Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 ноември 2017
Мислења
69
Поени од реакции
20
Znaci sega gledam agencijava e seriozna dava i ednogratis setanje po institucii i jadenje pojadok i zapoznavanje so novite izmeni ne se zaebancija sigurno
 
 • Ми се допаѓа
Reactions: Mis
Член од
24 мај 2018
Мислења
94
Поени од реакции
27
Ima li nekoj informacija koa e pricinata sto davat otkazi?
samo vo ministersvo vo pravosudie da pojdesh i da pravesh pollnomoshno na otkaz tie ti kazhvat za sho tie daden otkazot i ti mozesh da pravesh otkaz na vicepresident oti ne vo pravo da prave otkaz koga sovet po grazhdansvo dava pollzhitellno stanovishte

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
 
Член од
22 мај 2017
Мислења
32
Поени од реакции
76
Ima li nekoj sto e so dokumenti od Brat a da ima dobieno otkaz ili pobarani dopolnitelni dokumenti?
I ako ima sto dokumenti ke treba?
 
Член од
19 јануари 2019
Мислења
121
Поени од реакции
198
Дали некој знае дали имаше потпишани укази на членови кој чекаат од септември или октомври ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom