Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 декември 2019
Мислења
713
Поени од реакции
1.231
Ne mi zameruvaj, ja i @Alexija si se smeeme za gluposti celo vreme :pos:
Hahahaha Znam ,,, srcinja ste mi :) Abe se otepav I ja deneska.....castev I komsii I prijateli ......:) Sega svativ deka ne e do netot I ne e do telefonot :) do.mene e :) auuuuu daj vekje neka bidne rabotava ....Oti Nemoam Poise ::) na Arno neka e :)
 
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
Па што ти кажа Лазар?Ако идеш само со крштелното и венчаницата и без потврда ќе имаш ли шанси за произход во ДАБЧ?Пошто малку нема некоја логика,оригинал документи од егзархија да не ги признаат како веродостоен документ со кој се потврдува бугарскиот корен.
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
432
Поени од реакции
1.201
Hahahaha Znam ,,, srcinja ste mi :) Abe se otepav I ja deneska.....castev I komsii I prijateli ......:) Sega svativ deka ne e do netot I ne e do telefonot :) do.mene e :) auuuuu daj vekje neka bidne rabotava ....Oti Nemoam Poise ::) na Arno neka e :)
И јас ве сакам :) со @Blgarceto :) ama i @orel100 mi e zlato. Ako ne ste mi vie 3ca da me nasmeete , me potiska odma nervoza radi situacijava ovde za zal :( ke bide eheeee posle kako nas ke nema hahaha
 
Член од
14 јануари 2020
Мислења
33
Поени од реакции
31
 
Член од
22 ноември 2019
Мислења
591
Поени од реакции
1.248
Znaci oficijalno ne mozeme da vlezeme vo BG, dzabe zakazuvavte testiranja.:notworthy:
 
Член од
18 јануари 2019
Мислења
44
Поени од реакции
120
Значи македонскиве медиуми сами си прават прилози како сакат место да контактират официјални извори, како БГ амбасада во МК или МК амбасада во БГ.

Еве ви https://www.glaspress.rs/pcr-тест-и-за-б'лгарски-граждани/

Ако важи за србите, важи и за нас
 
Член од
17 ноември 2019
Мислења
44
Поени од реакции
48
Prvo nema nikakva nova procedura ocigledno posrednikot ti e lazgo,normalno e uste sto cekas taka e na dopolnitelna no bidejki posrednikot ti e lazgo bi trebalo da se plasis dali tie dopolnitelnite dokumenti voopsto toj gi ima odneseno vo ministerstvoto,i da mozes da odis i prasas na salter dali se dostaveni dopolnitelnite dokumenti i do kade e postapkata.
Eh, dokumentite sam si gi dostaviv, bas za toa da bidam siguren, e sega dali tamu gi imaat zafrleno ne znam posto ne dadoa mi nikakov dokument deka imam dostaveno dopolnitelni dokumenti.....

I da ne se zagubi niz tekstot uste ednas da ve zamolam da mi pustite broj od nekoj dobar posrednik.....bar da ja proveri situacijata do kade e....

Inace dali vrakaat ako pustam mail na adresava bgcitizen2@justice.government.bg za toa do kade e prepiskata... kako sto vidov na adresava kako sto imaat pisano се получава информација за хода на преписката
 
Член од
14 јануари 2020
Мислења
33
Поени од реакции
31
Значи македонскиве медиуми сами си прават прилози како сакат место да контактират официјални извори, како БГ амбасада во МК или МК амбасада во БГ.

Еве ви https://www.glaspress.rs/pcr-тест-и-за-б'лгарски-граждани/

Ако важи за србите, важи и за нас
ajde be brat neka ni potvrdi nekoj, napisav mail na nasi i na bugarski ambasadi, zosto nikoj je moze da potvrdi, na site ni se brza, dzabe ni e ako otvorat a nemame vreme da napravime test
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
713
Поени од реакции
1.231
И јас ве сакам :) со @Blgarceto :) ama i @orel100 mi e zlato. Ako ne ste mi vie 3ca da me nasmeete , me potiska odma nervoza radi situacijava ovde za zal :( ke bide eheeee posle kako nas ke nema hahaha
Abe CE bidi rabotava ...ne ja raspravaj sea I ti :) samo pozitiva I odime napred pominalo tolku oste za malce .....inace za vase info dojde internet ;) pozdrav do orel100 nesto mi se gubi vo posledno vreme ....inace za vase info institucii rabotat vo BG samo da vidime promeni Novi koga CE ima pozdrav I sekoe dobro
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
713
Поени од реакции
1.231
@ M.M.M dali seyste mislis deka izvlekuvam informacii od rakav ...pozdrav Bate ....rekov nedaj boze ,ama Sepak do 31 Juli .......ne gledam svetlo vo tunelov ....pozdrav ...site tuka spodeluvame verodostojni informacii ....kolku za tvoja informacija pozdrav i sekoe dobro
 
Член од
13 март 2019
Мислења
93
Поени од реакции
148
@ M.M.M dali seyste mislis deka izvlekuvam informacii od rakav ...pozdrav Bate ....rekov nedaj boze ,ama Sepak do 31 Juli .......ne gledam svetlo vo tunelov ....pozdrav ...site tuka spodeluvame verodostojni informacii ....kolku za tvoja informacija pozdrav i sekoe dobro
Бидејки ме спомна мене , само ќе ти кажам дека,сеуште ништо не е готово како што најавуваат нашиве медиуми.
2.Додека ние неколку членови се трудиме да стапиме во контакт со Бг амбасада,конзулат,граници 80% од вас чекаат на инфо од тука.
3.Кога спомна посредник да не ги пцуам јавно само ќе кажам ради такви гомна недоволно информирани 90% членовиве тука заглавени се ради нив.
Благодарение на Пале и други членови многу од нас излегоа на прав пат а беа залутани од посредниците "стручњаци".
4.Наместо да се докажуваш со мене седни прочитај го известувањето од БГ протолкувај го на твој начин,дај мислење,дигни телл звони по Граница,Амбасада,Конзулат потрудисе да дојдеш до инфо и сподели,наместо да се јачаш веродостојности да спомнуваш.
5.Имај убава вечер и сфатиго последново како добронамерен совет.
Убава вечер.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom