoj slucaj ako treba da se prkrstime i poagame hehe. Sekako ke ve izvestam kako ke pominam
Супер. Со среќа. Ти ќе си прв/а шо ќе кршиш лед ! Со среќа. Ќе може ли само пример од нотата да ни кажеш или покажеш? Кој ја попунува?
 

hurley

observer
Член од
17 мај 2015
Мислења
153
Поени од реакции
145
Тоа беше кажано сега во централните вести,не сум го јас измислил.
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom