Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 ноември 2019
Мислења
285
Поени од реакции
306
Tie sto ste podnele so vujki, tetki, cickovci i prvi bratucedi, ocekuvajte otkazi.
Na bratuced pred nekolku dena otkaz sto podnese preku tetka. (n)
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
6.677
Поени од реакции
17.369
Tie sto ste podnele so vujki, tetki, cickovci i prvi bratucedi, ocekuvajte otkazi.
Na bratuced pred nekolku dena otkaz sto podnese preku tetka. (n)
Одлично од твоја страна што сподели,ова нешто ново,до сега не беше така.
 
Член од
26 мај 2017
Мислења
215
Поени од реакции
127
Сега како указот ќе го пушта, така нови апликанти ги префрлуват на положително
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom