Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.066
Јас како што прочитав законот за кратење на рокови ќе стапи на сила од 01.01.2021. Е сега дали во текот на 2020 мора малце нели технички да се подготват за до 2021 да стапи на сила. Мислам ДАБЧ нешто ќе убрза пошто дек и јан сега нема да прима странки. За указите не знам стварно дали нешто ќе се мрдне страшно....
Zakon stapuva na sila koga ke se izglasa vo sobranie ( i toa dva pati,ima prvo citajne i vtoro citajne) i normalno koga ke se objavi vo sluzben vesnik,a zakonov e mnogu daleku od toa,pobrzo site ke zemat drzavjanstvo nego nov zakon.
 
Член од
23 октомври 2018
Мислења
19
Поени од реакции
88
Бандо, имам пишано со што документи сум, преку брат, ќе ве излажам дали имам потврда однесено, зашто се тегнам од 2013. Памтам дека бев на интервју на 11 април 2016, молбата си ја знам зашто проверувам со пин, преписката не ја знам. На положително бев од 18.12.2018, па после на проверка од Вицепрезидента. Денес се смени у ова.
 

Attachments

tgdk

Go-Run
Член од
5 април 2017
Мислења
126
Поени од реакции
169
Другари документи од брат на положително од 18ти декември од почеток ма јануар на проверка,интервју 19 април 2016 само шо приверих сега оваа го пише....шо е следноооо...Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
23 октомври 2018
Мислења
19
Поени од реакции
88
Другари документи од брат на положително од 18ти декември од почеток ма јануар на проверка,интервју 19 април 2016 само шо приверих сега оваа го пише.Sent from my iPhone using Tapatalk
Памтам дека заедно ни се менуваа статусите!! Ајде, уште утре :))
 

tgdk

Go-Run
Член од
5 април 2017
Мислења
126
Поени од реакции
169
Памтам дека заедно ни се менуваа статусите!! Ајде, уште утре :))
Сега му пишав на другарот он е со сестра да провери како е кај него...он е со сестра...ајде златен Господе...поздрав другар..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
12 јуни 2019
Мислења
85
Поени од реакции
94
Дали од "проверка од вицепрезидента " кога те враќаат пак на положително, сигурно зимааш...искуство некој!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom