Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

tgdk

Go-Run
Член од
5 април 2017
Мислења
126
Поени од реакции
169
Дали од "проверка од вицепрезидента " кога те враќаат пак на положително, сигурно зимааш...искуство некој!!
И мене ме интересира истото...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.535
Deneska smeneto od proverka na viceprezident intervju 19 april2016
Utre najkasno ukaz, so srekaaa!!!
Автоматски споено мислење:

Koj br na prepiska si dali znaes?
Автоматски споено мислење:

И мене ме интересира истото...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Da!
Автоматски споено мислење:

18 dekemvri 2018 na polozitelno 15 januari na proverka od viceprecidenta
A od deneska ovoj status
@Eli78 denes, ili utre najkasno potpis!!!
So sreka, broj na prepiska moze da mi kazes otprilika?
 

tgdk

Go-Run
Член од
5 април 2017
Мислења
126
Поени од реакции
169
Utre najkasno ukaz, so srekaaa!!!
Автоматски споено мислење:

Koj br na prepiska si dali znaes?
Автоматски споено мислење:


Da!
Автоматски споено мислење:


@Eli78 denes, ili utre najkasno potpis!!!
So sreka, broj na prepiska moze da mi kazes otprilika?
//uploads.tapatalk-cdn.com/
20191128/f83dcde7c2f98953d00414065761a933.jpg

Еве мојот број на преписка.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
12 ноември 2019
Мислења
2
Поени од реакции
1
Знае ли некој дали при подигање на удостоверението за државјанство од амбасада во Скопје ги враќаат и документите со кои си аплицирал, или се истите останати во Софија?
 
Член од
26 ноември 2019
Мислења
10
Поени од реакции
28
Utre najkasno ukaz, so srekaaa!!!
Автоматски споено мислење:

Koj br na prepiska si dali znaes?
Автоматски споено мислење:


Da!
Автоматски споено мислење:


@Eli78 denes, ili utre najkasno potpis!!!
So sreka, broj na prepiska moze da mi kazes otprilika?
108**/2015
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom