Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 март 2019
Мислења
280
Поени од реакции
263
Mora nesto da se smene, sega jas kako bg drzavjanin so izlezeno drzavjanstvo kako ne bi mozel da ulezam.... Nz nz veke mozoko mi se zapali
 
Член од
14 јануари 2020
Мислења
33
Поени од реакции
31
iskreno ni jas nemam pamet, ja sum so brat mi na 27mi, ce napravam PCR test, ako moze od ambasada da ni dadat nekoja nota, ili na mail, i ce probam, koj ce ceka uste 4-5 mesici po ambasadi u pm, mora nekako da se proba, nie sme vece bugarski drzavjani! e sega za vo ambasada, na mail nikoj ne pisuva i na telefon isto taka, ce gledam vo ponedelnik da odam direkno
 
Член од
21 октомври 2015
Мислења
344
Поени од реакции
278
Дечки еве што добил одговор дечко ми на маил од гранична.
DObro bre daj objasnete nisto ne razbrav.Dali deckovo e so bugarski pasos i moze da vleze a negovata prijatelka so makedonski treba karantin li???Dali mozeme so bugarski pasos bez karantin i test da vlezeme aman nekoj neka kaze
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
432
Поени од реакции
1.201
Значи луѓе, не се правете наивни и дај одете до крај. За сите што имате закажано датум во министерство за подигање државјанство, во заповедта од Ананиев, незнам под која точка гласи дека: државјаните што имаат забрана за влез а имаат државни работи, со НОТА може да се влезе. Сега со новото, направете си тест, испринтајте си маилот од министерство, ако ви прават проблем, имаат број таму, нека се јават нека им потврдат. Обавезно да се најавите во амбасада. На која дата, на кој граничен премин, лични податоци, за да ве најават и гарантират за вас. Со сите тие факти, нема шанса да не ве пуштат!!!! Сепак станува збор за лични документи ваши во таа држава, вие морате да влезете да завршите. Кој ни гарантира дека оваа лудило нема да трае? Кој е во наша кожа да може да издржи уште 9 месеци за нов термин. Така да ќе пробаме на тој начин и ќе успееме! Само позитивно и се разбира финансиски малку ќе не чини. Ако прават проблем зошто не преку амбасада? Поради тоа што е временски повеќе. Размислете.
Автоматски споено мислење:

DObro bre daj objasnete nisto ne razbrav.Dali deckovo e so bugarski pasos i moze da vleze a negovata prijatelka so makedonski treba karantin li???Dali mozeme so bugarski pasos bez karantin i test da vlezeme aman nekoj neka kaze
Станува збор за мене. Јас со мк пасош не смеам. А тој со бугарски може ама мора тест. Тоа го пишува во меилот.
 
Член од
13 март 2019
Мислења
93
Поени од реакции
148
Значи луѓе, не се правете наивни и дај одете до крај. За сите што имате закажано датум во министерство за подигање државјанство, во заповедта од Ананиев, незнам под која точка гласи дека: државјаните што имаат забрана за влез а имаат државни работи, со НОТА може да се влезе. Сега со новото, направете си тест, испринтајте си маилот од министерство, ако ви прават проблем, имаат број таму, нека се јават нека им потврдат. Обавезно да се најавите во амбасада. На која дата, на кој граничен премин, лични податоци, за да ве најават и гарантират за вас. Со сите тие факти, нема шанса да не ве пуштат!!!! Сепак станува збор за лични документи ваши во таа држава, вие морате да влезете да завршите. Кој ни гарантира дека оваа лудило нема да трае? Кој е во наша кожа да може да издржи уште 9 месеци за нов термин. Така да ќе пробаме на тој начин и ќе успееме! Само позитивно и се разбира финансиски малку ќе не чини. Ако прават проблем зошто не преку амбасада? Поради тоа што е временски повеќе. Размислете.
Автоматски споено мислење:


Станува збор за мене. Јас со мк пасош не смеам. А тој со бугарски може ама мора тест. Тоа го пишува во меилот.
Кога имаш закажано за подигање на указ?
Јас на 31 07.
Ќе си ја пробам среќата со ПЦР принтан маил дека тој ден треба да земам личен документ, и ако ми вратат од амбасада маол или нота.
А во меѓу време нека проба о некој друг можеби ќе успее.
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
432
Поени од реакции
1.201
Кога имаш закажано за подигање на указ?
Јас на 31 07.
Ќе си ја пробам среќата со ПЦР принтан маил дека тој ден треба да земам личен документ, и ако ми вратат од амбасада маол или нота.
А во меѓу време нека проба о некој друг можеби ќе успее.
Јас ќе пробам со происход за постојано пребиваване. Со тест и со нота. Најава во амбасада. Еве на таков начин сега само со различни документи @dodi1990 ќе проба и ќе видиме што ќе направи.
 
Член од
18 јуни 2018
Мислења
84
Поени од реакции
23
Дај бе пишете информација до каде се промените од задолжителна во финална?
 
Член од
27 март 2019
Мислења
280
Поени од реакции
263
Значи луѓе, не се правете наивни и дај одете до крај. За сите што имате закажано датум во министерство за подигање државјанство, во заповедта од Ананиев, незнам под која точка гласи дека: државјаните што имаат забрана за влез а имаат државни работи, со НОТА може да се влезе. Сега со новото, направете си тест, испринтајте си маилот од министерство, ако ви прават проблем, имаат број таму, нека се јават нека им потврдат. Обавезно да се најавите во амбасада. На која дата, на кој граничен премин, лични податоци, за да ве најават и гарантират за вас. Со сите тие факти, нема шанса да не ве пуштат!!!! Сепак станува збор за лични документи ваши во таа држава, вие морате да влезете да завршите. Кој ни гарантира дека оваа лудило нема да трае? Кој е во наша кожа да може да издржи уште 9 месеци за нов термин. Така да ќе пробаме на тој начин и ќе успееме! Само позитивно и се разбира финансиски малку ќе не чини. Ако прават проблем зошто не преку амбасада? Поради тоа што е временски повеќе. Размислете.
Автоматски споено мислење:


Станува збор за мене. Јас со мк пасош не смеам. А тој со бугарски може ама мора тест. Тоа го пишува во меилот.
A kade pisuva deka ako imame nota deka moze da vlezeme vo bg, nemozam da go najdam toa vo soopstenieto od ministerot
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
432
Поени од реакции
1.201
A kade pisuva deka ako imame nota deka moze da vlezeme vo bg, nemozam da go najdam toa vo soopstenieto od ministerot
Членот денес што помина му го кажале граничарите, некни на дечко ми граничарите по телефон и вчера од амбасада конзулот. Некаде подолу во заповедта го има тоа за нотата.
 
Член од
21 октомври 2015
Мислења
344
Поени од реакции
278
Aj objasnete procedura kako se dobiva nota se javuva li vo ambasada i op gotovo i eve ti nota, ili i toa e dolg i slozen nervozen SEKS????
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom