Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.066
јас сум со број 81xx/2016 и сум на проверка веќе 10 месец, број 231/2016 е сигурно повеќе од година
Ti mozebi mesas broj na prepiska i broj na molba,treba broj na prepiska vo slucajov.No I neznaeme dali bil na dopolnitelna ili direktno pominal na sovetot pa se e mozno.
 
Последно уредено:
Член од
30 септември 2015
Мислења
269
Поени од реакции
383
Едно прашање екипа шо не можам да.го укапирам, кога се мења статус од финална у положително, после колку време иде во проверка од Вицето???
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
5
Поени од реакции
0
дали некој знае дали втори август петок е работен ден у бугарија
 

zzs

Член од
11 јуни 2016
Мислења
50
Поени од реакции
88
Едно прашање екипа шо не можам да.го укапирам, кога се мења статус од финална у положително, после колку време иде во проверка од Вицето???
Поздрав, од 1 месец до 2 на финална, потоа дополнителна или отказ или положително , секој не оди на проверка, обично одат оние со документи од брат или сестра и еве има случаеви со тој статус повеке од 1 година.
 
Последно уредено:

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.535
Жалам за сите што после толку чекање добија отказ.......
На толку јаки документи сигурно дополнителните документи кои ви биле доставени не се земени во предвид или се изгубени и не се поврзани со вашата молба. Побарајте си ги назад и мислам дека ќе ви фалат токму тие......
Уште еднаш жалам....
Позз
 
Член од
27 март 2019
Мислења
280
Поени од реакции
263
Жално е што нема ни закон ни ред, само едно не ми е јасно врз основа на што се дават откази, кога и претходната недела имаше луѓе со мн послаби документи а добија указ... Среќа ли е незнам.....
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.666
Поени од реакции
2.499
Epa zosto naplakaat po 1000 evra za pasos
Жално е што нема ни закон ни ред, само едно не ми е јасно врз основа на што се дават откази, кога и претходната недела имаше луѓе со мн послаби документи а добија указ... Среќа ли е незнам.....
Ili e sreka ili e neispravnost na dokumenti, osudivan, nabremeno podneseni dopolnitelni dokomuneti, rokovi se ima vrijanie zakonot e za site ist so potvrda pustaat pred nedela vreme sega preku brat sestra otkaz cudna rabota ostanuva da cekame i da vidime do sto e problemot
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
688
Поени од реакции
913
Некој по упатен ??????
Истиот член има постирано и на овој форум, копи - пејст на тој пост, врати се неколку страници наназад. А во врска со тоа што е постирано, нема никаква смисла. Сосема спротивно, тие што се од 2013/2014 па и некои преписки од следните години кои се со стари происходи и кои не се потпишани од Борис Вангелов, тие се сега актуелни со отказите. Моментално, сите што чекаат потпис од 2017 се со происход од Борис Вангелов, и си добиваат потписи, или откази ако има причина за отказ, нормално, неповрзана со тоа кој го потпишал происходот. Зошто шират вакви дезинформации, не разбирам.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom