Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 мај 2019
Мислења
29
Поени од реакции
21
Член од
23 октомври 2018
Мислења
19
Поени од реакции
88
Jas 21 dekemvri 2018 i seushte nisto,pominaa 11 meseci i fazla.Ako nekoj dobie od 21 da e ili 20 neka pisi da se orentiram
Автоматски споено мислење:


Polozitelno od koga,cestitki
Od 18.12.2018 bev na polozitelno, dokumenti od brat, a za potvrda ke izlazam dali imam odneseno ili nem
Автоматски споено мислење:

sega kolku se ceka posle ova ima nekoj info? Blagodaram
Автоматски споено мислење:


Posle ova uste kolku vreme se ceka? Fala
Najgore ima linkovi, i si pishuva kolku sto se ceka i kako se menuvaat statusite.Bando, ako ne otvorev forumov, nemase nisto da znam sto do kade e, kolku se ceka, statusi, periodi i slicno. Prekrasni lugje ste sto sakate da pomognete, i veruvajte mnogu mi znacese!!! @palekrstic alal da ti e za sekoj iskucan zbor na forumov, i na site sto odvojuvate vreme da odgovorite!!!
Alal da vi e i da se vrakja na site!!!!
 
Последно уредено:
Член од
19 септември 2016
Мислења
9
Поени од реакции
4
Здраво вака ми е веќе 2 месеци одприлика се знае за колку време се менува и што следи после ова?
Фала однапред


Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Член од
15 ноември 2015
Мислења
54
Поени од реакции
140
Здраво вака ми е веќе 2 месеци одприлика се знае за колку време се менува и што следи после ова?
Фала однапред


Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
Прочитај малку назад. Ке видиш колку се чека

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
9 август 2019
Мислења
36
Поени од реакции
84
Здраво вака ми е веќе 2 месеци одприлика се знае за колку време се менува и што следи после ова?
Фала однапред


Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
Ke cekas ushte 9 do 10 meseci,posle toa idi cas i data za podiganje drzavjanstvo ako ti bidi potpisan ako ne otkaz nedajboze
 
Член од
22 ноември 2019
Мислења
285
Поени од реакции
306
Одлично од твоја страна што сподели,ова нешто ново,до сега не беше така.
Mnogu si vickast.
Ima lugje na forumov so cekaat potpis, a se so dokumenti od tetki vujni strini, i ocekuvaat potpis, dobronamerno pisav, a ti tvoite frustracii leci gi na tvoite doma.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
6.677
Поени од реакции
17.369
Mnogu si vickast.
Ima lugje na forumov so cekaat potpis, a se so dokumenti od tetki vujni strini, i ocekuvaat potpis, dobronamerno pisav, a ti tvoite frustracii leci gi na tvoite doma.
Продолжи да споделуваш новости,благодарам
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom